Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Objawy SM w ciąży
#1
Cześć,
zwracam się z pytaniem do wszystkich SM-owych mam. Najprawdopodobniej jestem w ciąży (test pozytywny, czekam na wizytę u lekarza). Nie spodziewałam się tego, zwłaszcza, że we wrześniu miałam lekki rzut. I właśnie Od tygodnia odczuwam objawy SM - takie, jak przy ostatnim rzucie. Objawy raczej są stałe - osłabienie ręki i nogi (lewa strona), prądy. Normalnie chodzę i funkcjonuję, jednak wkurza to i daje o sobie znać podczas calego dnia. Czy to normalne na początku ciąży, że odzywają się objawy choroby? Czy raczej może być to kolejny rzut? Ogólnie czuje się dobrze, nawet spodziewałam się miesiączki (sądząc po objawach). 
Jestem na interferonie, sterydy odstawiłam z końcem października. Trochę się boję i martwię, czy nie będę miała rzutu i jak to będzie wyglądalo podczas ciąży (jesli będzie na 100%)
Odpowiedz
#2
Gratuluję, dużo zdrowia, wytrwałości i oby niepokojące objawy szybko minęły. Diagnozę otrzymałam po połogu więc nie mam takich doświadczeń. Pozdrawiam i 3mam kciuki
Odpowiedz
#3
Hej,
ja też jestem teraz w ciąży (6mc), nie miałam żadnych objawów choroby, ale czytałam gdzieś, że na początku ciaży zachodzi tyle zmian w organizmie, że objawy sm mogą się odzywać (zwłaszcza, że to takie z niedawnego rzutu). Więc to niekoniecznie nowy rzut, ale pewnie warto skonsultować z neurologiem.
Gratulacje!Uśmiech
Odpowiedz
#4
Poziomka po pierwsze gratulacje, po drugie zadzwoń do swojej neurolog. Ja tak zrobiłam i przyznam szczerze że mnie uspokoiła. Mam do niej zadzwonić jak podejmę decyzję czy chce leki na cza ciąży czy dopiero po porodzie. Z tego co piszesz to chyba jesteśmy podobnie w ciąży, u mnie oprócz standardowych objawów ciążowych typu mdłości, zmęczenie i bolesność piersi, nic innego nie występuje.
Odpowiedz
#5
Jak tylko jutro ginekolog potwierdzi ciążę to zadzwonię do neurologa. Mam nadzieję że nic złego się nie dzieje, bo już się naczytałam :O
Odpowiedz
#6
Ja zaczęłam od telefonu do neurolog, bo musiałam odstawić tecfidere. A do ginekologa idę dopiero 18 stycznia bo takie terminy :/ u mnie będzie to 8tc+0 więc krótka przerwą pomiędzy wizytami będzie, ale cóż. Liczę że młody człowiek ma się dobrze.
Odpowiedz
#7
cześć, jak przebiegają Wasze ciąże? sama zastanawiam się nad macierzyństwem i szukam opinii jak może przebiegać ciąża z sm

________________________
zobacz co oferuje w Krakowie generalne wykonawstwo
Odpowiedz
#8
(15-06-2021, 14:07)Modliszka napisał(a): cześć, jak przebiegają Wasze ciąże? sama zastanawiam się nad macierzyństwem i szukam opinii jak może przebiegać ciąża z sm
Ja urodzilam 6 tygodni temu. Ciąża, poród i połóg - wszystko bezproblemowoUśmiech
Odpowiedz
#9
Moje wszystkie trzy ciąże przebiegały prawidłowo. Trzecia która była już po diagnozie niczym nie różniła się od dwóch wcześniejszych sprzed diagnozy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości