Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zawroty głowy podwójne widzenie
#1
Witajcie kochani 
Jestem w trakcie diagnostyki SM . Chciałam z Wami podzielić się swoją historią , czy te objawy mogą świadczyć o o SM?, proszę o radę . Wszystko zaczęło się w 2013 roku zaczęły się zawroty głowy ( cierpię ponadto na migreny- obecnie ilość zredukowana do 95%- komórki macierzyste badania kliniczne) . Długo starałam się zdiagnozować wszystkie badania rezonans , błędnik , oczy , bolerioza , morfologia , tarczyca itd wyniki negatywne . Tak się martwiłam ( dodam że jestem nerwicowa i trochę hipochondryczna) że w końcu wylądowałam na psychotropach bardzo duze dawki i było lepiej . Potem zawroty w mniejszym bądź większym stopniu wracały psychotropy nie pomogły. Od jakiegoś niecałego roku zawroty bardzo się nasiliły w maju 2021 miałam rezonans z kontrastem czysty ale u okulisty wyszły wyniki nieprawidłowe ( dno oka- blada tarcza nerwu wzrokowego) zrobiono OCT( na neurookulistyce stwierdzono "upośledzenie ruchy sakkadowe w poziomie" Huh - okulistka twierdzi że to problem neurologiczny) wyszły scienczenia siatkówki i gcc, zrobiono mi potencjały wzrokowe i słuchowe wynik prawidłowy. Lęki napewno się trochę nasiliły nadal brak diagnozy a ja się czuję koszmarnie , jak leżę to czuję jakbym odpływała tak delikatnie, jak chodzę czuję jakbym była na bani ( ale ani razu się nie przewocilam, mąż mówi że wogole nawet się nie chwieję Czuję się jakbym zeszła z karuzeli taka oszołomiona i splątana).Moja neurolog twierdzi że zawroty nie są na tle nerwowym ale kazała mi brać Dulsevia , przez tydz brałam 30 mg potem zwiększyła mi na 60 mg niestety stres ten sam i objawy. Kilka dni przed braniem leku zauważyłam że widzę podwójnie ( jestem krótkowidz od 20 lat -2,5 dioptrii) lekki astygmatyzm. Lewe oko widzi podwójnie w dół ( przedewszystkim gdy na jasnym tle są litery ciemne i na odwrót wtedy widzę dwa teksty, prawe oko też podwójnie w dół ale mniej i dodatkowo w poziomie tekst wysuwa się w lewo, mówiłam Pani dr powiedziała że to bardzo zły objaw i w poniedziałek mam rezonans magnetyczny głowy z kontrastem a w środę potencjały wzrokowe . Przepraszam że tak się rozpisalam , ale nie radzę sobie poprostu z tym czekaniem na wyrok ?( jako dziecko ciężko chorowałam mając 5 miesięcy miałam poszczepienne po polio porażenie mózgowe , chodzić zaczęłam mając 4 lata ale wyszłam z tego , chociaż rokowania były bardzo zle)Teraz mam 38 lat i dodatkowo boje się że to może być zespół Devica jeśli dotychczas nie było zmian w mózgu . Dziękuję za uwagę
Odpowiedz
#2
Kochana Uśmiech , bądź dobrej myśli i uzbrój się w cierpliwość, bo najważniejsze to właściwa diagnoza i pewnie rezonans pomoże w jej postawieniu. Nie przepraszaj, że piszesz, po to tu jesteśmy, żeby czytać i pocieszyć. I nie czekasz na wyrok tylko na diagnozę i leczenie i wtedy na pewno poczujesz się lepiej, jak już będziesz wiedziała, jak walczyć z chorobą. Dla pocieszenia/pewnie marnego/...mam nadwzroczność, astygmatyzm, wizyty u psychiatry i psychotropy. Od 7 lat SM bez leczenia i jest dobrze. Trzymaj się Serce
Odpowiedz
#3
(15-01-2022, 22:37)yasmina napisał(a): Kochana Uśmiech , bądź dobrej myśli i uzbrój się w cierpliwość, bo najważniejsze to właściwa diagnoza i pewnie rezonans pomoże w jej postawieniu. Nie przepraszaj, że piszesz, po to tu jesteśmy, żeby czytać i pocieszyć. I nie czekasz na wyrok tylko na diagnozę i leczenie i wtedy na pewno poczujesz się lepiej, jak już będziesz wiedziała, jak walczyć z chorobą. Dla pocieszenia/pewnie marnego/...mam nadwzroczność, astygmatyzm, wizyty u psychiatry i psychotropy. Od 7 lat SM bez leczenia i jest dobrze. Trzymaj się Serce

Jestem po rezonansie głowy czysty i po potencjałach wzrokowych , neurolog twierdzi że wszystko wporzadku , i że nie mam SM , ponadto odpowiedziała mi na nurtujące pytanie czy mam zespół Devica , powiedziała że nie bo nie mam zaniku nerwu wzrokowego ( o czym ma świadczyć badanie potencjału nerwu wzrokowego). 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości