Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pytanie o rezonans
#11
Lekarze mają swoje procedury i wymogi. Gadolin jest substancją silnie trująca, nie dziwię się że źle się po nim czujesz. Mi lekarz również dał skierowanie na rezonans z kontrastem zrobiłam bez. Nikt mnie za to nie skarcił.
Co do programu lekowego pojęcia nie mam. Warto chyba zapytać czy ewentualnie te zmiany nie wpłyną na dalsze procedury
Odpowiedz
#12
(31-01-2022, 21:13)basiapolk@wp.pl napisał(a):
(31-01-2022, 21:02)SMutna? napisał(a):
(31-01-2022, 20:59)basiapolk@wp.pl napisał(a):
(31-01-2022, 18:18)SMutna? napisał(a): No i wypełniając ankietę przed badaniem zaznaczamy (z tego co pamiętam) punkt - zgodę na podanie środka kontrastowego. Pytanie tylko, czy można tego nie zaznaczyć i wtedy zrobią rezonans bez kontrastu?

Ja mam ciągle nowe zmiany.Czy są aktywne czy nie nie zależy mi na tym żeby to wiedzieć.a po kontraście źle się czuję.Tyle razy go miałam i już bym nie chciała.to ,że powiedzą aktywne czy nie  - to i tak nie znikną.Przynajmniej u mnie.Zawsze jest więcej.Nigdy mniej.
Myślę, że nie podadzą Ci kontrastu jeśli źle go tolerujesz. A jesteś w programie lekowym?
tak .tecfidera

Więc jeśli to do programu lekowego, to jest wymóg, żeby był z kontrastem. Lekarze walczą trochę, żeby to zniesiono i podawano kontrast, tylko jeśli są nowe zmiany, ale na razie wymóg nadal istnieje.
Odpowiedz
#13
(01-02-2022, 09:24)Iris napisał(a):
(31-01-2022, 21:13)basiapolk@wp.pl napisał(a):
(31-01-2022, 21:02)SMutna? napisał(a):
(31-01-2022, 20:59)basiapolk@wp.pl napisał(a):
(31-01-2022, 18:18)SMutna? napisał(a): No i wypełniając ankietę przed badaniem zaznaczamy (z tego co pamiętam) punkt - zgodę na podanie środka kontrastowego. Pytanie tylko, czy można tego nie zaznaczyć i wtedy zrobią rezonans bez kontrastu?

Ja mam ciągle nowe zmiany.Czy są aktywne czy nie nie zależy mi na tym żeby to wiedzieć.a po kontraście źle się czuję.Tyle razy go miałam i już bym nie chciała.to ,że powiedzą aktywne czy nie  - to i tak nie znikną.Przynajmniej u mnie.Zawsze jest więcej.Nigdy mniej.
Myślę, że nie podadzą Ci kontrastu jeśli źle go tolerujesz. A jesteś w programie lekowym?
tak .tecfidera

Więc jeśli to do programu lekowego, to jest wymóg, żeby był z kontrastem. Lekarze walczą trochę, żeby to zniesiono i podawano kontrast, tylko jeśli są nowe zmiany, ale na razie wymóg nadal istnieje.

Wszystko rozumiem.Jak czułabym się dobrze po kontraście to ok ale jak źle to bym nie chciała.Tak jest zawsze.I czuję się zmuszana do tego kontrastu .Niby masz prawo nie zgodzić się na kontrast ale musisz bo wymóg NFZ.Znów będę musiała się zgodzić na kontrast bo pewnie wylecę z programu jak się nie zgodzę.
Odpowiedz
#14
(01-02-2022, 11:31)basiapolk@wp.pl napisał(a):
(01-02-2022, 09:24)Iris napisał(a):
(31-01-2022, 21:13)basiapolk@wp.pl napisał(a):
(31-01-2022, 21:02)SMutna? napisał(a):
(31-01-2022, 20:59)basiapolk@wp.pl napisał(a): Ja mam ciągle nowe zmiany.Czy są aktywne czy nie nie zależy mi na tym żeby to wiedzieć.a po kontraście źle się czuję.Tyle razy go miałam i już bym nie chciała.to ,że powiedzą aktywne czy nie  - to i tak nie znikną.Przynajmniej u mnie.Zawsze jest więcej.Nigdy mniej.
Myślę, że nie podadzą Ci kontrastu jeśli źle go tolerujesz. A jesteś w programie lekowym?
tak .tecfidera

Więc jeśli to do programu lekowego, to jest wymóg, żeby był z kontrastem. Lekarze walczą trochę, żeby to zniesiono i podawano kontrast, tylko jeśli są nowe zmiany, ale na razie wymóg nadal istnieje.

Wszystko rozumiem.Jak czułabym się dobrze po kontraście to ok ale jak źle to bym nie chciała.Tak jest zawsze.I czuję się zmuszana do tego kontrastu .Niby masz prawo nie zgodzić się na kontrast ale musisz bo wymóg NFZ.Znów będę musiała się zgodzić na kontrast bo pewnie wylecę z programu jak się nie zgodzę.

Niestety właśnie mogłabyś wylecieć z programu. To oczywiście uciążliwe z tym kontrastem, zwłaszcza jak źle się po nim czujesz, ale moim zdaniem wyjścia nie ma Smutny.
Odpowiedz
#15
Ciekawe co w przypadku gdy ktoś jest uczulony albo ma złe wyniki kreatyniny...
Odpowiedz
#16
(01-02-2022, 19:50)marcepanka napisał(a): Ciekawe co w przypadku gdy ktoś jest uczulony albo ma złe wyniki kreatyniny...

Być może udokumentowane przeciwwskazania pozwalają ominąć kontrast, ale złe samopoczucie nie jest na pewno wystarczającym powodem. To jest oczywiście idiotyczne - ten wymóg NFZ, to lekarz powinien podejmować decyzję, no ale jest jak jest i szkoda wypaść z programu z takiego powodu.
Odpowiedz
#17
(01-02-2022, 19:50)marcepanka napisał(a): Ciekawe co w przypadku gdy ktoś jest uczulony albo ma złe wyniki kreatyniny...

już mówię.ja mam zawsze wysypkę po kontraście .i zalecenie jest takie że zawsze przed mam brać encorton.zawsze mi receptę wypisują jak mam iść na rezonans.nie słuchają mnie kompletnie.mam brać kontrast i tyle.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości