Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to SM juz pewne ?
#1
Witam , mam 40 lat, od kilku lat robie rezonanse glowy w kierunku tetniaka - nagla smierc taty, wszysystko bylo od ale od 2018 zaczely pojawiac sie zmiany demilizacyjne w badaniu, po kontrolnym rezonansie glowy 2021 - progresja zmian , jedna swiecila w istocie bialej , wizyta u neurolog od SM w Krakowie - decyzja rezonans kontrolny za rok , nic wiecej , bo brak zadnych objawow , 3 lata temu jedynie zawroty glowy , tachykardia , uczucia goraca - stwierdzona nerwica, rezonans robiony tydzien temu - progresja zmian , jedna swieci w kontrascie , dodatkowo zmiana w mozdzku - wnioski z opisu OBRAZ spelnia kryteria na SM , wizyta u specjalistki 10 maRCA, co robic - czy ktos mial postawiona diagnoze bez objawow , na podstawie rezonansow ?DODAM  : wizyta u zwyklego neurologa wczoraj - badam sie bez zadnych zmian , wedlug niego szpital i punkcja. NEurobolerioza nie wykluczona , bo punkcji nie bylo , ale wyniki krwi ok test ELISSA i WesterN Blott. POMOZCIE ... boje sie bardzo, czy ktos poleca dobrego lekarza w Krakowie? Nie mam zadnych objawow - jedynie bol pod okiem , OCT OKA zrobione i jest ok.
Odpowiedz
#2
(19-02-2022, 16:25)maya82@poczta.fm napisał(a): Witam , mam 40 lat, od kilku lat robie rezonanse glowy w kierunku tetniaka - nagla smierc taty, wszysystko bylo od ale od 2018 zaczely pojawiac sie zmiany demilizacyjne w badaniu, po kontrolnym rezonansie glowy 2021 - progresja zmian , jedna swiecila w istocie bialej , wizyta u neurolog od SM w Krakowie - decyzja rezonans kontrolny za rok , nic wiecej , bo brak zadnych objawow , 3 lata temu jedynie zawroty glowy , tachykardia , uczucia goraca - stwierdzona nerwica, rezonans robiony tydzien temu - progresja zmian , jedna swieci w kontrascie , dodatkowo zmiana w mozdzku - wnioski z opisu OBRAZ spelnia kryteria na SM , wizyta u specjalistki 10 maRCA, co robic - czy ktos mial postawiona diagnoze bez objawow , na podstawie rezonansow ?DODAM  : wizyta u zwyklego neurologa wczoraj - badam sie bez zadnych zmian , wedlug niego szpital i punkcja. NEurobolerioza nie wykluczona , bo punkcji nie bylo , ale wyniki krwi ok test ELISSA i WesterN Blott. POMOZCIE ... boje sie bardzo, czy ktos poleca dobrego lekarza w Krakowie? Nie mam zadnych objawow - jedynie bol pod okiem , OCT OKA zrobione i jest ok.
Witaj,
Ja też niby nie mam odchyleń w badaniu neurologicznym i stwierdzono sm własnie na podstawie rezonansów. Polecam dr Marona (botaniczna) lub prywatnie (chyba na os. lotnisku). Ja byłam u niej prywatnie jeszcze przed punkcją (miałam już skierowanie od innego neurologa do szpitala), bo chciałam potwierdzenia czy muszę ją robić. Ona powiedziała mi po rezonansach, że wygląda to raczej na sm i potem jej diagnoza się potwierdziła, W zasadzie byłam już nastawiona na sm jeszcze przed oficjalnym stwierdzeniem diagnozy.
Odpowiedz
#3
(19-02-2022, 22:26)smarrito napisał(a):
(19-02-2022, 16:25)maya82@poczta.fm napisał(a): Witam , mam 40 lat, od kilku lat robie rezonanse glowy w kierunku tetniaka - nagla smierc taty, wszysystko bylo od ale od 2018 zaczely pojawiac sie zmiany demilizacyjne w badaniu, po kontrolnym rezonansie glowy 2021 - progresja zmian , jedna swiecila w istocie bialej , wizyta u neurolog od SM w Krakowie - decyzja rezonans kontrolny za rok , nic wiecej , bo brak zadnych objawow , 3 lata temu jedynie zawroty glowy , tachykardia , uczucia goraca - stwierdzona nerwica, rezonans robiony tydzien temu - progresja zmian , jedna swieci w kontrascie , dodatkowo zmiana w mozdzku - wnioski z opisu OBRAZ spelnia kryteria na SM , wizyta u specjalistki 10 maRCA, co robic - czy ktos mial postawiona diagnoze bez objawow , na podstawie rezonansow ?DODAM  : wizyta u zwyklego neurologa wczoraj - badam sie bez zadnych zmian , wedlug niego szpital i punkcja. NEurobolerioza nie wykluczona , bo punkcji nie bylo , ale wyniki krwi ok test ELISSA i WesterN Blott. POMOZCIE ... boje sie bardzo, czy ktos poleca dobrego lekarza w Krakowie? Nie mam zadnych objawow - jedynie bol pod okiem , OCT OKA zrobione i jest ok.
Witaj,
Ja też niby nie mam odchyleń w badaniu neurologicznym i stwierdzono sm własnie na podstawie rezonansów. Polecam dr Marona (botaniczna) lub prywatnie (chyba na os. lotnisku). Ja byłam u niej prywatnie jeszcze przed punkcją (miałam już skierowanie od innego neurologa do szpitala), bo chciałam potwierdzenia czy muszę ją robić. Ona powiedziała mi po rezonansach, że wygląda to raczej na sm i potem jej diagnoza się potwierdziła, W zasadzie byłam już nastawiona na sm jeszcze przed oficjalnym stwierdzeniem diagnozy.
Witam to tak jak ja, jestem juz nastawiona, progresje zmian w MR , a po czym stwierdzono , ze to Sm ? tylko po rezonansie ?
Odpowiedz
#4
Hej. U mnie również bez odchyleń neurologicznych, zaczęło się od lekkiego dretwienia przy wardze i tylko intuicja i chęci młodego lekarza poz popchaly mnie dalej w kierunku diagnozy. Tak to pewnie łyknęłabym wit B i żyła dalej.

Również polecam dr Marone. Przyjmuje na Lotnisku i kilka miesięcy temu w medicover, nie wiem jak obecnie. Pani doktor załatwiła mi diagnostykę (punkcja) w szpitalu JPII.
Odpowiedz
#5
Witam jestem po szpitalu ,punkcja prazki oligoklonalne typ 2 , wizyta u neurolog za tydzien , czy mozna stwierdzic Sm na podstawie progresji zmian w MRI i punkcji, bezobawowo? czy bede leczona ? jak myslicie? mam burze mozgu.
Odpowiedz
#6
(29-03-2022, 08:15)e-smka napisał(a): I co Pani neurolog powiedziała?

Witam Pani doktor Marona Uśmiech postanowiła nie postawić mi diagnozy SM ,rezonans w styczniu 2023 ,nie ma objawów ,mam żyć normalnie ,zmiany opisane w RMi przez radiologow jako spełniające SM ,punkcja dodatnia ale brak objawów mówiących o SM ,jest to ten kierunek ale może się nie rozwinie -spełniam kryteria RIS.

(23-02-2022, 21:23)Kisieliciastka napisał(a): Hej. U mnie również bez odchyleń neurologicznych, zaczęło się od lekkiego dretwienia przy wardze i tylko intuicja i chęci młodego lekarza poz popchaly mnie dalej w kierunku diagnozy. Tak to pewnie łyknęłabym wit B i żyła dalej.

Również polecam dr Marone. Przyjmuje na Lotnisku i kilka miesięcy temu w medicover, nie wiem jak obecnie. Pani doktor załatwiła mi diagnostykę (punkcja) w szpitalu JPII.
I jak u Ciebie ?leczysz się ?dr Marona ❤️Najlepsza .
Odpowiedz
#7
(29-03-2022, 08:15)e-smka napisał(a): I co Pani neurolog powiedziała?

Witam napisałam poniżej .
Odpowiedz
#8
Zawroty głowy to też objawy typowe dla SM lub ból przy oku. Tachykardia serca wg mnie też ma związek. Choć gdybym była na Twoim miejscu poczekała bym z leczeniem
Odpowiedz
#9
(12-04-2022, 06:57)Lusia98 napisał(a): Zawroty głowy to też objawy typowe dla SM lub ból przy oku. Tachykardia serca wg mnie też ma związek. Choć gdybym była na Twoim miejscu poczekała bym z leczeniem

Hej ,zawroty głowy były 3 lata temu ,tachykardia i objawy gorąca -nerwica ,wzięłam leki na nerwy i ustało ,ból pod okiem -byłam u okulisty wszystko dobrze ,zatyka mi się kanalik lzowy -okulistka powiedziała ze nic z SM to nie ma wspólnego -także ja szukam objawów ,nie ma objawów to się tego nie leczy ,mam 40 lat i tak myśle ze powinno już coś byc… choc naprawdę nie czekam na te przyjemności Uśmiech

(12-04-2022, 06:57)Lusia98 napisał(a): Zawroty głowy to też objawy typowe dla SM lub ból przy oku. Tachykardia serca wg mnie też ma związek. Choć gdybym była na Twoim miejscu poczekała bym z leczeniem

A Pani ma jakie objawy ,?cos z okiem ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości