Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocrelizumab - informacje
#1
Witajcie!  Oczko  Może znajdzie się ktoś kto rozpoczął / leczy się lekiem o nazwie Ocrelizumab?  Lek jeszcze nie jest refundowany na NFZ i trzeba dostać się do programu żeby mieć możliwość leczenia. Ja dostałam taką propozycje i chciałam się dowiedzieć jak przebiega leczenie tym lekiem? Jak wyglądają badania kontrolne? Czy często są robione? Gdzie trzeba jeździć na badania ? Jak działa lek? Jak się po nim czujecie ? Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję, ponieważ ciężko znaleźć więcej informacji o leku  Zawstydzony  pozdrawiam Was cieplutko  Uśmiech Oczko
Odpowiedz
#2
Karmeloova, właśnie skończyłam czytać artykuł o tym, że Ocrelizumab został dopyszczony w Szwajcarii.
http://www.portalemedyczne.pl/9391/6051/...zwajcarii/
Gdyby mi ktoś zaproponował pewnie bym się zdecydowała Oczko
Odpowiedz
#3
Z tego co czytałam o tym leku to wyniki badań są obiecujące. Podobno ma dużą skuteczność. Wiem ze jest on w kroplowkach które są podawane co pół roku. I jest to pierwszy lek który działa też w pierwotnie postępującej postaci.
A można wiedzieć gdzie dostałaś propozycje leczenia tym lekiem? Z tego co czytałam to badania kliniczne juz zakończyli i czekają na akceptację leku.
Odpowiedz
#4
W Katowicach będąc na pierwszej prywatnej wizycie Uśmiech

(08-10-2017, 13:27)Katrin napisał(a): Karmeloova, właśnie skończyłam czytać artykuł o tym, że Ocrelizumab został dopyszczony w Szwajcarii.
http://www.portalemedyczne.pl/9391/6051/...zwajcarii/
Gdyby mi ktoś zaproponował pewnie bym się zdecydowała Oczko

Dzięki za artykuł Uśmiech właśnie się zdecydowałam na leczenie tym lekiem. Zobaczymy jakie będą efekty . Pozdrawiam cieplutko Uśmiech
Odpowiedz
#5
(07-10-2017, 23:58)Karmeloova napisał(a): Witajcie!  Oczko  Może znajdzie się ktoś kto rozpoczął / leczy się lekiem o nazwie Ocrelizumab?  Lek jeszcze nie jest refundowany na NFZ i trzeba dostać się do programu żeby mieć możliwość leczenia. Ja dostałam taką propozycje i chciałam się dowiedzieć jak przebiega leczenie tym lekiem? Jak wyglądają badania kontrolne? Czy często są robione? Gdzie trzeba jeździć na badania ? Jak działa lek? Jak się po nim czujecie ? Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję, ponieważ ciężko znaleźć więcej informacji o leku  Zawstydzony  pozdrawiam Was cieplutko  Uśmiech Oczko

Z tego co wiem, to lekarstwo Ocrelizumab jest jeszcze nie dopuszczone do stosowania w europie, podobno ma być niedługo dopuszczone, obecnie dopuszczone jest w Stanach Ameryki
pozdrawiam Marian
Odpowiedz
#6
Też czekam na leczenie Ocre. Teraz zagadka: czy w Polsce ten lek będzie refundowany, bo chciałbym, żeby w końcu zaczęto mnie leczyć. Miałem wrażenie, że do akurat tego leku podejście w Europie było bardziej entuzjastyczne. Moja lekarka powiedziała mi jakiś czas temu, że jest szansa na to, że od nowego roku Ocre będzie już refundowany. Czyżby wiedziała coś, o czym nikt inny nie wie? Hmmm....
" I don't mean to sound bitter, cold or cruel, but I am, so that's how it comes out" - Bill Hicks
Odpowiedz
#7
Ocrelizumab w Szwajcarii jest już od niedawna dopuszczony do leczenia.
Odpowiedz
#8
Ocrelizumab został zaakceptowany przez Komisję Europejską do leczenia pierwotnie postępującej i rzutowo-remisyjnej postaci SM.

https://www.medscape.com/viewarticle/891280
Odpowiedz
#9
Wreszcie.
" I don't mean to sound bitter, cold or cruel, but I am, so that's how it comes out" - Bill Hicks
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości