Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ćwiczenia umysłowe
Mam taki temat z którym nie spotykam się częstoa mianowicie ćwiczenia umysłowe (chodzi mi o naukę nowych rzeczy, oglądanie/czytanie naukowych treści, aktywności wymagające bardziej aktywnego myślenia). Jak się zaopatrujecie na tą kwestie, ćwiczycie umysł tak jak mięśnie, jakieś rezultaty przemyślenia?
Odpowiedz
Ja powinienem, bo właśnie problemy z pamięcią i koncentracją najbardziej mi dokuczają. Mamnawet programy do cwiczeń na kompie (pani psycholog z poradni mi polieciła), ale jakoś straciłem do nich zapał. Muszę się przemódz i do nich wrócić. Oprocz tego sudoku, czy czytanie.
Podobno wskazane jest też spotykanie i rozmowy z ludzmi, choć to akurat nie dla mnie.
Odpowiedz
Dużo czytam wyobrażając sobie te treści bardzo szczegółowo. Jednak czy to ćwiczy pamięć to nie wiem. A powinienem chyba jakoś ćwiczyć, bo muszę prowadzić kalendarz i notatki, by mi nie umknęły różne sprawy.
Odpowiedz
Dzięki za odzew, a tutaj na grupie są organizowane jakieś spotkania? Też widze, że mam problemy z pamięcią a zaczeły się już trochę przed diagnozą, teraz mam wolne i nie chce tej głowy rozleniwić
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości