Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soplówka jeżowata a fumaran
#1
Hej, mam pytanie, może ktoś coś słyszał, widział jakis artykuł na ten temat:
 czy były jakieś badania w kierunku "współgrania" tego (teoretycznie) cudownego grzyba z fumaranem? Moja Mama (SM-ka) pytała dziś swojego neurologa, ta odradzała, bo nie wie czy są jakieś negatywne skutki brania obu tych specyfików. Może komuś gdzieś coś przemknęło, jakieś badania, artykuł, czyjeś doświadczenia? Nie wiadomo czy by Mamie jakieś dodatkowe oczy nie wyrosły a lepiej nie ryzykować Uśmiech

Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#2
no nie wiem, w necie pisze że ten grzyb podnosi poziom limfocytów T, oprócz tego ma dużo zalet, ale doświadczenia nie mam
Odpowiedz
#3
no właśnie to mnie zastanawia, z jednej strony nie zamierzam się wykłucać z neurologiem a z drugiej jak słyszę, jak on jest zabiegany to jestem wręcz pewna, że żaden człowiek nie miałby czasu śledzić wszystkich nowinek... znalazłam na jednym forum związanym z autyzmem opis doświadczeń ludzi, którzy opisują działania tego grzyba w samych, nieustających superlatywach... a z drugiej strony widziałam jakiś wpis na forum bezpośrednio SM-owym i tam ludzie pisali o braku jakichkolwiek efektów... ani dobrych ani złych... na forum o autyzmie, wypowiadał się jeden mężczyzna, ojciec chorego dziecka, że dawał mu (dziecku) duże dawki tego suplementu i było widać niesamowite zmiany... inna babka rzuciła tam adresem odsyłającym do artykułu medycznego ze Stanów... ale chwilę potrwa zanim się przebiję przez medyczny żargon... moja Mama chce się wstrzymać z braniem tego specyfiku, bo rzeczywiście na razie nie spotkałam się z żadnymi artykułami poruszającymi kwestię współgrania fumaranu z soplówką...dlatemu tutaj naskrobałam... może komuś gdzies coś się obiło o uszy/oczy Uśmiech

ale właśnie pozłam na tzw. łatwiznę, wrzuciłam (z niedowierzaniem) teksy tego artykułu do translatora googlowskiego i o dziwo tłumaczy poprawnie i to nawet stylistycznie... także wrzucam link do artykułu, może ktoś skorzysta
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5237458/
Odpowiedz
#4
Ale autyzm ma niewiele wspólnego z sm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#5
wbrew pozorom ma... tak samo jak w chorobie Alzheimera, czy SM w autyzmie dochodzi do tzw. cyklu metylacyjnego.... autyzm jest tak samo chorobą neurodegeneracyjną... również dochodzi w niej do niszczenia mieliny... a soplówka odpowiada między innymi za "odbudowę" tej otoczki
Odpowiedz
#6
Hmm, ale i tak ten jej wpływ na limfocyty mnie zastanawia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#7
(16-03-2018, 11:16)TinTin napisał(a): wbrew pozorom ma... tak samo jak w chorobie Alzheimera, czy SM w autyzmie dochodzi do tzw. cyklu metylacyjnego.... autyzm jest tak samo chorobą neurodegeneracyjną... również dochodzi w niej do niszczenia mieliny... a soplówka odpowiada między innymi za "odbudowę" tej otoczki

Mam syna z zaburzeniami spektrum autyzmu. Nie spotkalam sie z opinia ze w autyzmie dochodzi do niszczenia mieliny. Masz moze jakis link do artykulu w ktorym pisali o niszczeniu moeliny w autyzmie? Chetnie poczytam
Odpowiedz
#8
mnie się zawsze wydawało ze autyzm to zaburzenie rozwojowe, i on po prostu jest, i nie jest to tak że można nagle zachorować, ale nie znam się
Odpowiedz
#9
(16-03-2018, 13:28)hela napisał(a): mnie się zawsze wydawało ze autyzm to zaburzenie rozwojowe, i on po prostu jest,  i nie jest to tak że można nagle zachorować, ale nie znam się

Teori jest tyle, ilu lekarzy. Owszem to zaburzenie rozwojowe. Natomiast nie mam pojecia skad teoria ze dochodzi do niszczenia mieliny. Dlatego chetnie poczytam.
Odpowiedz
#10
wybaczcie dłuższą nieobecność, już wklejam linki do artykułów, które doprowadziły mnie do nieznanej mi wcześniej wiedzy... najpierw o procesie metylacji: http://www.bioautyzm.pl/6-2/
a teraz inny, który wpadł mi w oko w między czasie: http://autyzm-biologia.blogspot.de/2011/...ocesy.html

Ogólnie byłam również zaskoczona powiązaniami między tymi dwoma chorobami ale jeśli się wpisze w wujaszka G hasło "autyzm mielina" to pojawia się sporo odnośników ale wszystko rozbija się o zaburzenia procesu metylacji
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości