Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liczba i wielkość zmian demielinizacyjnych
#51
WITAM
Ja nie mam zmian w mózgu - mam zmiany w rdzeniu szyjnym tylko jedną
na poziomie C2 i C3
szerokość od 5 do 6 mm
długość od 22 do 24 mm
u mnie też nie widać jak to mój neuro mówi " opakowanie jest bardzo dobre "
czuciowo poraszka  natomiast ruchowo trochę lepiej.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#52
Witam  Uśmiech Ja mam mnustwo zmian i w głowie i w rdzeniu, narazie jestem w pełni sprawna... Oby jak najdłużej... W grudniu miałam rezonans odcinka piersiowego w którym są opisane liczne zmiany, kiedyś w 2013 były ponoć tylko dwie... Moja lekarka prowadząca stwierdziła że teraz będę robić co roku rezonans głowy i rdzenia, więc myślę że skoro ja mogę mieć dwa to znaczy że można to zależy pewnie od lekarza i być może od szpitala w którym się leczymy.
Odpowiedz
#53
(10-01-2020, 23:59)Anna 888 napisał(a): Witam  Uśmiech Ja mam mnustwo zmian i w głowie i w rdzeniu, narazie jestem w pełni sprawna... Oby jak najdłużej... W grudniu miałam rezonans odcinka piersiowego w którym są opisane liczne zmiany, kiedyś w 2013 były ponoć tylko dwie... Moja lekarka prowadząca stwierdziła że teraz będę robić co roku rezonans głowy i rdzenia, więc myślę że skoro ja mogę mieć dwa to znaczy że można to zależy pewnie od lekarza i być może od szpitala w którym się leczymy.

Ja mam pelno zmian wszedzie
Ale moj neuro powiedzial ze szpital ma kase na samo mri glowy
Moze to kwestia mojego przypadku ze poki co choroba u mnie nie postepuje
Nie wiem czy mowil to mi pod katem mojej osoby czy ogolnie takie ma szpital zasady ze robi tylko mri glowy
Odpowiedz
#54
W programie jest tak napisane że kontrolne MRI głowy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#55
Może i jest tak napisane ale widać że można skoro mi tak zaleciła, przecież nie mam zamiaru opłacać go z własnej kieszeni....
Odpowiedz
#56
No i dobrze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#57
(11-01-2020, 13:37)Anna 888 napisał(a): Może i jest tak napisane ale widać że można skoro mi tak zaleciła, przecież nie mam zamiaru opłacać go z własnej kieszeni....

A ja myslalm zeby sobie zrobie prywatnie ale ja mam szyjny i piersiowy ze zmianami
A koszt juz obu odcinkow jest spory
Plus kontrast oczywiscie
Odpowiedz
#58
(11-01-2020, 15:54)Anka napisał(a):
(11-01-2020, 13:37)Anna 888 napisał(a): Może i jest tak napisane ale widać że można skoro mi tak zaleciła, przecież nie mam zamiaru opłacać go z własnej kieszeni....

A ja myslalm zeby sobie zrobie prywatnie ale ja mam szyjny i piersiowy ze zmianami
A koszt juz obu odcinkow jest spory
Plus kontrast oczywiscie

Ja niestety również zmiany mam w szyjnym i piersiowym, lędźwiowego nie miałam robionego ale pewnie też mam zmiany... Porozmawiaj z lekarzem rodzinnym może się uda.
Odpowiedz
#59
(12-01-2020, 11:36)Anna 888 napisał(a):
(11-01-2020, 15:54)Anka napisał(a):
(11-01-2020, 13:37)Anna 888 napisał(a): Może i jest tak napisane ale widać że można skoro mi tak zaleciła, przecież nie mam zamiaru opłacać go z własnej kieszeni....

A ja myslalm zeby sobie zrobie prywatnie ale ja mam szyjny i piersiowy ze zmianami
A koszt juz obu odcinkow jest spory
Plus kontrast oczywiscie

Ja niestety również zmiany mam w szyjnym i piersiowym, lędźwiowego nie miałam robionego ale pewnie też mam zmiany... Porozmawiaj z lekarzem rodzinnym może się uda.
Chodzi ci o skierowanie żeby na nfz zrobić?
Nie potrzebne jest skierowanie od neurologa?
Odpowiedz
#60
Masz rację Anka. Na rezonans skierowanie może wypisać tylko specjalista. Lekarz rodzinny nie może go wypisać.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości