Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ozanimod - nowy lek dla rzutowo- remisyjnej postaci SM
#1
Cytat:W terapii rzutowo-remisyjnej postaci stwardnienia rozsianego (RRMS) dostępnych jest już kilka skutecznych preparatów. Czy zatem potrzebne są nowe leki? Na to pytanie odpowiadały prof. dr hab. n. med. Halina Bartosik-Psujek i prof. dr hab. n. med. Alina Kułakowska podczas dyskusji ekspertów odbywającej się w ramach XXIV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Nowym lekiem zarejestrowanym w Unii Europejskiej w leczeniu dorosłych pacjentów z RRMS w okresie aktywności choroby, definiowanej na podstawie cech klinicznych lub radiologicznych, jest ozanimod. Nie jest on jeszcze uwzględniony w polskim programie lekowym dotyczącym terapii stwardnienia rozsianego. Co wyróżnia ozanimod spośród innych leków stosowanych w stwardnieniu rozsianym?

Pełna treść artykułu: https://www.termedia.pl/mz/Nowoczesne-pu...44054.html
Odpowiedz
#2
Ja biorę I świetnie się czuję. Żadnych skutków ubocznych. Moc I energia. Mam wrażenie, że wróciłam do życia.
Odpowiedz
#3
(20-10-2021, 13:17)Dodka napisał(a): Ja biorę I świetnie się czuję. Żadnych skutków ubocznych.  Moc I energia. Mam wrażenie, że wróciłam do życia.

W jakim kraju się leczysz?
~ Warto czasem złapać bliznę od życia, by unieść ręce wraz z ostatnim gwizdkiem.
Odpowiedz
#4
(20-10-2021, 17:12)SMutna? napisał(a):
(20-10-2021, 13:17)Dodka napisał(a): Ja biorę I świetnie się czuję. Żadnych skutków ubocznych.  Moc I energia. Mam wrażenie, że wróciłam do życia.

W jakim kraju się leczysz?

W Niemczech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości