Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SM czy nie
#1
Cześć. W 2019 dostałam infekcji, przy której miałam 39 gorączki i nic poza tym tylko zaczął mi doskwierać nerw trójdzielny. Znaczy miałam zaburzone czucie na twarzy. Lekarka stwierdziła że może to być mykoplazma, bo daje takie objawy neurologiczne. Minęły objawy i ja o sprawie zapomniałam. Po niedługim czasie (max miesiąc dwa) znów pojawił się ten ból do tego doszło dretwienie nogi i bóle rwy kulszowej. Lekarze nie łączyli razem tych objawów, że to dwie różne rzeczy. Dodam że dotyczy to jednej strony ciała. Pojawiła się niedoczulica i trafiłam w trybie pilnym z podejrzeniem udaru na neurologie. Na izbie przyjęć tomograf i wykryli artefakt w moście. Okazało się po rezonansie ze to nic takiego wrodzona anomalia zylna. Innych zmian w obrazie MR brak. Mi objawy nie mijały. Uczepili się tej zmiany w moście i ostatni opis sugeruje ze mam konflikt naczyniowo nerwowy z nerwem trójdzielnym. Tylko dlaczego dretwieje mi noga i ręka a do tego siada oko po tej samej stronie? W odcinku szyjnym nie mam także zmian na rezonansie. Ze szpitala mnie wypisali bez diagnozy. Miałam zrobić badania ssep czyli somatosensoryczne potencjały wywołane. Wyszły różnice w przewodzeniu lewostronnym. Nikt za bardzo nie podjął się interpretacji tych badań. Lekarz wykonujący mówił mi że ostatnio robił dwa lata wcześniej to badanie że sam nie za bardzo umie je interpretować. Ale tyle co powiedział to że uszkodzenie jest właśnie na pierwszym odcinku nerwa czyli wychodzącym z mózgu. Jest 2021 po długim czasie remisji choroba wróciła.
Zauważyłam jedna rzecz jeszcze w ustach i w głowie pojawiają mi się pryszcze. Ten w głowie to jak ospa i w tym miejscu gdzie on jest boli mnie głowa. Jest to miejsce w połowie drogi od ucha idąc do karku. Oko mam za mgłą, ale może być to zaćma bo miałam początki. Choć miesiąc temu też zaniewidziałam na chwilę. Czarno przed okiem na kilka sekund. Rezonans w opisie ma że sygnały z obu oczu prawidłowe. Przepraszam za chaotyczność ale też mam problemy przy tym z koncentracją.
Pytań mam wiele, ale pierwsze to czy bez zmian na rezonansie może występować SM? Miałam powtarzane 3 razy, bez zmian pomiędzy nimi. 
Wizytę mam w listopadzie u neurologa wcześniej chce porobić badania. Co sugerujecie? Jakie badania zrobić? Vep, emg? Co z krwi?
Odpowiedz
#2
Jeśli nie masz zmian w rezonansie to nie masz sm. Tym bardziej jeśli wychodzi czysty mózg i kręgosłup. Ja bym szukała innej przyczyny.
Odpowiedz
#3
(22-09-2021, 20:36)klaudia26 napisał(a): Jeśli nie masz zmian w rezonansie to nie masz sm. Tym bardziej jeśli wychodzi czysty mózg i kręgosłup. Ja bym szukała innej przyczyny.

Czyli rezonans to podstawa? Znasz może jakieś inne choroby które imitują SM i też mają rzuty? 
Dzisiaj zrobiłam badanie na B12, Borelioze, Magnez i CRP. Do listopada pewnie mi się wycofa i jak pójdę do lekarza to znowu nic nie wykryje.
Odpowiedz
#4
Idę dzisiaj do neurologa. Strasznie się boję, bo skoro to nie sm to może sla? Wyszłam dzisiaj wcześniej z pracy bo nie byłam w stanie wysiedzieć. Psychiczna i fizyczna udręka. Wizyta o 17.
Odpowiedz
#5
Może to się w przyszłości komuś przyda, ale moje objawy to prawdopodobnie polineuropatia. Nie mam nerwicy, bo też brałam pod uwagę. Może to być też zespół para nowotworowy. Wyrok nie lepszy od SM. Chyba nawet gorszy. Pozdrawiam serdecznie. Zdrowia życzę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości