Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Depilacja laserowa
#1
Cześć
Chciałam sobie kupić depilator laserowy (edit: IPL nie laserowy, Philips Lumea) ale przeczytałam, że nie powinno się tego używać przy SM.. czy ktoś z Was może pytał o to lekarzy i mógłby mi coś więcej powiedzieć?
Odpowiedz
#2
(07-10-2019, 10:12)Obcykane napisał(a): Cześć
Chciałam sobie kupić depilator laserowy ale przeczytałam, że nie powinno się tego używać przy SM.. czy ktoś z Was może pytał o to lekarzy i mógłby mi coś więcej powiedzieć?

Jak masz na mysli cos na zasadzie Philips Lumea to nie jest to depilator laserowy. 
Jaki chcesz kupic? Ogolnie mozna stosowac takie urzadzenia ale one
Nie usuwaja owlosienia na stale. Po serii przez dlugi czas wloski nie rosna pozniej odrasta ich mniej ale odrastaja i powtarzasz serie. Ale rzadko. Zalezy tez od wlosa.


Depilacje laserowa ale taka laserem tez jest mozliwa przy sm o ile nie masz innych przeciwskazan do zabiegu. Ale taka depilacje wykonuje kosmetyczka/kosmetolog czy lekarz medycyny estetycznej


Jedynie co nie jestem pewna w 100% czy lek Tecfidera nie jest fotouczulajacy. Nie wiem jaki lek na sm bierzesz. Najlepiej poczytac czy sam lek nie jest koloduje z zabiegiem. Bo SM nie
Hela robila nogi i jej neuro pozwolil o ile dobrze pamietam

Ps. Byl juz na forum poruszany ten temat mozesz poszukac i poczytac ?
Odpowiedz
#3
Tak, dokładnie o Philips Lumea mi chodzi.  Biorę Tecfiderę.. 
Odpowiedz
#4
Prawdziwym laserem można, mi neuro pozwoliła, a po serii okazało się że tec nie jest fotouczulająca, i tak samo mówiła mi wcześniej kosmetyczka że nic się dziać nie powinno. Sm jest przeciwwskazaniem bo dmuchają na zimne, nie ma badań w tym zakresie żadnych.
Odpowiedz
#5
Ja mam od neurologa na piśnie, ze nie ma przeciwwskazań do depilacji laserowej przy SM.
Odpowiedz
#6
(07-10-2019, 13:16)Polly napisał(a): Ja mam od neurologa na piśnie, ze nie ma przeciwwskazań do depilacji laserowej przy SM.

Super

(07-10-2019, 11:57)Obcykane napisał(a): Tak, dokładnie o Philips Lumea mi chodzi.  Biorę Tecfiderę.. 

Lumea nie jest laserem tylko IPL ale warto kupic.
Musisz sie liczyc z tym ze seria to ok 8-12 depilacji
Oczywiscie moze byc mniej i wiecej
I z czasem powtarzasz
Ja jestem zadowolona
Choc na laser pojde bo IPL nie dziala mi na obssarze wasika
Odpowiedz
#7
No tak, cały czas myślałam że to laserowy a faktycznie IPL to świetlny. W takim razie powinnam się teraz zapytać czy można IPL bo że laserem to już mi wystarcza Wasze odpowiedzi Uśmiech
Odpowiedz
#8
(08-10-2019, 08:13)Obcykane napisał(a): No tak, cały czas myślałam że to laserowy a faktycznie IPL to świetlny. W takim razie powinnam się teraz zapytać czy można IPL bo że laserem to już mi wystarcza Wasze odpowiedzi Uśmiech

Jak pisalam wyzej.
Ja robie IPL nic sie nie dzieje
Neurolog mowil ze mozna
Odpowiedz
#9
Mam nadzieję, że nie łamię regulaminu odgrzebując stary temat. To mój pierwszy wpis, dlatego proszę o wyrozumiałość. Planuję zakup depilatora IPL, ale dręczą mnie pytania.
1) Czy któraś z pań używa takiego depilatora przy zastrzykach Copaxone? Są jakieś przeciwskazania przy naszym leczeniu?
2) Jak długo używacie takich depilatorów? Boję się, że jednak długofalowo ta metoda może zaostrzać chorobę.
Odpowiedz
#10
nie powinno to zaostrzyć choroby, nie używasz tego stale, ale cyklicznie. Co do leków zawsze sprawdź na ulotce
__________________
https://autoserwiskrakow24.pl/wymiana-rozrzadu/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości