Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana leku z betainterferon na tecfidera
#1
Smutek 
DzieńDobry,
Ponad  rok temu zmieniłem lek z betainter.na tecfid. Obecnie pojawiły się dwa niepokojące objawy, buszenie w głowie (w nocy najbardziej dotkliwe) oraz słuch w prawym uchu (nie potrafię tego opisać). Dodatkowo jak szybko obracam głową słuszę jak by się przesypywał piasek w głowie. PYTANIE: progres choroby SM czy też niepożądany skutek uboczny nowego leku Tecfidera?. Proszę Was o wieści i pomoc w tej sprawie. Z pogoda duchą Dawid ps. jestem również alkoholikiem ale nie sądzę aby to było skorelowane z tymi objawami,nie pije od 4lat).Dawid ,
Odpowiedz
#2
Hej Dawid,

nie jestem na Tecfiderze wiec w tej kwestii nie pomoge. Czasami miewam podobne objawy - mysle, ze u mnie jest to zwiazane z niskim cisnieniem (te dolegliwosci sa raczej chwilowe i nie trwaja godzinami czy dniami). Wszystko mija w miare szybko.

Moja kolezanka miala takie objawy przez 'zwyrodnienia ortopedyczne' w odcinku szyjnym i musiala chodzic do fizjoterapeuty.

Jesli Ciebie to bardzo niepokoi i nie ustepuje poszlabym mimo wszystko do lekarza ...

Pogody ducha! - Tosiia DDA Uśmiech
Odpowiedz
#3
(04-12-2022, 11:33)Tosiia napisał(a): Hej Dawid,

nie jestem na Tecfiderze wiec w tej kwestii nie pomoge. Czasami miewam podobne objawy - mysle, ze u mnie jest to zwiazane z niskim cisnieniem (te dolegliwosci sa raczej chwilowe i nie trwaja godzinami czy dniami). Wszystko mija w miare szybko.

Moja kolezanka miala takie objawy przez 'zwyrodnienia ortopedyczne' w odcinku szyjnym i musiala chodzic do fizjoterapeuty.

Jesli Ciebie to bardzo niepokoi i nie ustepuje poszlabym mimo wszystko do lekarza ...

Pogody ducha! - Tosiia DDA Uśmiech

GraciasUśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości