Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to bardzo źle rokuje?
#1
Jestem przed badaniem punkcji, ale na rezonansie magnetycznym wyszło 14 zmian demilizacyjnych. 7 aktywnych i 7 nieaktywnych. To był pierwszy rzut. Czy taka liczba ognisk bardzo zle rokuje? Mozna powiedziec, ze jest ich baaardzo duzo jak na pierwszy rzut. Smutny czy to znaczy, ze choroba bardzo mocno postępuje? czy ktos z was tez miał tak duzo na samym początku?
Odpowiedz
#2
Hej, liczba zmian nie ma dużego znaczenia, raczej ich umiejscowienie się liczy. U mnie, po pierwszym mri nikt nie liczył zmian, tyle ich było, że radiolog napisał tylko "multiple" (rezonans był robiony w Niemczech), był to rok 2006,czyli już parę lat temu. Przez te kilka lat zmian jeszcze przybylo, a po mnie nadal na pierwszy rzut oka nic nie widać. Nawet jak jakiś nowy neurolog mnie widzi, to przeciera oczy, że przy tylu dziurach w głowie ja nadal chodzę, widzę i mówię. No, ze słuchem trochę gorzej, ale i tak nie mogę narzekać. Trzymaj się i nie zamartwiaj za dużo  Uśmiech
Odpowiedz
#3
Kasiamaj napisz coś więcej. Ile masz lat i jaki był Twoj pierwszy rzut Uśmiech i czy już się wycofał ? Wg mnie to istotna kwestia... Reszta mało ważna. Niektóre urządzenia nawet nie wychwytują niektórych zmian, a u innych zmiany są tak zlane ze sobą że to jedno wielkie ognisko...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości