Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W trakcie diagnozy
#1
Cześć wszystkim, piszę do Was z zapytaniem czy ktoś miał podobne doświadczenia w trakcie diagnozowania.
Może zacznę od początku mam 27 lat od kilku lat już borykam się z odrętwiała prawa noga i prawa ręka, do tego puchnie mi prawa ręka i w połowie listopada spuchła mi prawa noga- to zmusiło mnie do wizyty u neurologa. Trochę czasu minęło aż zaufałam kolejnemu lekarzowi. Na początku grudnia byłam na wizycie u dr, zbadała mnie: podczas badania zauważyła ze mam niesymetryczne źrenice, niestety o odruchach nic nie powiedziała - zleciła mnóstwo badań z rozpoznaniem sm. Morfologia wyszła książkowo, doppler tętnic szyjnych idealny, w przeciągu trzech tygodni miałam wykonane trzy rezonanse: głowy- wyszły dwie zmiany naczyniopochodne- podobne nie świadczą o sm. Rezonans kręgosłupa lędźwiowego: wczesna dyskopatia - dr stwierdziła ze nie powinna dawać takich objawów. Rezonans kr. Szyjnego taka sama sytuacja są niewielkie zmiany zwyrodnieniowe ale to nie to czego oba szuka. Po obejrzeniu RM głowy dr wykluczyła sm, po wczorajszej wizycie u niej i wykonaniu EEG i potencjałów wróciła do tematu. Stwierdziła ze w badaniu EEG były zmiany ale nie wykraczające poza normę, potencjały miałam wykonywane właśnie wczoraj i tez jest asymetria w reakcji ale raczej w normie- musi dokładnie prześledzić wynik. Dopytywała mnie o wzrok czy nic niepokojącego się nie miało miejsca. Nie przypominam sobie abym miała oczopląs, podwójne widzenie tak jak opisywaliscie. To co działo się z moimi oczami to tylko łzawienie. Nie chce doszukiwać się objawów. Odeetwialej ręce i nodze towarzyszy ból taki jak zakwasy, opuchlizna z nogi zniknęła po 2 m-cach- teraz pojawia się jak trochę pochodzę. Z ręka jest tak ze chwile nie ma opuchlizny za chwile puchnie i przy tym jest ból taki rozpychający od środka. Pani dr bardzo zaangażowała się w moja diagnostykę, martwi mnie to ze wróciła do tematu sm wczoraj a mianowicie chce mnie skonsultować z prof specjalizująca się w tej chorobie.
Czy zdiagnozowani byliście od razu po RM głowy? Czy mieliście taka sytuacje jak ja wyniki są ok niby niewielkie zmiany w kręgosłupie, szukaliście dalej? Czy konsultowano was z innymi lekarzami specjalizującymi się w sm? Czy jakieś badania mogą potwierdzić lub wykluczyć sm?
Jutro jeszcze usg ręki i nogi mnie czeka.
Proszę was o jakieś info z waszej drogi do diagnozy...
pozdrawiam wszystkich


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#2
Witaj Natalala, dobrze że trafiłaś na zaangażowanego lekarza. W SM podstawowym badaniem diagnostycznym jest rezonans magnetyczny głowy (ew. odcinka szyjnego), który w tej chorobie cechuje się obecnością zmian demielinizacyjnych. Brak takich zmian raczej wyklucza SM.

U mnie sprawa była banalnie prosta - były objawy kliniczne jak z podręcznika (podwójne widzenie) i wyraźne, charakterystyczne zmiany w mózgu.
Odpowiedz
#3
To fakt, jednak najpierw szukają zmian w MRI a potem punkcja, u mnie tez było książkowo, raczej nie słyszałam żeby ktoś puchł, tylko po sterydachUśmiech może to co Ci dolega nie ma podłoża neurologicznegoUśmiech fajnie że sama nie doszukujesz się na siłę chorobyUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Dziękuje za odp[emoji6] nie doszukuje się w tych objawach sm wydaje mi się ze to bardzo na wyrost ta diagnoza została postawiona, tylko po co te konsultacje skoro w wynikach nie ma zmian typowych dla sm [emoji51]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#5
Ja znam dziewczynę której powiedziano że ma sm, a taki specjalista stwierdził że wcale nie i zaczął leczyć na co innego, nie zaszkodzi jak Cię ktoś taki obejrzy, może będzie miał pomysł co zbadać żeby znaleźć przyczynę Twoich problemów[emoji2]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#6
No w sumie ktoś kto się w tym specjalizuje albo wykluczy albo potwierdzi- wóz albo przewóz[emoji6]
Najgorsze jest to oczekiwanie na diagnozę.
Ja zasugerowałam, ze to może problem z żyłami w sensie z krążeniem to odrętwienie słabsze czucie po prawej stronie i jak puchnie ręka to żyły są bardzo spuchnięte i widoczne. Myśle ze sm to nie jest aczkolwiek słyszałam, ze bardzo różnie się objawia- nie ma reguły.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#7
Różnie się objawia, ale raczej jest to taki zestaw objawów z którego każdy z nas ma co innego, w innym czasie, nasileniu i miejscu, u każdego inaczej, to Twoje puchnięcie jest mega dziwne, może reumatolog powinien Cię zobaczyć?
Odpowiedz
#8
Do neurologa wysłał mnie internista, co prawda juz na samym początku odniosłam takie wrażenie, ze chyba przesadzam- bo Lekarz stwierdził, ze to sprawa neurologiczna albo taki mój urok. Od ostatniej wizyty u neurologa minęło kilka lat stwierdził ze to pewnie jakaś reakcja alergiczna na maść która posmarowałam rękę bo bolała [emoji51]
Dr tez uważa ze to bardzo dziwne objawy nawet zasugerowała, ze może być taka sytuacja gdzie nie postawi diagnozy i za jakiś czas powtórzy badania. Aczkolwiek na ta chwile z tego względu, ze jestem młoda osobą nie chce czekać aż coś się znów pojawi tylko szuka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#9
U mnie najpierw osłabienie nogi- wtedy bez diagnozy. Po 4 latach zapalenie nerwu wzrokowego- charakterystyczne dla SM. Rezonans- potwierdzona diagnoza. Punkcja, krew, potencjały wzrokowe wszystko charakterystyczne dla SM. Może nowy lekarz wpadnie u Ciebie na jakiś pomysł   Uśmiech
Odpowiedz
#10
Sprawdź dobrymi testami boreliozę, bóle i objawy które opisujesz pasuja mi bardziej do boreliozy.koniecznie dobre testy, niektóre wychodza fałszywie ujemne.Ltt , KKI to raczej te lepsze lub WB.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości