Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lemtrada
#21
To ciekawe kto to podaje tej dziewczynie od zbiórki
Odpowiedz
#22
od kiedy lemtrada jest wycofana bo ja znam osoby które na niej są?!
Odpowiedz
#23
Nie wiem, byłem u neuro i mi powiedział, że ostatnio 23 zgony były spowodowane przez Lemtradę i instytucje sprawdzające bezpieczeństwo leków badają sprawę, Ci co dostali już ten lek mogą go dalej stosować, Ci którzy czekali na pierwsze wlewy nie dostaną ich w najbliższym czasie, trzeba spełnić wyśrubowane wymogi - udokumentowane, nieskuteczne leczenie 2 lekami czyli w praktyce Lemtrada staje się praktycznie niedostępna.

od 25 kwietnia weszły zaostrzone przepisy
Odpowiedz
#24
Czyżby wychodziły pewne skutki uboczne po dłuższym czasie? Chociaż w sumie Lemtrada chyba już długo jest stosowana biorąc pod uwagę okres kiedy były prowadzone badania kliniczne. To jest najgorsze, ze nie wiemy co się może dziać w organizmie w przypadku stosowania „nowych leków” za kilka lat.
Odpowiedz
#25
http://www.urpl.gov.pl/pl/lemtrada-alemt...m-nowych-0

W pliku pdf do pobrania jest wyjaśnione dlaczego ograniczono stosowanie lemtrady i kiedy można ją zastosować.
Odpowiedz
#26
Jeśli ktoś poszukuje informacji na temat tego leku to mogę coś podpowiedzieć. Obecnie jestem po drugim cyklu leczenia (dwa są niezbędne dla uzyskania efektu leczenia). Kolejne są podawane w razie utrzymania się aktywności choroby.
Może aktualnie nie jest to najlepsza opcja leczenia bo kryteria zakwalifikowania zostały zaostrzone ale nadal jest refundowana. Z mojej strony mogę powiedzieć, że przynosi dobre efekty.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości