Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badania diagnostyczne
#11
Głuchota i nerw twarzowy w trakcie, obustronne PZNW w momencie diagnozy. Ale zawsze, gdy miałam PZNW (a miałam tyle razy, że nawet trudno mi policzyć), zaczynało się od jednego oka, a po kilku dniach pojawiało się także w drugim. Do tych moich nietypowości dodam raz miesięczną, a raz tygodniową (sic!) remisję pomiędzy rzutami. To ja wzięłam 19 dawek Solu w ciągu roku. Ale to wszystko było w czasie pierwszego 1,5 roku choroby, a choruję już prawie 10.
Odpowiedz
#12
(19-09-2018, 11:07)hela napisał(a): Dodaj jeszcze punkt: Nie płaczemy, nie panikujemy z sm się normalnie żyjeUśmiech

Workborg tego nie dopisze bo wie że sa tacy co maja lepiej ale też tacy co mają dużo gorzej...

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#13
(20-09-2018, 07:26)miesta napisał(a):
(19-09-2018, 11:07)hela napisał(a): Dodaj jeszcze punkt: Nie płaczemy, nie panikujemy z sm się normalnie żyjeUśmiech

Workborg tego nie dopisze bo wie że sa tacy co maja lepiej ale też tacy co mają dużo gorzej...

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


Mam na myśli moment diagnozy, i to żeby sobie zaraz nie pisać czarnych scenariuszy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#14
(20-09-2018, 08:04)hela napisał(a):
(20-09-2018, 07:26)miesta napisał(a):
(19-09-2018, 11:07)hela napisał(a): Dodaj jeszcze punkt: Nie płaczemy, nie panikujemy z sm się normalnie żyjeUśmiech

Workborg tego nie dopisze bo wie że sa tacy co maja lepiej ale też tacy co mają dużo gorzej...

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


Mam na myśli moment diagnozy, i to żeby sobie zaraz nie pisać czarnych scenariuszy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Helcia jak juz sie uslyszy diagnoze to mysle ze nawet jak czlowiek sie spodziewał to wpada w jakis szał i niedowierzanie albo od razu czarne mysli. Mi miesiace zajęło pogodzenie sie z diagnoza. I zrozumienie ze musze sie z choroba pogodzic i cieszyc zyciem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#15
A ja na początku szok a później radość że skończy się moje szukanie pomocy i codzienny dylemat czy wstane rano z łóżka i będzie mnie rzucać po ścianach. Przed diagnozą miałam kilka takich rzutów w roku
Odpowiedz
#16
I dlatego że wszyscy przez to przechodziliśmy powinniśmy innym pomóc przejść przez diagnozę łagodniej. Niewiele osób z nowo diagnozowanych wie że po diagnozie życie się nie kończy, a internet i wyobraźnia robią swoje niestety.
Odpowiedz
#17
(20-09-2018, 07:26)miesta napisał(a):
(19-09-2018, 11:07)hela napisał(a): Dodaj jeszcze punkt: Nie płaczemy, nie panikujemy z sm się normalnie żyjeUśmiech

Workborg tego nie dopisze bo wie że sa tacy co maja lepiej ale też tacy co mają dużo gorzej...

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka

Nie dopisałem, bo temat jest przed i w trakcie diagnozy, kiedy masa ludzi ma przeciążenia emocjonalne i trafiają na dziwne strony z dziwnymi informacjami. Ktoś może się pokusić o napisanie wątku "życie po diagnozie", ale to nie będę raczej ja Oczko
Odpowiedz
#18
Czy do postawienia diagnozy zmiany w MRI muszą mieć charakter demielizacyjny?

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#19
(22-09-2018, 08:37)gamera11 napisał(a): Czy do postawienia diagnozy zmiany w MRI muszą mieć charakter demielizacyjny?

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


No raczej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#20
(22-09-2018, 08:37)gamera11 napisał(a): Czy do postawienia diagnozy zmiany w MRI muszą mieć charakter demielizacyjny?

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka

Tak, bo SM to choroba która powoduje demielinizację komórek nerwowych.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości