Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
Kochani,
nie zaglądałam tutaj dawno, ale potrzebuję waszej pomocy. Od tygodnia mam biegunkę i bóle brzucha. Tecfiderę biorę od prawie trzech lat i nigdy nie miałam takich problemów, poza epizodem na początku. Wiem, że to od Tecfidery, bo po pierwszym dniu nie brałam przez dwa dni i jak wzięłam w czwartek wieczorem, to w nocy myślałam, że zejdę. Ból brzucha, biegunka, skóra czerwona i dreszcze. Czy jest tutaj ktoś, kto przeszedł taką szopkę po dłuższym czasie brania? Moja pielęgniarka neurologiczna zaleciła odstawienie leku na 2 tygodnie (jestem w Holandii, tutaj najpierw kontaktuję się z pielęgniarką). Nie biorę od piątku, ale objawy nadal są.
Ktoś coś?
Odpowiedz
(14-04-2019, 22:10)Kasia napisał(a): Kochani,
nie zaglądałam tutaj dawno, ale potrzebuję waszej pomocy. Od tygodnia mam biegunkę i bóle brzucha. Tecfiderę biorę od prawie trzech lat i nigdy nie miałam takich problemów, poza epizodem na początku. Wiem, że to od Tecfidery, bo po pierwszym dniu nie brałam przez dwa dni i jak wzięłam w czwartek wieczorem, to w nocy myślałam, że zejdę. Ból brzucha, biegunka, skóra czerwona i dreszcze. Czy jest tutaj ktoś, kto przeszedł taką szopkę po dłuższym czasie brania? Moja pielęgniarka neurologiczna zaleciła odstawienie leku na 2 tygodnie (jestem w Holandii, tutaj najpierw kontaktuję się z pielęgniarką). Nie biorę od piątku, ale objawy nadal są.
Ktoś coś?

Ja przeszlam ostatatnio jelitowke i mialam zapalenie zoldka, jelit i woreczka zolciowego. Nie odstawiono mi Tec ale dostalam leki na te zapalenie plus dieta, po tyg minelo ale sie meczylam mega. Biegunka mienla po zastosowaniu leku szybko ale bole utrzymywaly sie tydzien jeszcze, flashe mialam wtedy takie intensywne ze az plakalam ,
Odpowiedz
(15-04-2019, 06:24)Anka napisał(a):
(14-04-2019, 22:10)Kasia napisał(a): Kochani,
nie zaglądałam tutaj dawno, ale potrzebuję waszej pomocy. Od tygodnia mam biegunkę i bóle brzucha. Tecfiderę biorę od prawie trzech lat i nigdy nie miałam takich problemów, poza epizodem na początku. Wiem, że to od Tecfidery, bo po pierwszym dniu nie brałam przez dwa dni i jak wzięłam w czwartek wieczorem, to w nocy myślałam, że zejdę. Ból brzucha, biegunka, skóra czerwona i dreszcze. Czy jest tutaj ktoś, kto przeszedł taką szopkę po dłuższym czasie brania? Moja pielęgniarka neurologiczna zaleciła odstawienie leku na 2 tygodnie (jestem w Holandii, tutaj najpierw kontaktuję się z pielęgniarką). Nie biorę od piątku, ale objawy nadal są.
Ktoś coś?

Ja przeszlam ostatatnio jelitowke i mialam zapalenie zoldka, jelit i woreczka zolciowego. Nie odstawiono mi Tec ale dostalam leki na te zapalenie plus dieta, po tyg minelo ale sie meczylam mega. Biegunka mienla po zastosowaniu leku szybko ale bole utrzymywaly sie tydzien jeszcze, flashe mialam wtedy takie intensywne ze az plakalam ,

A miałaś przy tym gorączkę czy nie? Wątpię, że u mnie to coś wirusowego, bo nie mam gorączki  ogólnie czuję się dobrze, tylko te bóle brzucha i biegunka
Odpowiedz
Ja bym odstawiła tec jak mówi pielęgniarka i zajęła się poratowaniem żołądka, kwaśne i lekkostrawne jedzenie, i wszystko to co wpływa dobrze na żołądek, nr kasze. zapytaj może tej pielęgniarki jakie leki możesz przyjmować żeby żołądek uspokoić. U nas dają takie ulotki jak ta w załączniku, do tec.

Nie ma załącznika, poszukaj w wątku, mufa już kiedyś to wrzucała.
Odpowiedz
(15-04-2019, 10:40)hela napisał(a): Ja bym odstawiła tec jak mówi pielęgniarka i zajęła się poratowaniem żołądka, kwaśne i lekkostrawne jedzenie, i wszystko to co wpływa dobrze na żołądek, nr kasze. zapytaj może tej pielęgniarki jakie leki możesz przyjmować żeby żołądek uspokoić. U nas dają takie ulotki jak ta w załączniku, do tec.

Nie ma załącznika, poszukaj w wątku, mufa już kiedyś to wrzucała.

Hela, dzięki za podpowiedzi. Biorę lek na biegunkę bez recepty, wydaje się, że pomaga. Jem bardzo lekkostrawnie, jeśli w ogóle, bo każde jedzenie powoduje ból. Ale nie o to chodzi. Bardziej chodzi mi o info, czy ktoś się z czymś takim spotkał i jakie były konsekwencje (poprawa, jeśli tak to jak szybko i co pomogło, zmiana leku, itp.).
Odpowiedz
(15-04-2019, 10:31)Kasia napisał(a):
(15-04-2019, 06:24)Anka napisał(a):
(14-04-2019, 22:10)Kasia napisał(a): Kochani,
nie zaglądałam tutaj dawno, ale potrzebuję waszej pomocy. Od tygodnia mam biegunkę i bóle brzucha. Tecfiderę biorę od prawie trzech lat i nigdy nie miałam takich problemów, poza epizodem na początku. Wiem, że to od Tecfidery, bo po pierwszym dniu nie brałam przez dwa dni i jak wzięłam w czwartek wieczorem, to w nocy myślałam, że zejdę. Ból brzucha, biegunka, skóra czerwona i dreszcze. Czy jest tutaj ktoś, kto przeszedł taką szopkę po dłuższym czasie brania? Moja pielęgniarka neurologiczna zaleciła odstawienie leku na 2 tygodnie (jestem w Holandii, tutaj najpierw kontaktuję się z pielęgniarką). Nie biorę od piątku, ale objawy nadal są.
Ktoś coś?

Ja przeszlam ostatatnio jelitowke i mialam zapalenie zoldka, jelit i woreczka zolciowego. Nie odstawiono mi Tec ale dostalam leki na te zapalenie plus dieta, po tyg minelo ale sie meczylam mega. Biegunka mienla po zastosowaniu leku szybko ale bole utrzymywaly sie tydzien jeszcze, flashe mialam wtedy takie intensywne ze az plakalam ,

A miałaś przy tym gorączkę czy nie? Wątpię, że u mnie to coś wirusowego, bo nie mam gorączki  ogólnie czuję się dobrze, tylko te bóle brzucha i biegunka
Nie mialam goraczki. Mialam dwa dni biegunke sama lekarz dal mi lek i przeszlo sle z biegunka mialam mega bol brzucha, i lekarz stwierdzil ze to zapalenie. Mialam 37-37,5 czyli stan podgoraczkowy tylko, choc niektorzy lekarze mowia ze stan podgoraczkowy to od 37,5.

Ja na twoim miejscu poszlabym do lekarza 1 kontaktu, przepisze ci cos konkretengo, sama mozesz nie trafic w dobry lek.
Odpowiedz
(15-04-2019, 11:03)Kasia napisał(a):
(15-04-2019, 10:40)hela napisał(a): Ja bym odstawiła tec jak mówi pielęgniarka i zajęła się poratowaniem żołądka, kwaśne i lekkostrawne jedzenie, i wszystko to co wpływa dobrze na żołądek, nr kasze. zapytaj może tej pielęgniarki jakie leki możesz przyjmować żeby żołądek uspokoić. U nas dają takie ulotki jak ta w załączniku, do tec.

Nie ma załącznika, poszukaj w wątku, mufa już kiedyś to wrzucała.

Hela, dzięki za podpowiedzi. Biorę lek na biegunkę bez recepty, wydaje się, że pomaga. Jem bardzo lekkostrawnie, jeśli w ogóle, bo każde jedzenie powoduje ból. Ale nie o to chodzi. Bardziej chodzi mi o info, czy ktoś się z czymś takim spotkał i jakie były konsekwencje (poprawa, jeśli tak to jak szybko i co pomogło, zmiana leku, itp.).

Na forum nikt tak długo tec nie bierzeOczko gdzieś w tym wątku kilka osób pisało o biegunkach, ale chyba takiego przypadku jak u Ciebie to nie było. A wcześniej żołądek był w porządku?
Odpowiedz
Kasia ja bym poszła w kierunku dobrych probiotykow. U mnie z kolei mega wzdęcia po wszystkim, już tak kiedyś miałam i wtedy właśnie probiotyki mi pomogły. Liczę że i tym razem tak będzie
Odpowiedz
(15-04-2019, 10:40)hela napisał(a): Ja bym odstawiła tec jak mówi pielęgniarka i zajęła się poratowaniem żołądka, kwaśne i lekkostrawne jedzenie, i wszystko to co wpływa dobrze na żołądek, nr kasze. zapytaj może tej pielęgniarki jakie leki możesz przyjmować żeby żołądek uspokoić. U nas dają takie ulotki jak ta w załączniku, do tec.

Nie ma załącznika, poszukaj w wątku, mufa już kiedyś to wrzucała.
 
Kwaśne na żołądek niewskazane niestety, także Ja bym tego unikala, jedzenie lekkostrawne owszem w malych ilosciach a nawet sie lekko przeglodzic, jedzenie najlepiej gotowane (delikatny rosołek bardzo dobrze działa, nie za gorący oczywiście) , kisielki, siemię lniane bardzo dobre, jakieś sucharki , do picia np. rumianek, pic trzeba duzo, unikalabym jeszcze surowych warzyw i owoców i smazonego oczywiscie Oczko
Odpowiedz
Mi jak przy tec się nabawiłam biegunki to właśnie kwaśne mi pomogło, zakwasiłam żołądek i przeszło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości