Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mezoterapia mikroigłowa/bezigłowa
#1
Czy ktoś orientuje się, czy SM jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu mezoterapii mikroigłowej? Włosy lecą jak szalone i już nie wiem co robić  Smutny Smutny Suplementuję żelazo, cynk, selen, biotynę, wit. z grupy B, stosuję wcierki, odżywki, mgiełki i zero poprawy. Pomyślałam, że mezoterapia to moja ostatnia deska ratunku, ale te nakłucia wywołują podobno mikro-stany zapalne i dlatego jakieś ryzyko istnieje ...
Czy ktoś może korzystał z tej terapii lub posiada jakąś wiedzę na ten temat?
~ Warto czasem złapać bliznę od życia, by unieść ręce wraz z ostatnim gwizdkiem.
Odpowiedz
#2
Tak, miałam naturalny kolor. Miesiąc temu skróciłam i zmieniłam kolor, ale jeśli to pytanie miało zwrócić uwagę na to, że farbowanie niszczy włosy to spokojnie - to była moja pierwsza koloryzacja od około 8 lat  Uśmiech
A wracając do tematu to jak to jest z tą mezoterapią?Huh
~ Warto czasem złapać bliznę od życia, by unieść ręce wraz z ostatnim gwizdkiem.
Odpowiedz
#3
Chyba najlepiej wypytać lekarza. Ale oni pewnie będą odradzać bo badań nie przeprowadzono. To tak samo jak z botoxem, mówią że nie wolno a w niektórych przypadkach stosuje się to jako terapię np w problemie nietrzymania moczu. Myślę że co ma wypaść to i tak wypadnie i kiedyś w końcu ten stan się zatrzyma. Długo już jesteś w programie ?
Odpowiedz
#4
Myślę że sama koloryzacja z czarnych na blond zrobiła już opustoszenie na głowie Uśmiech niestety . Pamiętam te czasy kiedy farbowałam włosy... W pewnym momencie miałam jeden wielki kołtun na głowie i w końcu się obudziłam że jednak czas z tym skończyć. Od dobrych 12 lat mam swój naturalny kolor. Narazie trzymam się daleko od eksperymentów włosowych póki nie widać siwizny Oczko. Smutna może spróbuj olejowania? Khadi ? Na noc. Wiadomo na rezultat będzie trzeba poczekać na pewno ale pamiętam że mi pomogło a w sumie mezoterapia to nic innego jak wprowadzanie głęboko składników odżywczych...

Khadi śmierdzi przeokrutnie swoją drogą ale naprawdę daje radę Oczko zresztą używam rycyny na rzęsy i brwi i bardzo sobie chwalę. Każdy pyta gdzie przedłużam rzęsy a to tylko efekt rycyny Oczko
Odpowiedz
#5
Dziewczyny - nie miałam czarnych włosów. Zmieniłam kolor miesiąc temu, a problem z wypadaniem mam od ponad roku ... Tec biorę od końca października 2021.
~ Warto czasem złapać bliznę od życia, by unieść ręce wraz z ostatnim gwizdkiem.
Odpowiedz
#6
Niestety nie pomoge w temacie, ale tez bylam tak samo zalamana jak Ty. Ja bralam pod uwage jako ostatnia deske ratunku wizyte u trychologa.

Tez przed SM/lekami u mnie sie zaczelo i jedynie mialam 'lepsze okresy' jak uzywalam szamponu Emolium (Emolium szampon nawilzajacy, ktory w ogole nie podraznia skory glowy i jest naprawde swietny). Potem biotyna mi zaczela pomagac wiec nie szukalam innych alternatyw.
Odpowiedz
#7
(28-01-2022, 20:09)Tosiia napisał(a): Niestety nie pomoge w temacie, ale tez bylam tak samo zalamana jak Ty. Ja bralam pod uwage jako ostatnia deske ratunku wizyte u trychologa.

Tez przed SM/lekami u mnie sie zaczelo i jedynie mialam 'lepsze okresy' jak uzywalam szamponu Emolium (Emolium szampon nawilzajacy, ktory w ogole nie podraznia skory glowy i jest naprawde swietny). Potem biotyna mi zaczela pomagac wiec nie szukalam innych alternatyw.
A jaką dawkę biotyny stosowałaś?
~ Warto czasem złapać bliznę od życia, by unieść ręce wraz z ostatnim gwizdkiem.
Odpowiedz
#8
Zaczelam pierwszy miesiac stosowac Ha-Pantoten optimum, potem kolejny miesiac Biotyna Gold Max, a potem juz przeszlam na 'czysta' biotyne 5 mg dziennie wiec u mnie jej dawki nie byly wysokie.

Teraz biore biotyne (nadal 5 mg) tak 2 - 3 razy w tygodniu.
Odpowiedz
#9
Mi też strasznie wypadają włosy. I to z każdą zmianą leku jest coraz gorzej. Przy copaxonie sporo mi wypadło. Później przy aubagio jeszcze więcej. A teraz na tec to już w ogóle ogromna ilość... Wcześniej zawsze pomagał mi vitapil a teraz nic nie daje rady.
Nie mam pojęcia czy możemy wykonać zabieg o którym piszesz ale jak się czegoś dowiesz to daj znać.
Odpowiedz
#10
Smutna inne powody ? Hormonalne ? Odstawienie antykoncepcji? Stosowanie ? Tarczyca zbadana ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości