Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cienie liter na monitorze, telefonie
#11
Skad wiesz ze to bylo pznw? Bylas z tym u lekarza? Piszesz ze nie bylo sterydu.
Ja tez na kilka lat przed diagnoza mialam bajpewniej pznw .
Najpewniej poniewaz bylam u oku i byla podejrzliwa dala masc sterydowa i powiedziala ze jak po 2 dniach nie bedzie poprawy to zaprasza do siebie do szpitala na oddzial.
Ja nadal mam tak ze robie bledy piszac , tekst mi sie zlewa, ciezko mi sie czyta
Czasem cos boli czy mam wiecznie suche oczy
Odpowiedz
#12
Ja pznw miałam dwa razy. Wzrok został mi gorszy. Widzę słabiej tym okiem. Bardzo mi się męczą oczy przed ekranem. Wieczorem gorzej mi się jeździ samochodem. Mam też trochę problem z kolorami. Ale okulista powiedział mi że jak po dwóch pznw w jednym oku to wygląda ono bardzo dobrze także myślę że trzeba się cieszyć że tylko tyle bo mogłoby być gorzej.
Odpowiedz
#13
A zwykłe badanie okulistyczne? Masz jakąś wadę, astygmatyzm itd?
Odpowiedz
#14
W moim przypadku nigdy nikt nie odnotował żadnego PZNW. Noszę okulary i mam astygmatyzm i jedyne co mi się udało zaobserwować to, że jak sciągnę okulary to te zjawisko nasila się bardziej, a zatem wygląda mi to na pogorszenie astygmatyzmu, a stało się to właśnie jakiś tam czas po przyjęciu sterydów po 1 rzucie. Aczkolwiek nie mam na to 100% pewności.
Odpowiedz
#15
(27-05-2019, 14:17)Moris napisał(a): W moim przypadku nigdy nikt nie odnotował żadnego PZNW. Noszę okulary i mam astygmatyzm i jedyne co mi się udało zaobserwować to, że jak sciągnę okulary to te zjawisko nasila się bardziej, a zatem wygląda mi to na pogorszenie astygmatyzmu, a stało się to właśnie jakiś tam czas po przyjęciu sterydów po 1 rzucie. Aczkolwiek nie mam na to 100% pewności.

Mam to samo, jak ściągam okulary, to mam wrażenie, że mi się rozjeżdża obraz Duży uśmiech
Odpowiedz
#16
(27-05-2019, 12:52)e-smka napisał(a):
(27-05-2019, 09:40)Anka napisał(a): Skad wiesz ze to bylo pznw? Bylas z tym u lekarza? Piszesz ze nie bylo sterydu.
Bo to mój jedyny objaw SM był...

(27-05-2019, 10:02)klaudia26 napisał(a): Ja pznw miałam dwa razy. Wzrok został mi gorszy. Widzę słabiej tym okiem. Bardzo mi się męczą oczy przed ekranem. Wieczorem gorzej mi się jeździ samochodem. Mam też trochę problem z kolorami. Ale okulista powiedział mi że jak po dwóch pznw w jednym oku to wygląda ono bardzo dobrze także myślę że trzeba się cieszyć że tylko tyle bo mogłoby być gorzej.

No ja się cieszę, że jeszcze mogę pracować, ale czasem ciężko...
No ale nie koniecznie to moglo byc pznw, jak cie lekarz nie badal to nie ma pewnosci ze to nie bylo co innego przeciez
Odpowiedz
#17
Na moje jakby było uszkodzenie neurologiczne to okulary by nic nie pomogły.
Odpowiedz
#18
Moris zgadzam się. Ja mam astygmatyzm ale tylko 0,25 na jednym i drugim oku. Na codzień w okularach nie chodzę (przy takiej wadzie zazwyczaj nawet okulisci nie wypisują okularów). Okulary zakładam w pracy bo pracuje przy komputerze i tak jest mi o wiele łatwiej i zakładam kiedy jadę wieczorem samochodem. Ale mimo tego że założę okulary to i tak nie widzę dobrze.
Odpowiedz
#19
(27-05-2019, 08:03)e-smka napisał(a): Zastanawiam się, czy komuś z Was, kto miał/ma zapalenie nerwu wzrokowego, po zaczęciu leczenia, wzrok sie poprawił w 100%?
Ja miałam rzut - zapalenie nerwu wzrokowego, o którym wtedy nie wiedziałam i po 10 miesiącach diagnozę, miesiąc później zaczęłam leczenie, czyli po 11 miesiącach od rzutu. Nigdy nie dostałam żadnych sterydów. Mój wzrok się trochę poprawił, ale szału nie ma i między innymi widzę tekst w komputerze tak, jak to Moris opisał - z cieniem.
(27-01-2019, 21:17)Moris napisał(a): Mam pytanie czy spotkał się ktoś z taką dolegliwością jak wychodzące cienie liter na napisach widzianych na telewizorze, telefonie itd. ogólnie najlepiej to zjawisko idzie zaobserwować na wyświetlaczach cyfrowych, gdy mamy jasne tło i ciemne litery. Cienie widziane są zarówno jak zakryje się jedno z oczu jak i patrząc normalnie obuocznie. Czy taki objaw jak przedstawiony na zdjęciu w załączniku jest charakterystyczny dla SM?
Ja miałam zapalenie nerwu prawie 3 lata temu. 
Po podaniu sterydów dzień po dniu wzrok wracal (po 5 dniach było już ok) teraz widzę dobrze jak przed rzutem. Jedynie jak jestem zmęczona bądź po wysiłku fizycznym to widzę na te oko gorzej ale przechodzi.
Odpowiedz
#20
(28-05-2019, 07:03)e-smka napisał(a):
(27-05-2019, 13:10)speculum napisał(a): A zwykłe badanie okulistyczne? Masz jakąś wadę, astygmatyzm itd?
Nie mam, noszę okulary do czytania od 2 lat i teraz chce ciut mocniejsze, a obecnie mam chyba +0,5 i +0,75...

(27-05-2019, 14:31)Anka napisał(a): No ale nie koniecznie to moglo byc pznw, jak cie lekarz nie badal to nie ma pewnosci ze to nie bylo co innego przeciez
Ale ja nie wiem czy to pznw czy co... nagle przestałam dobrze widzieć na jedno oko, poszłam do okulisty, zleciła elektrofizjologie, wyszła źle, potem zleciła wizytę u neurologa, neurolog zleci MRI i wyszły zmiany demielinizacyjne, potem szpital, płyn z kręgosłupa, ponowne MRI, badania krwi i diagnoza że SM... a na oko po Remurelu i potem Copaxonie widzę trochę lepiej, ale to nie jest to co kiedyś. I po prostu byłam ciekawa, czy komuś, kto miał podobnie, wzrok wrócił do normy, czy już mi tak zostanie i na jak długo tak zostanie... w listopadzie będzie rok leczenia i wizyta w szpitalu w celu stwierdzenia czy leczenie działa czy nie, może leczenie za słabe jest że mi ten wzrok nie wrócił do normy, a może tak po prostu już będzie :/ dzis rano widziałam super, ostrość jak byk! Wczoraj już od rana widziałam kiepsko... tak se pytam bo ciągle naiwnie wierze, że nie stracę wzroku po prostu... Smutny

Mi od postawienia diagnozy po pol roku pojawil sie bol w oczach i nadwrazliwosc na swiatlo. Musiaam zmienic okulary.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości