Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie lapie sie do programu
#21
Teraz zdaje się jeden rzut wystarczy, mnie zakwalifikowali z jednym udokumentowanym rzutem plus zmiany w MRI, niektóre aktywne i prążki, ale prążki nie są konieczne żeby były


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#22
Chyba wszystko uzaleznione jest od postawionej diagnozy.w programie nfz w przypadku rozpoznania postaci rzutowej stwardnienia rozsianego, wystapienia 1 rzutu klinicznego.....czyli jak mam diagnoze izolowany zespol kliniczny cis i 1 rzut to sie nie kwalifikuje do programu hmm i dobrze i źle. Ale czym sie rozni cis z 1 rzutem od sm z 1 rzutem...chyba niczym?.

Hela a jaka masz diagnoze?
Odpowiedz
#23
Dzis zapisalam sie do innego lekarza, niestety musze czekac prawie 2 mc Smutny. Wciaz sie zastanawiam o co chodzi ze mna?
Moze chodzi o to ze moja stara zmiana jest w niespecyficznym miejscu wedlug kryterium McDonalda?
Ale jeden rzut I prazki sa na pewno, z reszta mam diagnoze z Wloch ktora przetlumaczylam wiec naprawde nie rozumiem.. moze inny lekarza mi pomoze.
Jeszcze jedno pytanie : zapisalam do sie neurologa na NFZ ale tej placowko nie ma w wykazie miejsce gdzie mozna sie leczyc czy pomimo tego ten lekarz moze zdecydowac o leczeniu ?

(27-12-2017, 18:58)Blanka napisał(a): Chyba wszystko uzaleznione jest od postawionej diagnozy.w programie nfz w przypadku rozpoznania postaci rzutowej stwardnienia rozsianego, wystapienia 1 rzutu klinicznego.....czyli jak mam diagnoze izolowany zespol kliniczny cis i 1 rzut to sie nie kwalifikuje do programu hmm i dobrze i źle. Ale czym sie rozni cis z 1 rzutem od sm z 1 rzutem...chyba niczym?.

Hey Blanka, 
Opowiesz cos o swoim CIS? Czy oprocz rzutu masz cos jeszcze ? Inne zmiany, prazki?
Odpowiedz
#24
Może spróbuj w mniejszej miejscowości znaleźć lekarza/szpital, gdzie są programy leczenia SM? Widzę, że jesteś z Warszawy - może gdzieś obok?
Mój kolega po roku od diagnozy, bez leczenia, bez rzutów, ale z nowymi zmianami - we Wrocławiu czas oczekiwania na zakwalifikowanie do programu leczenia - aż dwa lata! Zadzwonił do szpitala do Legnicy, pojechał, pokazał wyniki badań - za tydzień wybierał już sobie lek w porozumieniu z lekarzem... A niby Wrocław, Legnica/Kłodzko - jedno i to samo województwo :O
Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#25
Blanka mam sm, leczę sie od lipca, diagnoza z lutego, miałabym leki wcześniej ale musiałam mieć operację


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#26
Wszystko zalezy od tego co lekarze napisza w rozpoznaniu.
Kasia11 mam prażki, zmiany w mozgu i rdzeniu kregowym.Mialam tylko 1 rzut 2,5 roku temu, czyli brak rozsiania w przestrzeni.
Odpowiedz
#27
Blanka a jakie masz leki ?
Odpowiedz
#28
Zadnych

Leczenie w poczatkowej fazie choroby to dla mnie fikcja.a moze za stara jestem i nie warto we mnie inwestowac?musze czekac na kolejny rzut.Dramatycznie śmieszne.
Odpowiedz
#29
O kurczę dziwne, że Ci leczenia nie włączyli albo trafiłaś na złych lekarzy... mi miesiąc po diagnozie już dali leki i jeszcze miałam spory wybór a z racji tego, że chce zajść w ciążę dali mi copaxone 3x w tygodniu
Odpowiedz
#30
No własnie bo masz diagnoze sm a ja cis. Ale najwazniejsze ze dv.sie czuje czego i Wam życzę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości