Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liczba i wielkość zmian demielinizacyjnych
#41
No szkoda


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#42
(27-06-2019, 21:22)Anka napisał(a):
(27-06-2019, 21:02)js65 napisał(a): u mnie nie ma żadnej korelacji między liczbą zmian demielinizacyjnych a postępem choroby; rezonans od lat wskuje, że nowe zmiany nie występują, a ja mam coraz bardziej niesprawną lewą część ciała; jeszcze kilka lat temu myślałem że moje sm będzie  mało widoczne dla otoczenia i mało przeszkadzające; niestety jest inaczej, ale w rezonansie jest ciągle tak samo; podsumowując: jakie to wszystko jest "porąbane"[Obrazek: smile.gif]

js65- zmiany masz gdzie? Mnie jedna rzecz martwi.
Ja mam zmiany glowa, szyja i odcinek piersiowy.
Co roku mri glowy tylko robia w szpitalu. 
Co z tego ze wynik dobry ale nie badaja reszty.
Wiem, ze tu tez o kase chodzi no ale wydaje mi sie ze powinni nas badac dokladniej
Nie wiem za co sa odpowiedzialne zmiany w odcinku szyjnym czy piersiowym moze sa wszniejsze niz te w glowie.
Tobie robiono mri samej glowy?
małem robione mri głowy i odcinka szyjnego; mam zmiany w mózgu ale, wydaje się, że za moje znaczne deficyty ruchowe odpowiada w znacznym stopniu spora plaka w odcinku szyjnym, ale co dziwne ta plaka nie jest aktywna od wielu lat, praktycznie mam ją od 10 lat
już ktoś w tym wątku podkreślał "oczywistą oczywistość": w kwestii sm nie należy do końca wierzyć rezonansowi
kolejna rzecz: wydaje się, że deficyty ruchowe to między innymi demielinizacja odcinka szyjnego
Odpowiedz
#43
Dokładnie, zmiany w rdzeniu bardzo mocno odbijają się na naszej sprawności fizycznej. Na jakiej wysokości odc szyjnego masz ta plakę i jakiej wielkości? Problem z kończynami górnymi czy dolnymi ?
Odpowiedz
#44
A ja mam sporo zmian w rdzeniu i w odcinku szyjnym i piersiowym i ŻADNYCH problemów ruchowych, wiec znów obraz MRI sobie a życie sobie.
Ps. Głęboko wierze, ze tak zostanie
Odpowiedz
#45
(28-06-2019, 16:06)AnnaAntonia napisał(a): A ja mam sporo zmian w rdzeniu i w odcinku szyjnym i piersiowym i ŻADNYCH problemów ruchowych, wiec znów obraz MRI sobie a życie sobie.
Ps. Głęboko wierze, ze tak zostanie

To też fajnie  Duży uśmiech  MRI pozostawia wciąż wiele do życzenia skoro sam lekarz ma problem z oceną rodzaju zmiany.
Odpowiedz
#46
(28-06-2019, 15:56)Moris napisał(a): Dokładnie, zmiany w rdzeniu bardzo mocno odbijają się na naszej sprawności fizycznej. Na jakiej wysokości odc szyjnego masz ta plakę i jakiej wielkości? Problem z kończynami górnymi czy dolnymi ?

C2 - plaka długość 14 mm, szerokość 4mm; tak jak już pisałem mam głęboki niedowład lewej nogi i lewej ręki, wydaje się, tym powodowany, czyli w przypadku nogi: nie działa nerw strzałkowy, stopa opadła, mięśnie nie otrzymują bodźców, więc "nic nie robią" i  się degenerują, a ja ciągnę tę stopę z coraz większym wysiłkiem
Odpowiedz
#47
A jakiej wielkości są wasze zmiany? Pytam, bo gdzieś słyszałam że nie liczy się ilość tylko ważny jest rozmiar np. zmiana o wielkości 10 mm.


Mi tylko piszą w opisie, że zmiany są liczne i umiejscowienie. Nie wskazują ich wielkości i nie wiem co o tym myśleć.
Odpowiedz
#48
Ważne jest miejsce zmian. Mam naprawdę duże zmiany powyżej 16mm a nic po mnie nie widać.
Odpowiedz
#49
Hej. Ja mam 3 nowe zmiany z czego 2 stare powiększone (jedna 3 krotnie większa - 24 mm). Również po mnie nie widać że choruje. W styczniu mam nadzieje że będzie 2 rok bez rzutu
Odpowiedz
#50
(23-11-2019, 22:22)poziomka napisał(a): A jakiej wielkości są wasze zmiany? Pytam, bo gdzieś słyszałam że nie liczy się ilość tylko ważny jest rozmiar np. zmiana o wielkości 10 mm.


Mi tylko piszą w opisie, że zmiany są liczne i umiejscowienie. Nie wskazują ich wielkości i nie wiem co o tym myśleć.

Liczy sie miejsce zmian. Ja tez mam napisane na opisie rezonansu "liczne"i do dzis nie wiem ile ich jest , wiem ze rozmiar 3 do 6mm.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości