Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parcie na pęcherz
#1
Mój narzeczony ze stwierdzonym SM odczuwa nagłe, silne parcie na pecherz w wyniku którego musi iść natychmiast do toalety (największy problem pojawia się gdy tej toalety nie ma w pobliżu...), czy macie jakieś rady? Byłabym wdzięczna gdyby jacyś mężczyźni zawarli głos w tej sprawie, bo mój na razie nie chce o tym rozmawiać (z punktu psychologicznego nie powinnam się dziwić), ale choć układ kobiecy jest trochę inny to i rady kobiet mile widziane Uśmiech
Będę wdzięczna za pomoc
pozdrawiam! Uśmiech
Odpowiedz
#2
Cześć talinka. Czy Twój narzeczony ma też problem z częstym oddawaniem moczu? U mnie nałożyły się te dwa problemy (bardzo częste oddawanie moczu i nagłe silne parcie na pęcherz, trudne do powstrzymania...) i bardzo utrudniały życie. :/ Lekarz stwierdził zespół pęcherza nadreaktywnego i przypisał mi Defur. Długo się wzbraniałam, nie chciałam brać tabletek, ale teraz biorę i jest o niebo lepiej.
Przekonaj swojego narzeczonego, naprawdę warto skonsultować się z lekarzem (neurolog albo urolog najlepiej). Na początku narzeczony może też zrobić badanie moczu - zwykłe i posiew. Czasem problemy z pęcherzem to zwykła infekcja (z resztą najlepiej iść do lekarza już z wynikami, bo zazwyczaj urolog i tak je zleca).
Odpowiedz
#3
Zgadzam się z Iza.  Wizyta ale najlepiej u dobrego urologa to podstawa. Przed wizytą warto zrobic badanie moczu chociażby ogólne żeby wykluczyć  infekcje. Zresztą infekcje w SM, tez często się zdarzają w związku z nieprawidłowa praca nerwów- mięśni pęcherza.  Objawy mogą wskazywać na zespół pęcherza nadreaktywnego z którym również ja się zmagam ale to może stwierdzić tylko lekarz po badaniach i wywiadzie. Ja miałam robione badanie urodynamiczne, które potwierdziło diagnozę. Po postawieniu diagnozy lekarz przepisze odpowiednie leki, które powinny ulżyć w problemie. Na pewno przy problemach z pęcherzem należy unikać napojów gazowanych, kawy, herbaty, alkoholu bo to podrażnia pęcherz oraz przy nadreaktywym pęcherzu  trzeba unikać napojów i herbat takich jak pokrzywa, które działają moczopędnie. To również podrażnia pęcherz.
Odpowiedz
#4
Och, skąd ja to znam... Problemy z trzymaniem moczu, parciami naglącymi itd. pojawiły się u mnie ponad rok temu. Lekarz zapisał mi lek Ditropan (lub Driptane). Nie powiem, żeby zdziałał jakieś cuda, ale być może bez niego byłoby jeszcze gorzej. Okazuje się, że jak w tym dowcipie: "Ma pani coś na katar?" - "Chusteczki", najlepiej sprawdzają się wkładki wchłaniające to, czego nie udało się utrzymać. Język
Odpowiedz
#5
Ale masakra tez to mam, w domu ide kiedy chcem ale najgorzej gdy jestem gdzies w miescie, na zakupach zazwyczaj wybieram sklepy w ktorych wiem ze jest toaleta. Jak bylam w szpitalu dali mi tabletki ale po nich nie mialam wogole sliny. Musialam caly czas cos pic.
Odpowiedz
#6
Witam mam parcie na pęcherz nawet przy całkowitym opróżnieniu pęcherza za chwile dalej mi się chce do ubikacji miałem badanie urodynamiczne urolog stwierdził pęcherz nadreaktywny pecherz brałem leki betmige i teraz biorę Ditropan i nic nie pomagaja zmagam się z tą chorobą od kilku lat czy to może być SM ?
Odpowiedz
#7
(14-06-2022, 11:53)Piotrek_8989 napisał(a): Witam mam parcie na pęcherz nawet przy całkowitym opróżnieniu pęcherza za chwile dalej mi się chce do ubikacji miałem badanie urodynamiczne urolog stwierdził pęcherz nadreaktywny pecherz brałem leki betmige i teraz biorę Ditropan i nic nie pomagaja zmagam się z tą chorobą od kilku lat czy to może być SM ?

To może być SM, może być niekontrolowaną cukrzycą, chorobą Parkinsona czy Alzheimera a nawet zespołem jelita nadreaktywnego. Nie będę wymieniał dalej ale nie zapomnij o stresie oraz braku aktywności fizycznej. Bo i to może mieć wpływ na objawy. Może być i tak, że nic z podanej listy.

Najlepiej porozmawiaj z urologiem, ewentualnie pójdź do neurologa. Jednak nie próbuj dopasować sobie samodzielnie jednostki chorobowej, bo ci stres jeszcze bardziej zaszkodzi.
Odpowiedz
#8
(14-06-2022, 17:46)fruu napisał(a):
(14-06-2022, 11:53)Piotrek_8989 napisał(a): Witam mam parcie na pęcherz nawet przy całkowitym opróżnieniu pęcherza za chwile dalej mi się chce do ubikacji miałem badanie urodynamiczne urolog stwierdził pęcherz nadreaktywny pecherz brałem leki betmige i teraz biorę Ditropan i nic nie pomagaja zmagam się z tą chorobą od kilku lat czy to może być SM ?

To może być SM, może być niekontrolowaną cukrzycą, chorobą Parkinsona czy Alzheimera a nawet zespołem jelita nadreaktywnego. Nie będę wymieniał dalej ale nie zapomnij o stresie oraz braku aktywności fizycznej. Bo i to może mieć wpływ na objawy. Może być i tak, że nic z podanej listy.

Najlepiej porozmawiaj z urologiem, ewentualnie pójdź do neurologa. Jednak nie próbuj dopasować sobie samodzielnie jednostki chorobowej, bo ci stres jeszcze bardziej zaszkodzi.

Ja już to mam od kilku lat od 8 nic nie pomaga 11 lipca mam rezonans kręgosłupa neurolog nic nie powiedział że to może być SM już nie wiem sam czy jakieś leki mi pomogą
Odpowiedz
#9
Poszukaj może innego lekarza? Pójdź faktycznie do neurologa? Ja mam zajebistą lekarz pierwszego kontaktu, która sama mi podpowiada gdzie iść by zdiagnozować moje dziwne czasami dolegliwości.
U mnie problem z pęcherzem też występuje. Nie udaje mi się do końca oddać moczu, a pomiędzy kolejnymi mikcjami miewam uczucie parcia. Wręcz muszę iść do toalety, a tam się okazuje, że z wielkiej chmury mały deszcz. W nocy potrafię dziesięć razy wstawać do ubikacji. Neurolog wysłał mnie do urologa. Ten podejrzewa nadreaktywny pęcherz, jednak niestety badania urodynamicznego odmówiłem, przez schizę z dzieciństwa. I tak zostało. Mój lekarz z programu przyjmuje, że to faktycznie przez SM ale powiedział szczerze, że pewności nie ma.

Przy okazji, jak to badanie urodynamiczne przebiega u nas, facetów? Możesz nawet na priv odpisać jak coś. Pytam, bo jak wspomniałem, mam z dzieciństwa schizę po obejrzeniu filmu i gdy pomyślę o tym badaniu, to mi ciśnienie rośnie.
Odpowiedz
#10
(15-06-2022, 09:53)fruu napisał(a): Poszukaj może innego lekarza? Pójdź faktycznie do neurologa? Ja mam zajebistą lekarz pierwszego kontaktu, która sama mi podpowiada gdzie iść by zdiagnozować moje dziwne czasami dolegliwości.
U mnie problem z pęcherzem też występuje. Nie udaje mi się do końca oddać moczu, a pomiędzy kolejnymi mikcjami miewam uczucie parcia. Wręcz muszę iść do toalety, a tam się okazuje, że z wielkiej chmury mały deszcz. W nocy potrafię dziesięć razy wstawać do ubikacji. Neurolog wysłał mnie do urologa. Ten podejrzewa nadreaktywny pęcherz, jednak niestety badania urodynamicznego odmówiłem, przez schizę z dzieciństwa. I tak zostało. Mój lekarz z programu przyjmuje, że to faktycznie przez SM ale powiedział szczerze, że pewności nie ma.

Przy okazji, jak to badanie urodynamiczne przebiega u nas, facetów? Możesz nawet na priv odpisać jak coś. Pytam, bo jak wspomniałem, mam z dzieciństwa schizę po obejrzeniu filmu i gdy pomyślę o tym badaniu, to mi ciśnienie rośnie.



Mam zapytanie do osób zmagających się z parciami naglacymi jak one u Państwa wyglądają? Chodzi o to że np. po prostu sobie np gdzieś państwo idą i czują pusty pęcherz i nagle pojawia się potrzeba nagłego oddania moczu jakby nagle był pełen i zaczyna się gonitwa do toalety?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości