Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Renta
#11
BUBKA, jak oni tak mogli?!
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#12
A no mogli. Oni lepiej leczą niż specjaliści szpitalu.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#13
Ale się Tata odwoływał mam nadzieję?
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#14
Tak odwołał się. Z racji że jest wirus to przedłużyli mu rentę do końca roku.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#15
Tyle dobrze.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#16
(11-12-2020, 08:52)Bubka napisał(a): Super. Przynajmniej w tej kwestii będziesz spokojniejsza Uśmiech mojego tatę z białaczki zus wyleczył.
Wcale nie wyleczył tylko orzekł, że choroba nie przeszkadza w podjęciu zatrudnienia. To są dwie osobne sprawy. Często są pacjenci z przewlekła białaczką limfatyczną żyję kilka lat bez żadnej ingerencji medycznej.
Odpowiedz
#17
no tak, może źle się wyraziłam. Problem w tym, że żaden lekarz nie chce dać pozwolenia na pracę.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#18
(14-12-2020, 14:08)Bubka napisał(a): no tak, może źle się wyraziłam. Problem w tym, że żaden lekarz nie chce dać pozwolenia na pracę.
No właśnie. Z drugiej strony osoba, która ma całkowitą niezdolność do pracy idzie na cały etat. Nikt z tym nic nie robi i tak bajzel trwa dalej. U mnie też nikt nie neguje choroby, tylko twierdzi, że pozwala mi ona pracować. Lekarze orzecznicy na SM się nie znają i myślą, że jak nie ma rzutu to nie ma objawów.
Odpowiedz
#19
Ja teraz to już wyglądam na chorą niestety. I jak byłam pierwszy raz na komisji zusowskiej to się baba zdziwiła, że 22 lata pracowałam. A niby co miałam robić ? Mogłam, to pracowałam. Nie daje rady to nie pracuje.

Z tego co widzę to co orzecznik to inne priorytety. Nie mają sztywnych wytycznych i wielu ludzi na tym cierpi, a pozory czasami baardzo mylą.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#20
Czy ktoś kto dostanie rentę częściową może podjąć pracę np. za stróża? I wtedy będzie otrzymywał rentę + pensję? Czy jednak podjęcie pracy będzie wadziło z wypłacaniem renty? Czy są jakieś przeciwwskazania żeby osoba z SM pracowała jako stróż?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości