Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SM a kredyt hipoteczny
#11
Póki nie widać że jesteś na coś chory to się po prostu tym nie chwal. Tyle.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#12
Fruu, na prawdę nie rozumiem skąd Ci to przyszło do głowy. Bank nie ma prawa domagać się informacji o stanie zdrowia klienta, jest coś takiego jak tajemnica lekarska. I nie sądzę, żeby bank w ogóle się czymś takim zainteresował. On sprawdza zdolność kredytową, możliwości finansowe klienta, źródło dochodu. Tym bardziej, że masz już promesę, a to jest przyrzeczenie kredytu - wiem sporo na ten temat, bo wiele lat zajmowałam się kredytami.
Odpowiedz
#13
To nie bank sprawił, że ten temat podniosłem, ale osoba, która wie o chorobie i w zaowalony spośób dała mi do zrozumienia, że tak czy siak bank się dowie :-(
Stąd wynikło moje pytanie. Bo na razie z bankiem relacje są odpowiednie.
Odpowiedz
#14
Bank bardziej interesuje twoja zdolność kredytowa, to, czy spłacasz kredyt, a nie to, czy jesteś na coś chory. Nierzadko ludzie chorzy są lepszymi klientami niż zdrowi.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#15
(29-05-2021, 16:30)fruu napisał(a): To nie bank sprawił, że ten temat podniosłem, ale osoba, która wie o chorobie i w zaowalony spośób dała mi do zrozumienia, że tak czy siak bank się dowie :-(
Stąd wynikło moje pytanie. Bo na razie z bankiem relacje są odpowiednie.
To ta osoba w zawoalowany sposób niech uzupełni wiedzę na temat kryteriów przyznawania kredytów. Przypuszczam, że wszystko będzie dobrze.
Odpowiedz
#16
(29-05-2021, 16:30)fruu napisał(a): To nie bank sprawił, że ten temat podniosłem, ale osoba, która wie o chorobie i w zaowalony spośób dała mi do zrozumienia, że tak czy siak bank się dowie :-(
Stąd wynikło moje pytanie. Bo na razie z bankiem relacje są odpowiednie.

I co? Pójdzie do banku i powie że XY jest chory? I bank ma mu odmówić?
Banki to przede wszystkim zainteresowane są twoją kasą, a zdrowiem na samym końcu. Bo nawet jak masz kredyt ubezpieczony, to ubezpieczycielem nie jest bank i wtedy ten i tak żąda od Ciebie spłaty...

A próbowałeś tej osobie przekazać (już nawet nie w zawoalowany ale bezpośredni sposób), że przekazywanie informacji o czyimś zdrowiu jest karalne? Oczko tzn. ja nie wiem czy jest ale znaleźć na to jakiś paragraf na pewno można.
Odpowiedz
#17
Jest, mamy RODO.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#18
Każdy kredyt jest ubezpieczony. Nie tylko choroby istnieją....
Odpowiedz
#19
(31-05-2021, 08:11)e-smka napisał(a): A ta zawoalowana osoba to nie jest czasem Twoja była? Znowu szpileczkę wbija?

Bank nie pyta o stan zdrowia ale musisz mieć ubezpieczenie na życie i w ubezpieczalni zrobić cesję na bank, że gdyby jakby co to bank dostanie odszkodowanie z ubezpieczalni w której masz ubezpieczenie na życie. Tak było w moim przypadku.

No niestety to moja była. Nie wiem, jaki ma w tym cel i wiedzieć nie chcę, ale ponieważ specjalizuję się w innej tematyce to chciałem się podpytać ile szkody może mi wyrządzić. Ubezpieczenia na życie na razie nie mam choć wiem, że będzie wymagane. Ale tym będę martwił się później.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości