Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z nogą
#11
(28-02-2017, 14:32)SK9 napisał(a): Dziękuję za odpowiedź. Jeżeli by się faktycznie potwierdziło, że to znów rzut a tak mi się wydaje. To mogą po tak krótkim czasie podać znów solu?

Wiesz co, na tak konkretne pytania odpowiedzieć może tylko lekarz który się Tobą zajmuje.
Moja rada nie szukaj odpowiedzi wśród chorych ani w necie, to zbyt  poważna sprawa aby konsultować się z amatorami lub sugerować się informacjami z netu!!!
Idź do lekarza albo przynajmniej zadzwoń i wtedy on Ci powie co robić. Po co żyć w niewiadomej i się stresować! Chyba że wolisz dr.Google?!?!?! Twój wybór!!!
Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
#12
Absolutnie dr Google mi nic nie mówi i sie nim nie sugeruje   Bardziej byłem ciekaw czy ktoś tak już miał. Jutro rano idę do lekarza i się okaże.
Odpowiedz
#13
daj znać co lekarz powie, jakie są powody problemów z nogą
Odpowiedz
#14
SK9

Ja miewałam na początku choroby rzuty z remisjami, które trwały mniej niż miesiąc - o ile to były remisje, podwójne widzenie nie zdążyło na dobre zejść, a już pojawiały się objawy PZNW (w ogóle pierwsze 2 lata choroby były pod tym względem bardzo ciężkie). Solu nie za bardzo chcą dawać tak często. W zasadzie nie powinno brać się więcej niż max. 10 dawek na rok; ale u mnie był i taki rok, kiedy zaliczyłam 17... Ale strasznie na to margają.
Piszę to nie po to, żeby Cię straszyć. Wręcz przeciwnie: chcę Ci powiedzieć, że tak się może dziać, a potem choroba może się uspokoić i latami nie dokuczać. Tak, że nie przejmuj się i idź skonsultować to wszystko z lekarzem.
Odpowiedz
#15
A więc, to jest prawdopodobnie znów rzut ale nie mogą mi podać solu bo już brałem za dużo wciągu ostatniego roku. Ale dostałem metypred w tabletkach i mam nadzieję, że to pomoże... U mnie w SM najdziwniejsze jest to , że nie ma żadnych nowych zmian w mózgu a te które były wszystkie uległy regresji a kilka w ogóle zniknęło. A w ciągu roku miałem już 3 rzuty. I jak to wytłumaczyć? :/
Odpowiedz
#16
SK9, jeśli masz rzuty na nogi/ręce, to powinni Ci zrobić rezonans rdzenia, bo to tam mogą pojawiać się zmiany przy takich problemach motorycznych... W mózgu raczej nie będzie tego widać.
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
#17
(01-03-2017, 12:35)SK9 napisał(a): A więc, to jest prawdopodobnie znów rzut ale nie mogą mi podać solu bo już brałem za dużo wciągu ostatniego roku. Ale dostałem metypred w tabletkach i mam nadzieję, że to pomoże... U mnie w SM najdziwniejsze jest to , że nie ma żadnych nowych zmian w mózgu a te które były wszystkie uległy regresji a kilka w ogóle zniknęło. A w ciągu roku miałem już 3 rzuty. I jak to wytłumaczyć? :/
No właśnie tym że to schorzenie może przebiegać w wieloraki sposób! I tylko specjalista może określić czy jest to lekkie pogorszenie stanu zdrowia spowodowane jakimiś czynnikami  czy już jest to pełnoobjawowy rzut!!! Podejrzany Wykrzyknik
Pozdrówka!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
#18
(01-03-2017, 12:35)SK9 napisał(a): A więc, to jest prawdopodobnie znów rzut ale nie mogą mi podać solu bo już brałem za dużo wciągu ostatniego roku. Ale dostałem metypred w tabletkach i mam nadzieję, że to pomoże... U mnie w SM najdziwniejsze jest to , że nie ma żadnych nowych zmian w mózgu a te które były wszystkie uległy regresji a kilka w ogóle zniknęło. A w ciągu roku miałem już 3 rzuty. I jak to wytłumaczyć? :/

SK9  ja mam podobnie. Miałam rzut na prawą stronę ciała w listopadzie a kontrolny rezonans w lutym bez nowych zmian w głowie.  I tak od kilku lat. Rezonansu rdzenia teraz nie miałam wiec nie wiem czy tam coś nie ma ale w głowie bez zmian,  pomimo nowych rzutów.  Nie wiem dlaczego tak jest, nurtuje mnie to bardzo ale wiem ze tak może być i nie jesteśmy jedynymi przypadkami.
Odpowiedz
#19
Teraz jeszcze patrzyłem na wynik ostatniego rezonansu i jest informacja, że obiety badaniem rdzeń kręgowy bez cech patologii więc tutaj też jest cacy. A mam pytanie jaki lek przyjmujesz Joanna?
Odpowiedz
#20
(01-03-2017, 20:00)SK9 napisał(a): Teraz jeszcze patrzyłem na wynik ostatniego rezonansu i jest informacja, że obiety badaniem rdzeń kręgowy bez cech patologii więc tutaj też jest cacy. A mam pytanie jaki lek przyjmujesz Joanna?

Od 2 lat Avonex. A jeżeli chodzi o rdzeń to u mnie sprawa jest niejasna. Miałam robiony ostatnio 2 lata temu i coś tam wyszło ale zmiany przed kontrastem i   po kontrascie się nie pokryły i zostało to do oceny neurologa ale zapomniałam się Doktor zapytać o co chodzi a po drugie i tak nie chciałam wiedzieć.  Przy nastepnej okazji porusze  ten temat bo teraz  mnie to ciekawi bardzo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości