Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamglone widzenie
#1
Jeszcze nigdy nie miałam pozagałkowego zapalenia nerwu wzrokowego, zazwyczaj rzuty wiązały się z innymi objawami. Natomiast od kilku dni lewym okiem widzę tak, jak przez zaparowaną szybę. Czy to może być PZNW?
Odpowiedz
#2
Proponowałabym szybki kontakt z neurologiem. PZNW nie zawsze musi wiązać się z całkowitym zaniewidzeniem. Czasami są to delikatniejsze objawy np. zamglone widzenie. Także marsz do neurologa Uśmiech
Odpowiedz
#3
pozytywka czy byłaś u neurologa juz? Wygląda to na rzut.
Odpowiedz
#4
To niestety rzut. Od wczoraj jestem w szpitalu, już po drugiej kroplówce Solu - mam wrażenie, że już trochę lepiej zaczęło się robić. Lekarze powiedzieli, że nie u każdego pozagałkowe zapalenie nerwu wygląda tak samo. I że czasem może być tylko zamglenie, tak jak u mnie.
Odpowiedz
#5
Trzymaj się Pozytywko. Mam nadzieję, że szybko odzyskasz "ostrość". Ja długo źle widziałam, ale w szpitalu byłam totalnie oślepiona na prawe oko...
Odpowiedz
#6
Witajcie,wczoraj przez jakas godzinę widziałam tak,jakbym przed chwilą patrzyła w słońce.. przy zamkniętych oczach było to samo. Jakies gwiazdki i kolorowe cienie.
Polezalam i przeszło.. I do teraz nic sie nie dzieje. Zdarza wam sie czasem coś takiego? Ostatni rzut to był oczoplas więc wiem że to nie to bo wtedy widziałam inaczej. Nie wiem czy mam soe martwić czy tak juz po prostu może być..
Odpowiedz
#7
Witaj Uśmiech skoro po godzinie minęło to nie jest to raczej rzut. Czasami mogą się pojawiać takie rzeczy. Niestety taki już urok sm... u mnie różne objawy pojawiają się np z przemęczenia albo podczas upałów. Obserwuj się i w razie czego skontaktuj sie z lekarzem.
Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#8
(30-07-2017, 18:20)hanoolka napisał(a): Witajcie,wczoraj przez jakas godzinę widziałam tak,jakbym przed chwilą patrzyła w słońce.. przy zamkniętych oczach było to samo. Jakies gwiazdki i kolorowe cienie.
Polezalam  i przeszło.. I do teraz nic sie nie dzieje. Zdarza wam sie czasem coś takiego? Ostatni rzut to był oczoplas więc wiem że to nie to bo wtedy widziałam inaczej. Nie wiem czy mam soe martwić czy tak juz po prostu może być..

Tak, jak napisała Klaudia - takie sytuacje mogą się zdarzać. Nawet gdy choroba jest w remisji - zmiany  w naszych mózgach (niestety) nie znikają. I czasem się "odzywają" (właśnie zwłaszcza przy upałach/gorączce, zmęczeniu, stresie, osłabieniu, zbyt dużym wysiłku itp) Jeśli samo szybko przeszło - nie ma powodu do niepokoju. Uśmiech
U mnie tak czasem wracają dwa objawy - problemy z mówieniem i/lub zamglone widzenie w jednym oku. Na początku zawsze wywoływało to stres, po latach już się przyzwyczaiłam i wiem w jakich okolicznościach to się zdarza. Mija samo, czasem po kilku minutach, czasem po kilku godzinach. 
Tylko pamiętaj, że gdyby się to często powtarzało lub następnym razem utrzymywało się dłużej - koniecznie zgłoś to swojemu neurologowi.
Odpowiedz
#9
Dziękuję za odpowiedź. W takim razie nie będę się tym martwić.
Odpowiedz
#10
Znowu mam problem z okiem. Dokładniej z prawym które jest po pznw. Czasami zdarza mi się ze to oko mnie boli i trochę gorzej widzę ale zazwyczaj trwa to najdłużej dzień i przechodzi a tym razem jest dłużej. Dokładniej to w piatek zauważyłam że tak jakoś mi się "męczy" to oko w sobotę zaczęłam trochę gorzej widzieć tak trochę niewyraźnie. Wczoraj już zaczęło mi to trochę przeszkadzać a dzisiaj mam takie uczucie jakbym coś miała na tym oku. Widzieć widzę ale mniej wyraźnie i takie przytłumione wszystko. No i czuje ból przy poruszaniu okiem. Boje się ze to może być początek kolejnego pznw... jak myślicie czy tylko takie pogorszenie mogłoby trwać tyle czasu?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości