Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liczba i wielkość zmian demielinizacyjnych
#31
(14-04-2019, 11:11)agica napisał(a): Brawo Uśmiech a na jakim leku jesteś?

Betaferon.
Odpowiedz
#32
Wczoraj byłam jak co miesiąc po leki i przy okazji odebrałam swoje wyniki z rezonansu z kwietnia  (a dokładnie opis bo płytkę wcześniej już lekarz miał a  było w nim "liczne zmiany, rezonans taki jak poprzedni bez nowych zmian itd. A w poprzednim rezonansie w opisie mam " kilka zmian" już nie wiem ile dokładnie mam zmian bo jak widać dla osoby, która opisuje wyniki to pojęcie i ilość zmian jest różne.. Dziwne no ale co zrobić. Może zapytam lekarza z ciekawości na następnej wizycie ile to jest "liczne".
Odpowiedz
#33
Czasem ich nie liczą w ogóle


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#34
Moich w głowie chyba nikomu się nie chce liczyć. Za to w rdzeniu policzyli Uśmiech
Odpowiedz
#35
U mnie w rezonansie początkowo liczyli ale jak doszły do ponad 20 to zaczęli pisać o licznych.
Odpowiedz
#36
u mnie nie ma żadnej korelacji między liczbą zmian demielinizacyjnych a postępem choroby; rezonans od lat wskuje, że nowe zmiany nie występują, a ja mam coraz bardziej niesprawną lewą część ciała; jeszcze kilka lat temu myślałem że moje sm będzie  mało widoczne dla otoczenia i mało przeszkadzające; niestety jest inaczej, ale w rezonansie jest ciągle tak samo; podsumowując: jakie to wszystko jest "porąbane"[Obrazek: smile.gif]
Odpowiedz
#37
(27-06-2019, 21:02)js65 napisał(a): u mnie nie ma żadnej korelacji między liczbą zmian demielinizacyjnych a postępem choroby; rezonans od lat wskuje, że nowe zmiany nie występują, a ja mam coraz bardziej niesprawną lewą część ciała; jeszcze kilka lat temu myślałem że moje sm będzie  mało widoczne dla otoczenia i mało przeszkadzające; niestety jest inaczej, ale w rezonansie jest ciągle tak samo; podsumowując: jakie to wszystko jest "porąbane"[Obrazek: smile.gif]

js65- zmiany masz gdzie? Mnie jedna rzecz martwi.
Ja mam zmiany glowa, szyja i odcinek piersiowy.
Co roku mri glowy tylko robia w szpitalu. 
Co z tego ze wynik dobry ale nie badaja reszty.
Wiem, ze tu tez o kase chodzi no ale wydaje mi sie ze powinni nas badac dokladniej
Nie wiem za co sa odpowiedzialne zmiany w odcinku szyjnym czy piersiowym moze sa wszniejsze niz te w glowie.
Tobie robiono mri samej glowy?
Odpowiedz
#38
W programie jest MRI tylko głowy, za to NFZ płaci


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#39
Jestem tego zdania, że tak samo powinni badać rdzeń jak mózg. Zmiany w rdzeniu niestety maja to do siebie, że raczej nie przechodzą obojetnie nas i zawsze odczuwamy jakieś dolegliwości, objawy gdy takowa się pojawi. Rdzeń jeśli chodzi o powierzchnie jest dość mały, wiec tym bardziej powinno się go monitorować.
Odpowiedz
#40
(27-06-2019, 21:31)hela napisał(a): W programie jest MRI tylko głowy, za to NFZ płaci


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No wiem ze chodzi o kase, no ale mimo wszystko szkoda ze tylko glowe badaja
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości