Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
neurolog czy psychiatra?
#1
Witam i w sumie przepraszam za zawracanie głowy, ale potrzebuję kogoś kto powie, że nie jestem chora.
Problem pojawił się pod koniec sierpnia. Nie wiem co było pierwsze czy zmęczenie które przypisywałam pracy czy ból w piersi. Były również skurcze więc sięgnęłam po magnez. Któregoś dnia kazano mi odklejać taśmy z podłogi - różnymi specyfikami. Po tym był kaszel, który szybko minął ale duszności i ból w piersi pozostał, doszło szybkie męczenie się i osłabienie. Któregoś dnia zrobiło mi się słabo w pracy, kręciło w głowie (dziwny to był stan). Musiałam iść do lekarza. Nie bardzo wiedział co to może być, stawiał na podrażnienie układu oddechowego ale wykonali mi na miejscu ekg. Wyszło źle - 1 masakra, powtórzone zdecydowanie lepiej ale jakieś krzywe źle jak w 1. Kardiolog. W oczekiwaniu coraz gorzej się czułam. Ból z piersi przenosił się na plecy i lewą rękę (od ramienia w dół, łokcia aż do dłoni). Ból pleców był i jest okropny, doszły drgania mięśni pleców a magnez żarłam (potas w normie, magnez nie badany). Ból, przeszywający, przeniósł się na prawą rękę a w lewej miałam dziwny epizod- 2 palce się przykurczyły a kciuk sam zginał i rozginał. Koleżanka masażystka stwierdziła że mam strasznie spięte mięśnie pleców (to one mnie bolą). Wizyta u kardiologa nie potwierdziła niczego z sercem. Ojciec załatwił mi wizytę u swojego neurochirurga który zlecił rezonans szyi.Do czasu rezonansu miałam sztywność karku, prąd biegnący po kręgosłupie i wchodzący w nogi. Przyszła kolej na nogi - odretwienie, gorsze czucie i zimne stopy. Drżenie mięśni objęło cale ciało - łydki uda ręce plecy, m.krawiecki i inne, raz cos mi drgało na policzku, jakby jakaś"żyłka" (trwało to 4 dni). Gdy następowała kumulacja robiło mi się słabo, bledłam i ledwo chodziłam (stopy odrętwiałe i zimne, palce gorzej czułam), ból pleców (mięśni),  drżenie rąk, przeszywający nagły ból pojawiąjący się w rękach nogach piersi to chyba nerwobóle, które również były obecne. Trwało to kilka tygodni z różnym nasileniem z tego co pamiętam. Bywały dni że płakałam wstając. Ból i sztywność powodowały trudności we wstawaniu. W pracy musiałam się pochylać, to był koszmar. Ruchy głową szyją często wywolywaly jakieś dziwne uczucie, początkowo myślałam że to krew płynie do mózgu ale raczej bym zemdlała. Nie wiem co to za uczucie. Podejrzewam też rwę. Leżąc drętwiała mi głównie prawa stopa. Teraz raczej z nogami jest ok. Gorzej z dłońmi, dalej sa sztywne po przebudzeniu, czasami w ciągu dnia mi dokuczają i np wypadają mi przedmioty z rąk albo zle wymierzę odległość od czegoś i potłukę coś. Wcześniej (teraz ciut lepiej) zahaczałam np barkiem o ścianę gdy skręcałam albo źle otwierałam drzwi i przywaliłam sobie nimi w łeb. Jestem niezgrabna, taka niezdarna.W rezonansie szyi wyszedł tylko guzek na tarczycy, nieszkodliwy. Obecnie borykam się z napięciem mies draniami różnych mięśni i sztywnością ciała, głównie dłoni. Nie wiem czy wszystko wypisałam bo zwyczajnie nie pamiętam. Przypominanie sobie wszystkiego to wyzwanie. Aaa parcie na pęcherz mam od dawna, zakładam że zrąbali mi coś przy cc albo coś tam z macicą. Nie jest to stałe, raz czuję ze muszę się wrócić na kibel a okazuje się że nic nie leci a mnie dalej wydaje się że mi się chce. Raz to czuję innym nie i wiem od czego to zależne.
Powinnam odkładać na neurologa, reumatologa czy psychiatrę?
Odpowiedz
#2
Witaj. Myślę że wizyta u neurologa nie zaszkodzi.
Odpowiedz
#3
Cześć, może zacznij od neurologa z tymi objawami, a ewentualnie on Cię pokieruje dalej, takie objawy mogą wynikać pewnie z wielu schorzeń, ale po to są lekarze żeby wiedzieć co z tym zrobić, neuro moze Cię odesłać do reumatologa zawsze, a nie piszesz jak ktoś kto potrzebuje psychiatryUśmiech z tego co czytam to praca wymaga od Ciebie niewygodnej pozycji, a takie objawy mogą być też spowodowane problemami z kręgosłupem, neuro się powinien zorientować, życzę zdrowia, oby nic poważnegoUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Psychiatrię sugerowała mi lekarka pierwszego kontaktu bo stwierdziła że jestem nerwowa. Stawiałam na kręgosłup zwłaszcza z tymi dłońmi ale rezonans odc szyjnego nie potwierdził tego. Czyli odkładam na neurologa. Musiałam odejść z pracy bo nie byłam w stanie już być wydajną (dociskanie mopa do podłogi już realne nie było) a mam 30 lat. Prawą rękę mam mniej sprawną kiedyś mogłam bez problemu złapać się na plecach za ręce, teraz prawą ledwo wyginam w tył. Podejrzewam że to przez to napięcie. Stawy zaczęły mi strzelać. Marze żeby ktoś mi powiedział co to i to zabrał ode mnie, choć teraz i tak jest lepiej niż było. Byłam już u kardiologa neurochirurga i endokrynologa. Jeszcze neurolog okulista i ginekolog. Mam już dość tych lekarzy i kolejek niebotycznych.
Odpowiedz
#5
Chyba jednak psychiatra. ?
Zaczęłam nową pracę, w której strasznie się stresuję, bo nie czuję się pewnie. Liczyłam na przyuczenie, a wrzucili mnie na głęboką wodę i nie umiem się odnaleźć, zapamiętać tego wszystkiego. W związku ze stresem:
Po przypomnieniu w pracy, w nocy już obudziła mnie straszna sztywność prawej dłoni, już wiedziałam że będzie licho. W ciągu dnia sztywność sie zmniejszyła, ale doszedł ból i osłabienie. Kubek ledwo trzymałam, cos upuszczałam.
W kolejnym dniu pracy stres był ogromny. Odc. Lędźwiowo - krzyżowy wył mi z bólu. Cos tam chyba sie dzieje, może to rwa? Cholernej kulki palcami nie umiem zrobić, brawo ja.
Po tym dniu ból mięśni przybrał na sile, prawie skurczu dostałam jak sie przeciągałam. Z rak wypadł mi czajnik. Prawa stopa drętwiała, była inna niż zazwyczaj. Nigdy tego nie zaobserwowałam dotąd ale gdy zdrętwiały mi palce u stopy troche sie przykurczyły. Dziwaczne. Kolejnej nocy budziło mnie drętwienie rąk. Macie sposoby na stres? Wkładam sobie do tego łba że najwyżej mi podziękują i to nie będzie koniec świata ale coś nie działa. Czy Wy, osoby które nie powinny się stresować, mają jakieś patenty?
Odpowiedz
#6
Witam, piszę chyba bardziej z frustracji. Moja sprawa nie posunęła się do przodu. Wizyta u neurologa raczej nic nie wniosła. Przy jednym badaniu było "hmm" ale bez wyjaśnień, skierowania na rezonans źle wypisane i mnie cofnięto. Zbieram na prywatne.
Moj stan, cóż, doszło coś z twarzą. Początkowo myślałam, że to ból zęba, ale ból był nagły, ostry, troche jak prąd i przechodził dość szybko plus jakies dziwne odczucia przy nosie i ustach. Zdarzały się napady drżenia oka, tak mocne, ze oko sie zamykało, łzawiło i miałam problem z jego otwarciem. Cały czas mam wrażenie jakby mnie oczy bolały, jakiś dyskomfort przy poruszaniu,czasem cos niewyraźnie widzę ale kolory są bez zmian, to dobrze i tego sie trzymam.
Napięcie mięśni barku puściło jedynie po baclofenie (30mg) przepisanego wczesniej przez neurochirurga. Cudowna ulga ale chusteczkowe uczucie bycia pijanym.
Pęcherz żyje własnym życiem, aczkolwiek sądzę że obecnie jest w miarę dobrze.
Prawą stope czasami mam ochotę uciąć ale na chwile obecna współpracuje.
Ciekawe czy mi odwaliło i z powodu psyche sie męczę juz 1,5 roku.
Wytrwać w zbieraniu kasy i zlikwidować ten niepokój związany z tą chorobą. Trzymajcie kciuki, zeby to tylko urojenia mojej główki były. ☹
Odpowiedz
#7
Jedź na SOR do szpitala w którym jest oddział neurologiczny, może Cię położą na oddziale i przebadają gruntownie, zrobią MRI i zaoszczędzisz przy okazji.
Odpowiedz
#8
Byłam, próbowałam w ten sposób, kiedy zdrętwiałam. Nakrzyczano prawie na mnie, że tutaj to przyjmują zagrożenie życia ale na odczepne zrobiono mi rtg odc lędźwiowego i tyle. Ktos obejrzał mnie i spytał się mnie czy nie mam bolieriozy. Nie wiem, raz w życiu mnie kleszcz capnął, gdy mialam 17 lat, wtedy nic sie z ugryzieniem nie działo, ale kto wie.
Odpowiedz
#9
na sor to ja jeździłam z rzutami, wtedy mi robili całą diagnostykę na oddziale. jak miałam pierwsze objawy poszłam do rodzinnego, dał skierowanie do neurologa, a ten skierowanie na MRI, ale też zależy na kogo trafisz, warto poczytać opinie o lekarzach, a najlepiej znaleźć takiego, który ma styczność z SM, on Ciebie na pewno nie zignoruje
Odpowiedz
#10
Taki jest plan, ale najpierw mri, zeby nikt mnie nie zbył bo już czuję się jak wariatka. Jestem zmęczona tym wszystkim.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości