Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
badanie neurologiczne
#11
Mnie zbadał lekarz i badanie do d.... wyszło bo to już był rzut, teraz jak mnie badają to jest Ok, tylko lewa noga z słabym odruchem babinskiego, nie mam pojęcia co to są odruchy brzuszne, brzmi nieźleUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#12
U mnie przed diagnozą już inna neurolog zauważyła że coś jest nie tak ale wtedy nie zdążyłam zrobić badan bo zaszłam w ciążę
Odpowiedz
#13
(04-10-2017, 17:32)hela napisał(a): Mnie zbadał lekarz i badanie do d.... wyszło bo to już był rzut, teraz jak mnie badają to jest Ok, tylko lewa noga z słabym odruchem babinskiego, nie mam pojęcia co to są odruchy brzuszne, brzmi nieźleUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odruchy brzuszne,  jak sama nazwa wskazuje,  są to odruchy, które lekarz wywołuje, laskotajac Nas  np. patyczkiem lub czymś ostrym,  po brzuchu, w SM często ich nie mamy lub są osłabione ale uwaga, kobiety, które rodziły pomimo, że są zdrowe,  tez mogą ich nie mieć lub mieć osłabione.  Lekarze tez badają odruchy podeszwowe. Są one w stopach. W SM tez często ich brak lub są oslabione. Brak lub osłabienie tych odruchów świadczy o nieprawidłowościach w układzie nerwowym.  Ja mam brzuszne osłabione a podeszwowych brak. Nie mam laskotek nad czym ubolewa mój mąż  Oczko
Odpowiedz
#14
Dzięki Joanna, miałam badanie odruchów brzusznych, nawet miejscami czułam inaczej, lekarka nie mówiła jak się to nazywa, podeszwowe to nie wiem, mam za to babińskiego, jak mam gorszy dzień to nawet pościel drażni lewą stopę, przywykłamUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#15
(04-10-2017, 19:52)hela napisał(a): Dzięki Joanna, miałam badanie odruchów brzusznych, nawet miejscami czułam inaczej, lekarka nie mówiła jak się to nazywa, podeszwowe to nie wiem, mam za to babińskiego, jak mam gorszy dzień to nawet pościel drażni lewą stopę, przywykłamUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wytłumaczę trochę dokładniej Oczko jeżeli chodzi o brzuszne, lekarz laskotajac Nas w brzuch,  patrzy czy jest skurcz mięśnia,  czyli czy drga Nam brzuch, jeżeli np. nie czujemy tego,  jak Nas laskocze, to i raczej tego drgania nie będzie.  W podeszwowych chodzi o to, że lekarz drażni krawędzie stopy i jeżeli wszystkie palce,  łącznie z dużym,  zginaja się w jedną stronę, to jest ok. Jak nie ma żadnej reakcji,  to odruchu brak, tak jest u mnie lub może wystąpić babinski, wtedy to duży palec wygina się w inną stronę (do gory) niż pozostałe (w dol)  i to też jest nieprawidłowy odruch.
Dodam tylko jeszcze, że sami sobie tych odruchow nie sprawdzimy Oczko
Odpowiedz
#16
Dzięki, nie będę się sama łaskotać po nogachOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#17
(03-10-2017, 22:52)Miriam napisał(a): A może lepiej nie wiedzieć bo jeszcze przyszłoby nam do głowy wydziwiać i symulować, albo popadać w paranoję Oczko

Cześć.Ja neleżę do tych co wolą wiedzieć tylko jest problem ,że nikt nie chce mi tłumaczyć.Może trafiam nie na tych lekarzy co trzeba.Symulowanie w moim przypadku nie wchodzi w grę i wątpię żeby komuś się chciało symulować chorobę a szczególnie tą naszą.Nawet wątpię w to ,że się tak da ją symulować.Są badania jak potencjały ,rezonans,punkcja które pokazują obraz choroby i nie wiem jak tu symulować?chyba się nie da .Wcześniej czy póżniej to wyjdzie.Takich badać chyba nie da się oszukać bo jak ?Ja to raczej jak już to bym symulowała ,że nie mam tej choroby bo nie jest ona mi potrzebna,ale tak też się nie da.U mnie podczas badań co wyjdzie to wyjdzie .Nigdy nad symulowaniem się nie zastanawiałam bo i po co.Tylko tak sobie myślałam,że moje badania pewnie wychodzą raz lepiej raz gorzej a nikt nie chce mi tego powiedzieć,objaśnić .Zawsze lekarz zmienia temat a coś tam mówi na okrętkę byle nie o tym o co pytam.Ja z moimi lekarzami nie mam takiego dobrego kontaktu,żeby jasno objaśnili itd.Może to ja gdzieś błąd popełniam.Nie wiem.O odruchach takich jak tu piszecie typu brzuszne ,podeszwowe to pierwsze słyszę.Czy lekarz nie powinien powiedzieć sprawdzam odruchy np.brzuszne-wynik jest np.nieprawidłowy ,świadczy to o pogorszeniu pani zdrowia lub  odwrotnie o poprawie.Albo sprawdzam odruch brzuszny polega to na tym i na tym.Czy to zbyt wiele? Uśmiech
Odpowiedz
#18
(05-10-2017, 13:12)terkik napisał(a): Czy lekarz nie powinien powiedzieć sprawdzam odruchy np.brzuszne-wynik jest np.nieprawidłowy ,świadczy to o pogorszeniu pani zdrowia lub  odwrotnie o poprawie.Albo sprawdzam odruch brzuszny polega to na tym i na tym.Czy to zbyt wiele? Uśmiech

To byłoby chyba zbyt piękne żeby było prawdziwe Uśmiech
Może tak szczegółowo nie ma potrzeby ale fajnie byłoby gdyby ogólnie podsumował badanie neurologiczne, a nie każdy to robi.
Odpowiedz
#19
Moja lekarka zawsze mówi co jest dobrze a gdzie nie za bardzoUśmiech świetna kobieta w ogóleUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#20
U mnie zawsze wszystko ok poza brzusznymi. Raz kiedyś miałam w lewej nodze silniejsze odruchy ale to mi powiedziala
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości