Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego
#11
Ja też po PZNW. Teraz widzę całkiem dobrze, wzrok może nie wrócił w 100%, ale i tak jest ok. Mam ten objaw Uhthoffa - przy ogrzaniu mi się wzrok pogarsza, ale przyzwyczaiłam się. A propos PZNW, może ktoś z Was wie, czy po tym zapaleniu można rodzić siłami natury? Moja ginekolog mówi że nie widzi przeszkód, za to okulistka twierdzi że to absolutne wskazanie do cesarki, bo uszkodzony nerw podczas wysiłku może uszkodzić się jeszcze bardziej. Zapomniałam się spytać neurologa jak byłam na wizycie we wrześniu i zamierzam go zapytać na wizycie w grudniu, ale już teraz się zastanawiam jak to w końcu z tym jest...
Odpowiedz
#12
Przykro mi... A czy w związku z tym, lub z sm masz jakąś grupę przyznaną A jeśli tak to czy ułatwiło ci to jej zdobycie ?
Koleżanka, która była kadrową w zakładzie pracy chronionej strasznie mnie namawiała żebym zrobiła sobie grupę bo na okulistyczne i umysłowe najwięcej pefron dopłaca ??
Nie zrobiłam bo bałam się że mogę mieć problemy z prawkiem. Zresztą normalnie pracowałam i cały czas udawałam, że jestem całkowicie zdrowa. Teraz troszkę mi się wszystko komplikuje i na warstwia więc zastanawiam się nad orzeczeniem. Może ułatwiłoby to pewne sprawy.
Odpowiedz
#13
Najwięcej daje znaczny, ale do tego to trzeba leżeć. Ja mam umiarkowany i kartę parkingową. Teraz to za wiele nie daje, ale jak pracowałam to pracowałam 35 godzin w tygodniu i po roku od orzeczenia 10 dni urlopu więcej się należy. Pracodawca miał za mnie kasę z PFRON. I mogę się starać np.o dofinansowanie remontu, który miałby mi ułatwić życie. Tyle, że najpierw muszę go zrobić, a potem albo coś dadzą albo nie.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#14
Liczyłam właśnie na to, że jak byłaby możliwość zdobycia papierka to miałabym może łatwiejszą szansę zmienić pracę. Obecnie pracuję częściowo fizycznie i w niezbyt dobrych warunkach, zwłaszcza w zimie A to jest dla mnie najgorsze bo strasznie marznę. Jak gorąco to nie widzę A jak zimno to dygotam jak osika.
Odpowiedz
#15
Jak trafisz na pracodawcę zatrudniającego min. 6 % On i będziesz miała jakakolwiek grupę to będzie ok. Nie tylko zpchr dostają kasę s PFRON.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#16
Ale komisja jest niepoważna. Tyle poważnych schorzeń i nic? To niepojęte.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#17
e-smka może i tak jak piszeszOczko dobrze się trzymasz po prostu i Ci się nie należy Oczko
Odpowiedz
#18
Witam Drogie Panie.
Dzisiaj byłam u okulisty po 2 letniej przerwie. Zrobił mi badania, plus rezonans nerwu wzrokowego.
Diagnoza- podejrzenie zmian n. II OPL, SM.
Powiedział abym dokumenty, które On mi przekazał pokazała lekarzowi z programu, bo to jest związane z SM, ze to moze byc objawem SM.
Ale z lekarzem widziałam się wczoraj, a kolejna wizyta dopiero w styczniu.
Nie martwię się na razie, ale ciekawi mnie co to za cholerstwo.
Dziękuję za informację. Życzę dużo zdrówka I miłości. Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości