Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spróbowałem, zrobiłem
#11
Troszkę byłem nieobecny, więc sorry za opóźnienie, życie mnie turbowało w tym czasie.
Dlaczego Medicover? Z wygodnictwa i lenistwa. Mam w Warszawie rodzinę, więc pomogli nieco, no i była okazja do zobaczenia się z nimi. Poza tym, znałem już trochę wypowiedzi prof. Kielara na temat takich zabiegów.
Nie wiem, czy można u nich rozdzielić zrobienie rezonansu i podejście do zabiegu, ale myślę, że da się to zrobić. W tym szpitalu są raczej otwarci na różne warianty, może trzeba po prostu pogadać.
Pozytywne efekty wciąż się utrzymują. Powolutku dochodzą nowe. Mój zasięg chodzenia się zwiększa, mam trochę więcej energii, no i zaczęło mi się w nocy coś śnić. Jeszcze przez jakiś czas muszę unikać podnoszenia ciężkich rzeczy i większego wysiłku, ze względu na zagojenie się żyły w udzie.
Wiadomości od kolegi jeszcze brak.
Odpowiedz
#12
Oby korzyści z zabiegu utrzymały Ci się na stałe!
Gdybym miał wolne 8k to pewnie bym też spróbował CCSVI. W myśl zasady, że pewnie nie zaszkodzi, a może pomoże. Uśmiech
Odpowiedz
#13
Jacku, dzięki za życzenia. Gdyby to były tylko moje obserwacje, to pewnie trochę bym im nie dowierzał, ale osoby z mojego otoczenia mówią, że zaszła całkiem widoczna zmiana. Podobno wyglądam lepiej (cokolwiek by to nie znaczyło), na pewno chodzę lepiej, leniwa stopa już tak nie przeszkadza, mam więcej energii, no i nie sprawiam już wrażenia lekko roztrzęsionego.
Wiadomości od kolegi są bardzo podobne. Więcej energii i wydłużony zasięg chodzenia bez zmęczenia.
Co do spróbowania CCSVI - Zgodziłbym się z doktorem Hubbardem z USA: CCSVI to powinna być pierwsza opcja do sprawdzenia w przypadku diagnozy SM. Dopiero później szukałbym następnych możliwych przyczyn.
A na razie obserwuję, co będzie dalej. Cholera, naprawdę od kilku dni czuję sie lepiej.
Odpowiedz
#14
Świetnie, że czujesz się lepiej. Życzę by było coraz lepiej, a do tego trzeba czasu i konsekwentnej rehabilitacji.
Ja byłem 5 lat temu na diagnostyce w AMEDS w Grodzisku Mazowieckim, ale wtedy nie udało się stwierdzić, czy mam probem z niewydolnością żylną, czy nie, więc nie zdecydowałem się na zabieg.
Odpowiedz
#15
Raport od kolegi z celi: Jest coraz lepiej, zyskuje coraz więcej sił. Zasięg chodzenia bez zmęczenia mu się powiększa. A nawet jeśli osłabnie, to wystarczy mu przystanąć na jakieś 5 sekund i może ruszać dalej. Od zabiegu minęły już prawie dwa miesiące.
Na moim froncie od jakiegoś czasu bez zmian. Cholera, czemu w Polsce uparli się na stosowanie skrótu SM? Przecież to Sado-Maso. Choćby dla odróżnienia lepiej stosować angielskie MS, zamiast łacińskiego SM, bo wychodzimy na bandę lekkich dewiantów...
Odpowiedz
#16
le Fer, jak się czujesz? Dalej bez zmian?
Jeśli chodzi o skrót... leczenie stwardnienia rozsianego w Polsce to trochę jak samo maso... więc może skrót nie jest tak całkiem bez sensu... Oczko
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...  Uśmiech
Odpowiedz
#17
Jak się czuję... Łeb w dalszym ciągu mnie nie boli. Porównując stan sprzed i po zabiegu powiedziałbym, że brain fogg mi w dużej części ustąpił. Wychodzi na to, że coś się tam jednak stało, o czym nie wiem.
U kolegi jest tylko coraz lepiej z krótkimi przerwami na choróbki sezonowe.
SM - Samo Maso? No, nie wiem. Maso zakłada jednak jakąś przyjemność, a jakoś tego tutaj nie znajduję Uśmiech
pozdrówka!
" I don't mean to sound bitter, cold or cruel, but I am, so that's how it comes out" - Bill Hicks
Odpowiedz
#18
le Fer super że ci się poprawiło.Ja miałem w lutym też zabieg w Katowicach i już w kwietniu czułem sie lepiej.Małem tylko lewą szyjną zwężoną,nadmuchali i po wszystkim.Tylko teraz interferon mnie rozkłada.Moje koszty tylko 4200,ze stentem byłoby 8000,ale dr.Ludyga w trakcie stwierdził że nie potrzeba.Byłem już w czerwcu na kontroli.Teraz w grudniu mam wizyte i myśle że jest nadal ok.Z tym Sado Maso to fajne.
Odpowiedz
#19
Co do interferonów różnej maści zawsze powtarzam, żeby wyrzucić to cholerstwo w diabły, bo to nie jest żadne lekarstwo i powinno być zakazane jakimiś międzynarodowymi konwencjami.Niczego to nie naprawia, a tylko szkodzi.
Co do stentów... W przypadku CCSVI stenty są raczej niechętnie zakładane. Powód jest prosty: istnieje ryzyko zakrzepicy. Dlatego dobrze jest dbać o dobrą kondycję krwi. Rozszerzone żyły czasem maja tendencję do ponownego zwężania się, w takich wypadkach zabieg się powtarza raz na parę lat.
Fajnie Orio, że miałeś takie prawdziwe balonowanie i że się poprawiło. Tylko kto Ci powiedział, żeby się faszerować tym interferonowym cholerstwem. Znajdź ta osobę i wsadź jej to w... w odpowiedni otwór.
" I don't mean to sound bitter, cold or cruel, but I am, so that's how it comes out" - Bill Hicks
Odpowiedz
#20
(22-11-2016, 13:27)le Fer napisał(a): Co do interferonów różnej maści zawsze powtarzam, żeby wyrzucić to cholerstwo w diabły, bo to nie jest żadne lekarstwo i powinno być zakazane jakimiś międzynarodowymi konwencjami.Niczego to nie naprawia, a tylko szkodzi.
Co do stentów... W przypadku CCSVI stenty są raczej niechętnie zakładane. Powód jest prosty: istnieje ryzyko zakrzepicy. Dlatego dobrze jest dbać o dobrą kondycję krwi. Rozszerzone żyły czasem maja tendencję do ponownego zwężania się, w takich wypadkach zabieg się powtarza raz na parę lat.
Fajnie Orio, że miałeś takie prawdziwe balonowanie i że się poprawiło. Tylko kto Ci powiedział, żeby się faszerować tym interferonowym cholerstwem. Znajdź ta osobę i wsadź jej to w... w odpowiedni otwór.

le Fer w temacie leczenia jestem świerzakiem więc kiedy mi zaproponował to nie mogłem odmówić bo wypadłbym z kolejki.Myślałem że to coś pomoże ale mnie rozkłada po siedmiu miesiącach.Po nowym roku będę miał wizyte u niego to mu to wsadze Duży uśmiech i postaram sie zmienić na coś innego.Będę walczył o ocrelizumab(wchodzi na rynek w 2017).Zobaczymy Huh .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości