Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam
#1
Cześć jestem Michał jestem tutaj nowy mimo iż podejrzenie SM miałem od dawna jednak z powodu braku rzutów i rozwoju nie było sensu aktywnie działać. Kilka lat temu wyszły zmiany na MRI jednak poza okazjonalnym zmęczeniem nie było rzutów. Pierwszy za to był dość interesujący wyłączyło mi całą prawą stronę ciała oraz ośrodek mowy. Spodziewałem się że coś się wydarzy i byłem przygotowany. Dwa dni wcześniej zaczęły się niedowłady po czym wyłączyło się wszystko nagle. Wylądowałem w szpitalu gdzie po jakimś czasie powróciła mi zdolność mówienia a po kilku dniach cała reszta.

Obecnie 3 razy w tygodniu biorę copaxone.
Odpowiedz
#2
Witaj Mike. Ja też od półtora roku biorę Copaxone 3 razy w tygodniu. Ale u mnie po diagnozie i pierwszych sterydach, potem drugich, objawy calkowicie nie ustapily i chyba tak juz zostanie.
Odpowiedz
#3
Witaj mikeUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Cześć Mike Uśmiech
Mocny miałeś ten pierwszy rzut - dobrze, że wszystko przeszło.
Odpowiedz
#5
Witaj Mike, dobrze że wszystko powróciło do normy. Długo już bierzesz copaxone? Jak się czujesz po tym leku?
Odpowiedz
#6
Cześć Mike Uśmiech Super, ze objawy rzutu się wycofały. Niestety ta Nasza choroba jest nieprzewidywalna jak widzisz. Dobrze, że już się leczysz. Trzymam kciuki aby leki działały.
Odpowiedz
#7
Copaxone biorę od 3 miesięcy, poza zaczerwieniem i swędzeniem od czasu do czasu robią mi się guzy pod skórą.

Co do tego, że pierwszy rzut był mocny - tak jak pisałem, wcześniej miałem ostrzeżenia w formie niedowładów, wiedziałem że coś się wydarzy i byłem przygotowany więc nie było tak źle. Pewnie gdybym nie wiedział z czym mam do czynienia byłbym mocno przestraszony Uśmiech Taka mała śmieszna anegdotka z wycieczki do szpitala karetką na sygnale - jak już dojechaliśmy chwilę poleżałem na sorze to wróciła mi sama z siebie mowa. Jak jechałem na CT miałem podpisać upoważnienie więc padło pytanie: pan jest prawo czy lewo ręczny? Jako praworęczny z prawą stroną całą sparaliżowaną jedyna odpowiedź jaką udało mi się wymyślić była - teraz to jestem lewostronny - co w tamtej sytuacji wyszło tak komicznie że zaczęli się tam śmiać.
Odpowiedz
#8
Witaj Mike Uśmiech ja przy pierwszym rzucie tez miałam problem z prawa strona i z mową ale nie w aż takim stopniu jak ty... i też biorę copaxone Uśmiech dobrze ze wszystko ci się wycofało Uśmiech oby lek działał i nic nowego się nie pojawiało Uśmiech
Odpowiedz
#9
Cześć Mike witaj wśród nas
Odpowiedz
#10
Witaj Mike Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości