Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór leku pierwszej linii
#11
Miałam okazję przetestować Avonex i objawy uboczne gorączka 39,5 dwie doby oraz uczulenie nie pozostawiły wyboru. Wolę tabletki.
Odpowiedz
#12
leki w iniekcji typu interferon , Copaxone, rebif to leki starej generacji, są mniej skuteczne (stosowane jeszcze np. u kobiet w ciąży) bo są bezpieczne. Teraz mamy wybór w lekach, ale wiadomo, że daje się najbardziej skuteczny lek, żeby powstrzymać chorobę. Więc iniekcje przechodzą do lamusa. Ambitny lekarz da silniejszy lek. Każdy lek ma inne skutki i każdy inaczej je odbiera, tabletki są wygodne. Zastrzyki trzeba trzymać w lodówce, więc np. latem na wakacje jest już problem. Tabletki są już tak bezpieczne że podają je dzieciom, wiem że dzieci dostają finguolimod, aubagio a nawet teraz w badaniach od dłuższego czasu jest ocrevus ( w iniekcji - bardzo mocny lek).

dla nas najlepsza jest Tecfidera, mamy w użyciu od prawie 4 lat, żadnych skutków ubocznych, czasem flash, obraz w rezonansie coraz lepszy. Możemy zmniejszać dawkę czasem z 2 na 1. Możemy robić przerwy do 2 tygodni, tyle utrzymuje się działanie terapeutyczne, wiem od lekarza, a on od przedstawiciela
Odpowiedz
#13
Nigdy bym na to nie wpadła. Jaki lekarz wypowiada się w ten sposób.... Ja miałam przerwę tylko podczas zapalenia wyrostka robaczkowego i w trakcie clostridum.
Odpowiedz
#14
Nigdzie nie dostałem informacji, że betaferon trzeba trzymać w lodówce, a pytałem. Na pudełku pisze tylko, żeby nie trzymać w temperaturze powyżej 25 stopni Celsjusza.
Odpowiedz
#15
Dziś staję przed decyzją wyboru pierwszego leku. Mam skierowanie na jednodniową diagnostykę w szpitalu. To się zaczyna, i tym samym zaczynam się bać.
Odpowiedz
#16
(10-03-2021, 17:04)Jazzy napisał(a): Dziś staję przed decyzją wyboru pierwszego leku. Mam skierowanie na jednodniową diagnostykę w szpitalu. To się zaczyna, i tym samym zaczynam się bać.
No i co będzie brane?
Odpowiedz
#17
Nie wiem, lekarz poleca zacząć od najstarszych leków. Tym bardziej, że chce mieć jeszcze dziecko.
Odpowiedz
#18
(10-03-2021, 20:54)Jazzy napisał(a): Nie wiem, lekarz poleca zacząć od najstarszych leków. Tym bardziej, że chce mieć jeszcze dziecko.
Ale branie nowszych leków w tym nie przeszkadza - jestem leczona Tecfidera od 3 lat i obecnie jestem w 33 tygodniu ciaży. Na czas ciazy po prostu robi się przerwę albo przechodzi na lek bezpieczny w ciazy (zwykle copaxone). Skutecznośc Tec jest jednak dużo większa niż interferonów...
Oraz nawiązując do Twojego wcześniejszego postu - skoro się zaczyna to teraz możesz właśnie bać się mniej!Uśmiech Bedzie dobrzeUśmiech
Odpowiedz
#19
Dziękuję. A jak Tecfidera nie zadziała na mnie? To już nie będzie opcji zmiany w I linii. Chyba wolałabym aby wybrali za mnie.....
Odpowiedz
#20
(11-03-2021, 00:05)Jazzy napisał(a): Dziękuję. A jak Tecfidera nie zadziała na mnie? To już nie będzie opcji zmiany w I linii. Chyba wolałabym aby wybrali za mnie.....
W ramach pierwszej linii można też zmienić na słabszy lek, są osoby, które przeszły z Tec na interferony czy Copaxone także to nie jest tak że już nic nie zostaje. Poza tym - zadziałaUśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości