Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera a leki hormonalne
#1
Witam, mam pytanko odnośnie przyjmowania Tecfidery a koniecznością brania leków hormonalnych. Niestety w zw. z leczeniem cysty ginekolog przepisał mi leki hormonalne które mają równocześnie działanie antykoncepcyjne. I tak zastanawiam się czy Tecfidera może wpłynąć na skuteczność leku. I na odwrót: czy antykoncepcja może wpłynąć na leczenie Tecf. ? Czy któraś z koleżanek miała takie połączenie? Przepraszam jeśli to głupie pytanie, ale nie znam się na tych lekach.
Odpowiedz
#2
Danutka nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi Uśmiech
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#3
(26-05-2022, 08:05)e-smka napisał(a): Ja biorę antykoncepcyjne z Tec i wszystko gra.
W ulotce Tec jest napisane
Badania indukcji enzymu CYP in vitro nie wykazały interakcji pomiędzy produktem leczniczym
Tecfidera a doustnymi środkami antykoncepcyjnymi. W badaniu in vivo, jednoczesne stosowanie
produktu Tecfidera oraz złożonych, doustnych środków antykoncepcyjnych (norgestymat i
etynyloestradiol) nie prowadziło do istotnych zmian w ekspozycji na doustne środki antykoncepcyjne.
Nie przeprowadzono badań interakcji z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi zawierającymi inne
progestageny, jednak nie wydaje się, by produkt Tecfidera wpływał na ich ekspozycję.

https://www.ema.europa.eu/en/documents/p...ion_pl.pdf

Dziękuję za informację Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości