Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
Witam , również zauważyłam że zaczęły mi bardziej wypadać włosy niestety ... Dziś zaczęłam 2 opakowanie pełnej dawki tabletek , do tej pory skutki uboczne różne i cały czas cos innego naprzemiennie , jak nie biegunki w nocy to zaparcia pare dni .... to żołądek , to wysypka swędząca ,raz w nocy byłam tak czerwona jakbym się na słońcu spaliła Uśmiech ale wszystko do wytrzymania ... Powodzenia wszystkim początkującym aby skutki nie dały wam o sobie znać Uśmiech
Odpowiedz
Pytanie do dziewczyn - ulotka Tecidery rzecze, że lek może obniżać skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Jak sobie radzicie z tym fantem? Czy lekarze polecili Wam jakąś alternatywną formę? Co stosujecie?
Odpowiedz
Ja od dwóch lat mam założoną spirale , ginekolog zapewnił ze przy mojej chorobie jest niby bezpieczna , choć nie konsultowałam tego z moją lekarką od sm ....
Odpowiedz
Ja prezerwatywy. Okres płodności już za mną Uśmiech
Odpowiedz
(05-07-2017, 15:25)Anna 888 napisał(a): Ja od dwóch lat mam założoną spirale , ginekolog zapewnił ze przy mojej chorobie jest niby bezpieczna , choć nie konsultowałam tego z moją lekarką od sm ....

Moja lekarka również zaproponowała mi spiralę (dla kobiet które nie rodziły) lub implant, ale mankament tego rozwiązania jest taki, że niestety koszty jednego i drugiego są stosunkowo wysokie biorąc pod uwagę, że pewnie będę chciała zajść w ciążę w jakiejś dającej się przewidzieć przyszłości - czyli pewnie za jakieś max. 1,5 roku. Więc tak sobie siedzę i się zastanawiam, bo oczywiście żadnych badań na ten temat nie ma, a mój lekarz prowadzący też nie był specjalnie skory, żeby się w tym temacie udzielać i pożegnał mnie słowami, że antykoncepcja ma być skuteczna Oczko
Odpowiedz
Dziś wzięłam i dawkę tec, flash był ale do przeżyciaUśmiech dzieci nie zamierzam mieć więcej niż mam, a piguły i tak na dłuższa metę to nie najlepszy pomysł, także trzeba sobie będzie radzić inaczejOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
(05-07-2017, 15:25)Anna 888 napisał(a): Ja od dwóch lat mam założoną spirale , ginekolog zapewnił ze przy mojej chorobie jest niby bezpieczna , choć nie konsultowałam tego z moją lekarką od sm ....

Jeśli chodzi o spirale to pamiętajcie o tym ze musi być taka która nie przeszkadza przy robieniu rezonansu. Mi w szpitalu powiedzieli ze jeśli założę spirale to przed rezonansem musze przynieść zaświadczenie od ginekologa ze jest ona bezpieczna i można wykonać badanie.
A tabletek mi nie kazali brać bo obciążają wątrobę. Ale ja biorę copaxone a on wątrobę obciąża wiec to niezbyt dobre połączenie. Nie wiem jak jest przy tec.
Odpowiedz
A ja powiedziałam neurolog, że biorę tab. antykoncepcyjne i pierwsza reakcja lekarz była, że bardzo dobrze bo nie ma badań tec w ciąży i lepiej żebym nie była. Oczywiście ciąży nie broni ale nic nie mówiła żeby nie brać tabletek.
Odpowiedz
Witajcie.

Czy ktoś też ma wrażenie, że widzi jakoś inaczej, gorzej? Macie wrażenie, że kręci Wam się w głowie? Dziś rano przyjęłam ostatnią tabletkę małej dawki. Dopiero zaczynam przygodę z Tecfidera

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
(05-07-2017, 20:31)klaudia26 napisał(a):
(05-07-2017, 15:25)Anna 888 napisał(a): Ja od dwóch lat mam założoną spirale , ginekolog zapewnił ze przy mojej chorobie jest niby bezpieczna , choć nie konsultowałam tego z moją lekarką od sm ....

Jeśli chodzi o spirale to pamiętajcie o tym ze musi być taka która nie przeszkadza przy robieniu rezonansu. Mi w szpitalu powiedzieli ze jeśli założę spirale to przed rezonansem musze przynieść zaświadczenie od ginekologa ze jest ona bezpieczna i można wykonać badanie.
A tabletek mi nie kazali brać bo obciążają wątrobę. Ale ja biorę copaxone a on wątrobę obciąża wiec to niezbyt dobre połączenie. Nie wiem jak jest przy tec.

Mi nic nie kazali przyniesc poprostu w ankiecie przed rezonansem zaznaczam ze ja mam i nic wiecej .

(06-07-2017, 09:10)mpmarzena napisał(a): Witajcie.

Czy ktoś też ma wrażenie,  że widzi jakoś inaczej, gorzej? Macie wrażenie, że kręci Wam się w głowie?  Dziś rano przyjęłam ostatnią tabletkę małej dawki. Dopiero zaczynam przygodę z Tecfidera

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Ja miałam na początku dziwne uczucie w głowie ciężko to opisać ale trwało to jeden dzień i bardziej wiązałam to z nerwami niż z lekiem . Wydaje mi się że u Ciebie to bardziej ze strony choroby , może miałaś ostatnio jakieś gorsze dni ...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości