Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie-konsultacja opisu RM
#51
(16-07-2022, 19:37)Martek napisał(a):
(16-07-2022, 18:18)Kasia76 napisał(a): Ja miałam bardzo słabe oznaki SM, tylko zawroty głowy, winna miała być praca i długie siedzenie przy biurku. Niestety w rezonansie zmiany demielinizacyjne .... potem potwierdzenie w płynie mózgowo-rdzeniowym.

Cześć Kasia, a mogłabyś napisać, jak u Ciebie wyglądały te zawroty? Ja półtora roku temu obudziłam się z silnymi wirującym zawrotami głowy. Lekarze zganiali na otolity, ale te silne zawroty zamieniły się w przewlekłe uczucie bujania i byłabym w stanie uwierzyć w te otolity, gdyby nie to, ze doszło mi drzenie lewej strony ciała, neuralgia po lewej stronie i drętwienie buzi. Rezonans oczywiście zrobiłam i czysty, próba tezyczkowa ujemna. Przez rok miałam dwie takie sinusoidy, objawy prawie całkowicie wyciszyły się i wracały. Ostatnio już prawie było Ok i znów pojawiły się zawroty i pozostałe dolegliwości, ale w mniejszym natężeniu. Planuję powtórzyć rezonans, ale jak znów wyjdzie czysty to naprawdę nie wiem gdzie jeszcze szukać przyczyny… pozdrawiam

Obudziłam się rano i zaczęło sie od wymiotów, ale trzymałam się ścian, bo mną rzucało . Pomyślałam, że coś mi zaszkodziło, kolejne dni mogłam juz chodzić nie trzymając się ścian , ale non stop kręciło mi się w głowie. Nawet jak siedziałam , chwilami czułam się jak na karuzeli, jakbym z fotela zjeżdżała. Z dnia na dzień ilość zawrotów malała, ale trwało to do 2 tygodni. Podejrzenie neurologa , że to na pewno od kręgosłupa szyjnego, ale długość zawrotów do 10 dni - podejrzenie SM, Po pół roku kolejne 10 dni zawrotów, ale łagodniejsze, więc myślałam , że faktycznie kręgusłup , a tu niespodzianka SM. Bardzo mało zmian w mózgu, ale leczenie trzeba było zacząć.
Odpowiedz
#52
(27-07-2022, 08:19)LLT napisał(a): Hej. Mam już opis badania. RM głowy i szyi bez widocznych zmian ogniskowych. Jedynie wypuklina w odcinku szyjnym. Także przestaje chyba drążyć temat SM. Ze względu na problemy z powieka chcę jeszcze wykluczyć boreliozę i miastenię. Jeśli nic nie wyjdzie, pozostaje już chyba tylko nerwica. Zdrówka dla wszystkich!

Hejka. Super wiadomość Duży uśmiech bardzo sie cieszę! Pozdrawiam I duzo zdrowia życzę Serce
Odpowiedz
#53
Hej wszystkim. To znowu ja po 2 latach. Postanowiłem znowu napisać, bo od tamtego momentu moje problemy się niestety nie zamknęły. Robię kolejne rezonanse, ostatnio miałem powtórny MRI z kontrastem głowy i nawet RMI angio i czyściutko. Robiłem je, ponieważ strasznie skakała mi powieka oka i pogorszyła się ostrość widzenia. Co dziwne, kiedyś widziałem gorzej lewym okiem, teraz mam gorszą ostrość w prawym. Dodatkowo barwy w prawym widzę jakby bardziej przyciemnione. Czytałem o PZNW. Powiedzcie mi proszę, czy jeśli miałbym typowe dla SM zapalenie nerwu wzrokowego to czy po założeniu okularów widać wtedy idealnie czy okulary nie mają wpływu na widzenie w ewentualnym rzucie ? Byłbym wdzięczny za odp. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#54
Hej, odpisze mi ktoś? Czy jak jest PZNW to czy w ogóle widać do kitu czy w okularach lepiej? Bo w jednym oku pogorszyła mi się ostrośc, ale jak założę okulary to widzę dobrze. Byłbym wdzięczny.
Odpowiedz
#55
Hej, ludzie przy PZPN ślepnã, slabo widzą albo w ogóle nie widzą kolorow, nie sądze zebys okularami mogłbys to skorygowac ale nie jestem lekarzem ani nikt z nas tu nie jest, rezonans masz Nadal taki ze tylko pozazdroscic , wyluzuj, przestan sie zadrěczac a co najważniejsze nie diagnozuj sie sam przez internet, pozdrawiam
Odpowiedz
#56
Nie miałam stwierdzonego pznw, ale podejrzewam że go przechodziłam. Nie osleplam, widziałam jasny, wirujący świat. Okulary niczego nie zmieniały.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#57
Miałam stwierdzone PZNW w prawym oku, pierwszy rzut. Okulary nic nie zmieniały. Mgła była nadal. A potem już nic nie widziałam. Czy w okularach czy bez Cwaniak Jak mi powiedział wtedy lekarz:"pacjent nic nie widzi i lekarz nic nie widzi".
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości