Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kesimpta (ofatumumab)
#11
dziekuje bardzo Edyta ... chociaz wiem na co mam sie ewentualnie przygotowac - na szczescie w drugiej polowie 2020 bylam szczepiona na tezca, blonice, polio, krztusca wiec mam nadzieje, ze chociaz to mnie ominie jesli bym byla zmuszona powtarzac szczepienia.
Odpowiedz
#12
Hej, ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z Kesimpta? Coś nowego u tych, którzy już się wypowiadali?
Czy te poiniekcyjne skutki uboczne, jak bóle mięśni, dreszcze itd. Należą do częstych? Przechodziłam to przy plegridy. I chociaż wtedy na początku pocieszałam się, że to tylko co drugi t, dzień (a tutaj co miesiąc), to jednak dało mi to nieźle w kość i wolałabym nie robić powtórki
Odpowiedz
#13
Witam,
Brałam kiedyś przez rok Rebif, teraz biorę już od 6 m-cy Kesimptę. Inna bajka. Po każdym zastrzyku Rebifem miałam objawy grypopodobne takie jak opisałaś. Po Kesimpcie nie mam żadnych. Nic nie biorę, ani przed ani po zastrzyku. Mąż mi robi zastrzyki tylko w ramiona, raz lewe, raz prawe. Przy pierwszych trzech cotygodniowych zastrzykach można wziąć paracetamol i jakiś lek przeciwhistaminowy i to wszystko.
Odpowiedz
#14
Edyta90, dziękuję za odpowiedź i do tego taką pozytywną  Oczko od razu mam lepsze nastawienie do tego leku. A możesz mi jeszcze powiedzieć jak tam Twoje wyniki badania krwi? Mój neurolog powiedział, że u mnie wszystko ok, a ja, jak moje wyniki zobaczyłam, to aż musiałam się przytrzymać krzesła : limfocyty 0,5, leukocyty 2,5. Czy na Kesimpta mogę spodziewać się dalszego spadku? To już prawie jak po chemii, tylko po chemii siedzi się w szpitalu w sterylnych warunkach, a ja zapierdzielam do roboty, później po dziecko do przedszkola, a drugie jest w wieku szkolnym, więc co chwilę coś tam przynoszą
Odpowiedz
#15
Joanna82,
W moim loboratorium norma jeśli chodzi o limfocyty to : 1,24- 3,97. Ja mam 0,99. Są to wyniki z marca. Przed rozpoczęciem Kesimpty, czyli w grudniu miałam 1,11. Moja neurolog mówi, że przy poziomie 0,4 można myslec o zmianie leczenia. Jeśli chodzi o leukocyty to mam 4,6 (przy normie 3,8-11,40). Po zmianie leczenia z Tecfidery na Kesimpte limfocyty u mnie spadły, leukocyty lekko też. Moja neurolog też nie jest zbyt przejęta tymi wynikami. Następne badania krwi robię w lipcu.
Polecam grupę na Facebooku Kesimpta-MS group, mają już coś ok 4,5 tys członków i można tam znaleźć wiele pytań i odpowiedzi. Wielkie źródło wiedzy ludzi, którzy już nawet kilka lat leczą się Kesimptą.
Odpowiedz
#16
(09-05-2022, 17:15)Joanna82 napisał(a): Hej, ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z Kesimpta? Coś nowego u tych, którzy już się wypowiadali?
Czy te poiniekcyjne skutki uboczne, jak bóle mięśni, dreszcze itd. Należą do częstych? Przechodziłam to przy plegridy. I chociaż wtedy na początku pocieszałam się, że to tylko co drugi t, dzień (a tutaj co miesiąc), to jednak dało mi to nieźle w kość i wolałabym nie robić powtórki

Biorę 3 miesiąc. Pierwszy zastrzyk był najgorszy. Organizm zle zareagował co jest normalne? ból mięśni głowy gorączka… ogólnie polecam. Przy tecfidera miałam dużo problemów. Przy kesimpta jak narazie żadnego problemu. Zastrzyk robie sama w nogę. Trudne nie jest.
Odpowiedz
#17
Monikamonika, dziękuję Tobie również za odzew w tym wątku ☺️ myślę, że z czasem ten wątek się rozwinie, ale na razie ciężko jest znaleźć osoby, które mogą podzielić się doświadczeniem z Kesimpta.
Ja idąc za radą Edyty dołączyłam do grupy na fb, tylko ja poszukałam niemieckojęzyczną.
Mi było ciężko zrezygnować z tecfidera, bo nie miałam żadnych skutków ubocznych, no, ale jeżeli nie spełnia ona swojego zadania, to co zrobić.
Naprawdę cieszę się, że jesteś kolejną osoba, która sobie chwali kesimptę. U mnie decyzja chyba też już zapadła, muszę tylko zadzwonić do neuro i zapytać kiedy mogę zacząć, bo ostatnią tabletkę tec wzięłam w sobotę i na chwilę obecną jestem bez niczego.
Odpowiedz
#18
Miałam dużo skutków ubocznych po tecfidera ale dopiero po rzucie moja neurolog mi zmieniła. Ale przed kesimpta musiałam mieć dodatkowe badania. Prawie miesiąc czekałam bo okazało się ze wyniki nie były na tyle dobre żeby zacząć leczenie.
Odpowiedz
#19
No właśnie, moje wyniki też są, moim zdaniem katastrofalne, jak już wyżej pisalam: limfo. : 0,5 ; leuko. nawet jeszcze niżej, niż napisałam, bo 2,3, to już prawie jak po chemii, a przy Kesimpta mogą spaść jeszcze bardziej. Dlatego moje zaufanie do mojego neuro trochę podupadło, napisałam dzisiaj maila do niego i czekam na odpowiedź. Dam znać co z tego wyszło. 
Tosiia, a co u Ciebie? Będziesz brała Kesimptę czy jednak jakaś inna decyzja zapadła?
Odpowiedz
#20
(31-05-2022, 17:03)Joanna82 napisał(a): No właśnie, moje wyniki też są, moim zdaniem katastrofalne, jak już wyżej pisalam: limfo. : 0,5 ; leuko. nawet jeszcze niżej, niż napisałam, bo 2,3, to już prawie jak po chemii, a przy Kesimpta mogą spaść jeszcze bardziej. Dlatego moje zaufanie do mojego neuro trochę podupadło, napisałam dzisiaj maila do niego i czekam na odpowiedź. Dam znać co z tego wyszło. 
Tosiia, a co u Ciebie? Będziesz brała Kesimptę czy jednak jakaś inna decyzja zapadła?

jeszcze nie ... wszystkie badania konieczne by rozpoczac Kesimpte zrobilam, ale kasa chorych odrzucila wniosek szpitala o refundacje tego leku. Teraz jestem w trakcie procesu odwolania ... tak dlugo to wszystko trwa =/ Podziele sie swoimi doswiadczeniami tutaj jesli w ogole zaczne ja brac
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości