Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Punkcja lędźwiowa
#31
(22-11-2022, 16:30)Zuzia37 napisał(a): Hej . Mam mieć punkcję niedługo. Tylko zastanawiam się czy to będzie bezpieczne. Bo to zazwyczaj jest pobierane z okolicy lędźwiowej. Ja w tym miejscu mam 2 przepukliny i wypadające dyski. Dr powiedziała że będzie trudniej. Zastanawiam się czy ktoś z Was miał tak? Czy można zrobić punkcję w innym odcinku? Boję się trochę.

Tak było u mnie, również przepuklina akurat na tej wysokości. Przed punkcją lekarz, który ją wykonywał dokładnie obejrzał płytkę z rezonansu tego odcinka i uznał, że w moim przypadku można robić bezpiecznie i nie powinno być żadnych problemów. Rzeczywiście nie było, po punkcji co prawda z dwa dni bolał mnie odcinek lędźwiowy, ale nie było to nic strasznego. Natomiast dobrze by było, żeby u Ciebie lekarz wykonujący pobranie też obejrzał, w którą stronę są te przepukliny, będzie mu wtedy łatwiej wkłuć się pod odpowiednim kątem.
Odpowiedz
#32
Dziękuję za odpowiedź ? pokaze też rezonans tego odcinka ale i tak się boję. Będzie co ma być . Miłego dzionka życzę.
Odpowiedz
#33
(23-11-2022, 12:45)Zuzia37 napisał(a): Dziękuję za odpowiedź ? pokaze też rezonans tego odcinka ale i tak się boję. Będzie co ma być . Miłego dzionka życzę.

Ja się okropnie bałam punkcji, ale w tym wypadku okazało się, że strach ma wielkie oczy. Przyjemne to nie było oczywiście, ale sam zabieg to chwilka. Miałam też zespół popunkcujny i ciągnął się długo, ale pomagała trochę kawa i zniosłam to z godnością  Duży uśmiech
Odpowiedz
#34
Miałem wczoraj punkcję, leżałem potem dwie godziny i wszystko generalnie ok. Tylko lekarze coś mówili, że wolno płyn spływa, więc pobierali mi jakieś 15 - 20 minut. Komuś też tak wolno spływało?

Dodam, że pobrali 4 fiolki
Odpowiedz
#35
Ja też miałam w pozycji siedzącej i potem trzeba trochę poleżeć ale nic mi nie było nawet samo pobranie opisywane okropnie nie było aż tak straszne .. niefajnie bo dziwne uczucie ale powiedziałaby że gorsze kanałowe u dentysty
Odpowiedz
#36
Jak często wykonuje się punkcję?
___________________________________________
https://procarte.pl/kategoria-produktow/...oltaiczne/
Odpowiedz
#37
Ja miałam tylko raz
Odpowiedz
#38
(29-06-2023, 11:57)Modliszka napisał(a): Jak często wykonuje się punkcję?

Raz przy diagnozie
Odpowiedz
#39
Teraz miałam raz robiony, a le w 2010 jak miałam pierwsze objawy też mi robili, ale nie było wtedy diagnozy sm
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości