Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy te objawy swiadcza o stwardnieniu rozsianym...?
#1
Szok 
Witam serdecznie szanowne grono forumowiczy Uśmiech . Przejde do wylistowania moich objawow ktore to zaczely sie okolo roku 2012, czyli juz kilka dobrych lat...


  1. Zaburzenia rownowagi - pierwszy objaw, krotkotrwale - sekudnowe, najczesciej przy zmianie pozycji, skrecie przy chodzeniu. Kiedys bardziej intensywne, teraz rzadko spotykane lub mniej intensywne
  2. Klocia na ciele - poczatkowo jakos w okolicach klatki piersiowej jak pamietam (wtedy lekarze mowili ze to stres) i tez tak to przyjalem, ale pozniej na calym ciele oraz twarzy, tez puntkowe i bardzo krotkie - sekundowe. Od kilku lat
  3. Skakanie miesni - pomimo tego ze suplementuje magnez, vitamine d. Od kilku lat
  4. Problemy ze snem - wlasciwie od kilku lat w kazda noc sie wybudzam (1-2 w ciagu 8 godzinnego snu)
  5. Zaburzenia oddawania moczu - od okolo roku do dzisiaj
  6. Problemy z przelykaniem - glownie suchych, duzych kawalkow. Woda lub rozdrobione rzeczy nie sa problemem. Trwa juz kilka miesiecy
  7. Szybsze meczenie - troche takie uczucie nieraz jakby mi ktos obnizyl napiecie z 220 V na 150 V mowiac przenosnie
  8. Piski w uszach - szybkie, chwilowe, kilkusekundowe.
  9. Drania palca wskazujacego - przy delikatnym wolnym ruchu palcem gora dol, tak jakby sie trzasl. Raz zdarzylo mi sie tak jakby "porazenie" ktore trwalo kilka sekund i cala reka mi sie zaczela trzesc.
Od tego czasu odwiedzilem szereg lekarzy w tym kilku neurologow, ktorzy nie stwierdzili stwardnienia rozsianego:
  1. Borelioza - ujemna
  2. MRI glowy z kontrastem (co roku od 2012 do 2017) - wszystko okey
  3. MRI calego kregoslupa bez kontrastu 2017 - wszystko okey
  4. Badanie dna oka oraz badanie potencjalow wywolanych - tez bez najmniejszego uszczerbku
  5. Elektroimpulsy - konczyn gornych i dolnych, wszystko w normie, (nie pamietam nazwy badania, ale chodzi o to gdzie wysylany jest sygnal i sprawdzane przwodnictwo impulsu nerwowego/miesniowego?
  6. Badania krwi itp wszystko w normie
Z pozytywnych rzeczy to trenuje na silowni od dawna i jakos przez te 6 lat nie zauwazylem ze mniej "wyciskam", biegam (nie raz 8km), gram w pilke, ping pong (reflex tez w normie),

Troche jestem zmeczony juz tym szukaniem. Po jednym z badan (EMG) okazalo sie ze mam tezyczke utajniona, ale czy ona by powodowala az takie objawy ktore mi wygladaja mega typowo dla SM. Co polecacie w takiej sytuacji?  Huh   Moze po prostu powinienem zastosowac "w ciemno" jakis najlepszy srodek na MS i zobaczyc czy jest jakas roznica? [b]Huh [/b]

Dziekuje serdecznie za kazdy komentarz Wywracanie oczami Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Witaj. Jak dla mnie to twoje objawy wcale nie wyglądają typowo dla SM... Tezyczka może powodować większość objawów które wymieniłes. Poza tym wiele z nich może też być skutkiem stresu. Depresja również powoduje takie objawy. Przyczyn może być wiele... A skoro rezonans wychodzi Ci ok to bardzo wątpię żeby to było SM. Rezonans jest głównym i najważniejszym badaniem w diagnostyce SM więc skoro u ciebie wychodzi dobrze to odpuscilabym sobie upieranie się przy tym. Leków na SM nikt ci nie da tak po prostu. Poza tym to nie są leki które można by tak sobie na próbę brać. To są silne leki które nie są obojętne dla organizmu. Moim zdaniem powinieneś najpierw zajść się leczeniem tej tezyczki. Wtedy zobaczysz czy będziesz się lepiej czuł. Jeśli nadal będzie coś nie tak to wtedy szukaj dalej...
Życzę ci powodzenia Uśmiech
Odpowiedz
#3
Jak kilku lekarzy powiedziało ze nie sm to uwierz im


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
(15-01-2018, 01:20)Marcin88 napisał(a): Moze po prostu powinienem zastosowac "w ciemno" jakis najlepszy srodek na MS i zobaczyc czy jest jakas roznica? [b]Huh [/b]

Wiesz, z lekami na SM to nie jest tak, że idziesz do apteki i mówisz "po proszę jakiś najlepszy środek na MS". To są potwornie drogie leki, wydawane z przepisu lekarza, który jest pewien diagnozy i zakwalifikował pacjenta do programu lekowego w NFZ. Ale to tak na marginesie Oczko

...bo wszystkie wyniki, które mogłyby wskazywać SM - nie wskazują na SM. Tak jak napisała Klaudia, kluczowy jest wynik rezonansu, a u Ciebie brak zmian. To nie SM.
Odpowiedz
#5
Nie sądzę, że lekarze się mylą. Jak mówisz rezonans jest w normie i żadne inne badania nie wskazują na SM. Nie upieraj się przy tym, zajmij się leczeniem tego co Tobie dolega, staraj się więcej odpoczywać i życzę Tobie zdrowia  Uśmiech Tak jak pisali inni, zgadzam się co do leków. Poza tym trzeba je brać długo żeby zauważyć jakiekolwiek efekty, ale to dotyczy zmian w rezonansie, których nie masz.
Odpowiedz
#6
Dziekuje serdecznie, ulzylo mi bardzo szczerze mowiac bo troche mi to ciazylo na psychice.
Pozdrawiam serdecznie Uśmiech w szczegolnosci Natalia99, Miriam, hela, klaudia26.
Odpowiedz
#7
Trzymaj sięUśmiech i zdrówkaUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#8
Również pozdrawiam oraz życzę dużo zdrówka i siły  Uśmiech
Odpowiedz
#9
Również pozdrawiam i życzę powodzenia Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości