Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od RIS do SM?
#11
Witam czy przy stwierdzeniu RIS rok temu i kontrolnym rezonaNsie z progresja zmian demilizacyjnych i swiecacych w kontrascie ,bez objawow, jedynie bol karku lekarz postawi mi dagnoze SM na podstawie opisu rezonansu , CZY tylko szpital ?
Odpowiedz
#12
(19-01-2022, 13:08)Tosiia napisał(a): Hej Juszczys!

chyba taka jest procedura lekarska kiedy jest zdiagnozowany CIS lub RIS, jednak dziwnie, ze lekarz skwalifikowal Ciebie jako RIS kiedy mimo wszystko masz objawy (nawet jesli sa delikatne) ale przypuszczam, ze pewnie dlatego, ze nie trwaly dluzej niz 24 h bez przerwy.

Mi przy CIS od razu zrobili punkcje (oprocz rezonansow), ale to i tak nic nie wnioslo, bo leczenia nie wdrozyli.

Przy RIS lub CIS zawsze jest prawdopodobienstwo przerodzenia sie w SM, ale badz dobrej mysli i dbaj o siebie. Nie zawsze tak musi byc! Postaraj sie nie przejmowac na zapas, bo to stres robi najwieksze spustoszenie w naszym organizmie (zdrowym jak i chorym).

Na pewno co bym zrobila teraz po diagnozie CIS to zaczela od razu sumplementacje B12, wit D, Omega-3 i duzo duzo mniej sie stresowala Uśmiech

Witam czy jest Pani leczona ? sa objawy ?
Odpowiedz
#13
(17-03-2022, 20:31)maya82@poczta.fm napisał(a): Witam czy jest Pani leczona ? sa objawy ?

tak, bylam leczona przez rok (bralam copaxone) - mam stwierdzone stwardnienie rozsiane i mialam objawy (mrowienie, dretwienie, uczucie przechodzenia pradu i objaw Lhermitte'a), ale ja nie jestem dobrym przykladem, bo ok. 2 tygodnie temu odstawilam leki i jestem na nowo diagnozowana wiec z poczatkiem kwietnia powinno sie wyjasnic czy to na pewno SM czy cos innego ...  i bede zmieniac leki
Odpowiedz
#14
(17-03-2022, 20:53)Tosiia napisał(a):
(17-03-2022, 20:31)maya82@poczta.fm napisał(a): Witam czy jest Pani leczona ? sa objawy ?

tak, bylam leczona przez rok (bralam copaxone) - mam stwierdzone stwardnienie rozsiane i mialam objawy (mrowienie, dretwienie, uczucie przechodzenia pradu i objaw Lhermitte'a), ale ja nie jestem dobrym przykladem, bo ok. 2 tygodnie temu odstawilam leki i jestem na nowo diagnozowana wiec z poczatkiem kwietnia powinno sie wyjasnic czy to na pewno SM czy cos innego ...  i bede zmieniac leki

a co jeszzcze podejrzewaja ? bo u mnie to nie wiedza jeszcze, choroba autoimunologoczna , wiek 40 lat.
Odpowiedz
#15
(17-03-2022, 20:57)maya82@poczta.fm napisał(a):
(17-03-2022, 20:53)Tosiia napisał(a):
(17-03-2022, 20:31)maya82@poczta.fm napisał(a): Witam czy jest Pani leczona ? sa objawy ?

tak, bylam leczona przez rok (bralam copaxone) - mam stwierdzone stwardnienie rozsiane i mialam objawy (mrowienie, dretwienie, uczucie przechodzenia pradu i objaw Lhermitte'a), ale ja nie jestem dobrym przykladem, bo ok. 2 tygodnie temu odstawilam leki i jestem na nowo diagnozowana wiec z poczatkiem kwietnia powinno sie wyjasnic czy to na pewno SM czy cos innego ...  i bede zmieniac leki

a co jeszzcze podejrzewaja ? bo u mnie to nie wiedza jeszcze, choroba autoimunologoczna , wiek 40 lat. 

Jeszcze nie wiem jakie inne choroby biora pod uwage, bo jestem na poczatku ponownego diagnozowania i obecne powtarzam rezonanse i 'podstawowe' badania (np. wzrok)

Wiecej bede wiedziala przy kolejnej wizycie, ktora mam pod koniec marca.
Odpowiedz
#16
(17-03-2022, 21:05)Tosiia napisał(a):
(17-03-2022, 20:57)maya82@poczta.fm napisał(a):
(17-03-2022, 20:53)Tosiia napisał(a):
(17-03-2022, 20:31)maya82@poczta.fm napisał(a): Witam czy jest Pani leczona ? sa objawy ?

tak, bylam leczona przez rok (bralam copaxone) - mam stwierdzone stwardnienie rozsiane i mialam objawy (mrowienie, dretwienie, uczucie przechodzenia pradu i objaw Lhermitte'a), ale ja nie jestem dobrym przykladem, bo ok. 2 tygodnie temu odstawilam leki i jestem na nowo diagnozowana wiec z poczatkiem kwietnia powinno sie wyjasnic czy to na pewno SM czy cos innego ...  i bede zmieniac leki

a co jeszzcze podejrzewaja ? bo u mnie to nie wiedza jeszcze, choroba autoimunologoczna , wiek 40 lat. 

Jeszcze nie wiem jakie inne choroby biora pod uwage, bo jestem na poczatku ponownego diagnozowania i obecne powtarzam rezonanse i 'podstawowe' badania (np. wzrok)

Wiecej bede wiedziala przy kolejnej wizycie, ktora mam pod koniec marca.
Witam i wiadomo coś ?
Odpowiedz
#17
jeszcze nie wiem zbyt wiele - czekam na list z kliniki ze wszystkimi wynikami, ale lekarz dzwonil juz i wiem jedynie, ze cofneli mi diagnoze SM i obecnie mam 'zapalenie rdzenia kregowego'.

Maya - z opisu widze, ze nasze przypadki sa calkiem inne, ale moj przyklad moze pokazuje, ze warto zaczerpnac czasami roznych opinii ... dlatego napisze bardziej szczegolowo jak tylko bede miala wszystko na pismie.

Uśmiech
Odpowiedz
#18
Dzis dostalam wyniki. Nie wiem czy pomoge, ale lekarze badali w moim przypadku odre, rozyczke, wirusa ospy wietrznej i polpasca, wirusa opryszczki, borelioze, toczen oraz parametry akwaporyny i anty-MOG
Odpowiedz
#19
(20-01-2022, 17:50)Tosiia napisał(a): Dretwienie podczas rzutu trwalo bez przerwy. Troche jakbym miala kilka wartw skory - czulam dotyk, zimno, cieplo, ale przez kilka warstw.

Obecnie po powyzej opisanym rzucie (byl naprawde silny, bo opanowal niemal cale cialo od szyi w dol) mam momenty cierpniecia dloni lub nogi, ale po poruszeniu przechodzi po kilku sekundach. To raczej 'pozostalosc' po rzucie, bo wczesniej tego nie mialam.

Dziękuje za odpowiedz Uśmiech czyli u Pani to lepiej czy gorzej z tym zapalenieniem niż SM ?dobrze ze neurolog zrobił taka różnicowke ?gdzie się Pani leczy ?prazki u Pani tez były typ 2?
Odpowiedz
#20
(13-04-2022, 23:16)maya82@poczta.fm napisał(a): Dziękuje za odpowiedz Uśmiech czyli u Pani to lepiej czy gorzej z tym zapalenieniem niż SM ?dobrze ze neurolog zrobił taka różnicowke ?gdzie się Pani leczy ?prazki u Pani tez były typ 2?

tak samo ... ani lepiej ani gorzej - na razie diagnoza 'nawracajace zapalenie rdzenia' nie jest i tak chyba ostateczna diagnoza ...

Mimo, ze obecna diagnoza brzmi 'lepiej' to i tak lek Kesimpta, ktory bede stosowala jest lekiem na SM ... wiec nic sie nie zmienilo 

Prazki mialam - nie wiem jaki typ, ale w plynie obecne, a w surowicy nie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości