Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Duże pogorszenie - solumedrol
#1
Pytanie 
Hej Wszystkim Uśmiech przedwczoraj,  w piątek rano miałam ostatnia (4) kroplówkę ze sterydem. Podczas podawania leku czułam duże przypływy energii, niestety wczoraj rano gdy już wyszłam do domu pojawiło sie straszne osłabienie. Lekarz nie kazał przedłużać leczenia sterydami doustnie tylko odpoczywać w domu i pic melisę..
Mam poczucie okropnie słabych nóg, niezaleznie czy stoję, leżę czy siedzę, a gdy idę pare metrów po domu czuje galaretkę zamiast nóg. Ręce tez nie sa najsilniejsze, ale jednak nie daja sie aż tak we znaki. Do tego dochodzi dziwne uczucie jakby łaskotania w dolnej części kręgosłupa i z przodu, w okolicach pęcherza. Czytałam, że czasem efektem ubocznym jest osłabienie mięśni, ale raczej  przy dłuższych okresach brania sterydów.  
Trochę nie wiem co o tym myśleć, nie sadze, zeby po jednym dniu od końca sterydów odpalił sie jakiś rzut , to chyba niemozliwe. Czy ktoś z Was miał może podobne doświadczenia po terapii sterydowej?
Odpowiedz
#2
Hmm, ja 1.5tyg temu skończyłem 5-wlewową kurację. Podczas kroplówek czułem się ok. Po wyjściu ze szpitala przez 3,4 dni czułem się jakiś taki osłabiony. Nie miałem jakichś konkretnych objawów, ale byłem strasznie senny. Pierwsze 2 noce przespałem od deski do deski. W dzień ścigała mnie drzemka za drzemką. Moźe to psycha, ale odczuwałem tak jakby pogorszenie widzenia, jakieś takie wzmocnione odczuwanie sztywności mięśni (nóg i okolic brzucha - tu jakieś takie uczucie jakby był nabrzmiały). Do tego dochodziła fatalna kondycja psychiczna + pryszcze na twarzy i ciele. Po tych 3 4 dniach zaczęło to mijać jak ręką odjął. Jeśli nie czujesz się na tyle tragicznie, by udać się do lekarza, to polecam przeczekać te dni.
...if u ever saw me smile, u should know i felt sick inside...
Odpowiedz
#3
(03-10-2021, 19:02)MasteR napisał(a): Hmm, ja 1.5tyg temu skończyłem 5-wlewową kurację. Podczas kroplówek czułem się ok. Po wyjściu ze szpitala przez 3,4 dni czułem się jakiś taki osłabiony. Nie miałem jakichś konkretnych objawów, ale byłem strasznie senny. Pierwsze 2 noce przespałem od deski do deski. W dzień ścigała mnie drzemka za drzemką. Moźe to psycha, ale odczuwałem tak jakby pogorszenie widzenia, jakieś takie wzmocnione odczuwanie sztywności mięśni (nóg i okolic brzucha - tu jakieś takie uczucie jakby był nabrzmiały). Do tego dochodziła fatalna kondycja psychiczna + pryszcze na twarzy i ciele. Po tych 3 4 dniach zaczęło to mijać jak ręką odjął. Jeśli nie czujesz się na tyle tragicznie, by udać się do lekarza, to polecam przeczekać te dni.

Dziękuje za odpowiedź Uśmiech i życzę jak najmniej takich sytuacji, jednak te leki nie są obojętne i potrafią niezle wybić człowieka z względnie normalnego stanu..
Ja postanowiłam się skontaktować z lekarzem dziś rano i niestety wyszła infekcja, steryd ją musiał rozhuśtać, stad takie okropne osłabienie (lekarz powiedział, że przy mocnych infekcjach pęcherza niestety nogi się robią bardzo słabe, a szczególnie u osób z sm).
Odpowiedz
#4
To życzę dużo zdrówka! Mi przy wypisie wyszły leukocyty ponad normę, może też jakaś infekcja u mnie była. Mam to na dniach skontrolować.
...if u ever saw me smile, u should know i felt sick inside...
Odpowiedz
#5
Witam wszystkich :-)
Po 5dniowej kuracji wlewkami 3dni po wyjsciu ze szpitala mialam swoj pierwszy rzut  :-/ doctor przepisala mi tabletki I po 1.5tyg zazywania dopiero odzyskuje czucie w prawej stopie...W srode mam komisje odnosnie dalszego leczenia.mam nadzieje ze wkoncu dopasuja leki I bede zyc w miare normalnie...
Odpowiedz
#6
U mnie przy pierwszym rzucie lekarz przepisał sterydy doustne(wtedy najmniejsza z możliwej dawki) karmiłam córkę. Mam wrażenie że po tych sterydach to dopiero miałam prawdziwa "masakrę", cały wysyp rzutów praktycznie do roku niestety.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości