Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samoistne ugryzienia jamy ustnej
#1
Hej,
czy ktoś z Was miał niekontrolowane ściśnięcia zębów? Czyli mówiąc wprost, czy zdarzyło się Wam, że gryźliście się czy to w język czy w jamę ustną przez to, że w sposób całkowicie niekontrolowany zaciskaliście na moment zęby?

Z początku ugryzienia te ignorowałem, bo przecież w życiu to się zdarza. Jednak złapałem się na tym, że to "kłapanie" zębami jest poza moją kontrolą. Po prostu w pewnym momencie to robię. A jeśli akurat na drodze stoi język czy coś innego to przygryzam. I zdarza mi się to co raz częściej.

pzdr
fruu fruu
Odpowiedz
#2
Nie zauważyłam tego u siebie, ale zauważyłam że ostatnio zaczęłam mocniej ściskać szczękę. Najczęściej jak oglądam jakiś film. Raczej nie łącze tego z sm
Odpowiedz
#3
Ja to sobie nie raz pozarlam policzki od środka. język też czasem ucierpi. I jeszcze coś dziwnego dzieje mi się jak z
zasypiam. Z warg robię jakby falbanke, po której przechodzi powietrze i taki dziwny dźwięk wydaje. Nie umiem tego inaczej opisać.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#4
Zaciskanie szczęki, przygryzanie języka, nadgryzanie policzków - u mnie zdiagnozowano bruksizm.
Odpowiedz
#5
Wszystko ma swoją nazwę Oczko zaraz poczytam w necie o tym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości