Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skutki uboczne - Copaxone
#11
Kasiu, a mogłabyś napisać coś więcej na ten temat? Pewnie wielu osobom teraz albo w przyszłości może się to przydać.
Czy robiono Ci jeszcze jakieś dodatkowe badania? Czy tylko te, o których pisałaś ostatnio (m.in. IgE)?
Jeśli wysypka zejdzie po odstawieniu Copaxone to oznacza, że to on ją powodował - tak? Mimo tego masz do niego wracać? Czy może brałaś teraz Copaxone 3x w tygodniu a wrócić miałabyś do wersji codziennej?
Odpowiedz
#12
Do tej pory robiłam tylko te badania, o których napisałam wyżej (ogólne, bilirubina, IgE). Tylko IgE było podwyższone (115ui/ml) co było podstawą do skierowania do alergologa, który po obejrzeniu mnie od razu stwierdził że to po lekach, mimo że nie wspominałam ze coś biorę. Z tego względu neurolog zalecila odstawienie Copaxone na miesiąc.
Od lipca zeszłego roku brałam ten w wersji codziennej, w lutym tego roku przeszłam na 3x w tyg.
Jeśli objawy (wysypka i swędzenie) przejdą po miesiącu odstawienia, to mam wrócić do wersji codziennej.
Odpowiedz
#13
A jaki czas po przejściu na zastrzyki 3x w tygodniu wystąpiły te objawy?

Mam nadzieję, że okaże się, że to jednak nie od Copaxone masz to uczulenie. Trzymam kciuki.
Odpowiedz
#14
(24-05-2016, 22:00)Monika napisał(a): A jaki czas po przejściu na zastrzyki 3x w tygodniu wystąpiły te objawy?

To był koniec kwietnia, czyli jakieś 2,5 miesiąca po zmianie na 3x w tyg.
Odpowiedz
#15
(24-05-2016, 17:55)Kasia napisał(a): Gdyby ktoś był zainteresowany tematem - wczoraj byłam u alergologa, podejrzewa ze to zmiany polekowe. Neurolog dziś zleciła odstawienie Copaxone na miesiąc, jak wysypka zejdzie to wracam do opcji copaxone codziennego . Smutek Smutny

Kasia, bardzo mi przykro Smutny  Przytulanie Mam nadzieję, że powrót do codziennych zastrzyków po tej przerwie sprawi, że Twoje problemy z alergią miną. Też wolę wersję 3x w tygodniu, ale jeśli ona Ci szkodzi - to chyba lepszy jest ten powrót.
Pisz jak się czujesz i jak się sprawy mają.  Przytulanie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości