Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
badanie neurologiczne
#1
Cześć Uśmiech 
Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak jest z tym badaniem neurologicznym gdzie neurolog stuka młoteczkiem w kolana.
Jak pytam czy wszystko dobrze to nigdy nie dostaję odpowiedzi czyli myślę ,że żle wychodzi to badanie.
Znacie się na tym kiedy wychodzi dobrze a kiedy żle?Jaki jest  odruch jak jest dobrze a jaki jak jest żle?
Odpowiedz
#2
Może poczytaj tutaj:
http://www.e-zdrowie.net/terminy_medyczn...pkowy.html
Odpowiedz
#3
(03-10-2017, 20:40)Katrin napisał(a): Może poczytaj tutaj:
http://www.e-zdrowie.net/terminy_medyczn...pkowy.html

dzięki Uśmiech
Odpowiedz
#4
A może lepiej nie wiedzieć bo jeszcze przyszłoby nam do głowy wydziwiać i symulować, albo popadać w paranoję Oczko
Odpowiedz
#5
A tak z ciekawości - czy zanim dostaliście diagnozę, badał Was w ten sposób neurolog i zauważył, że coś jest nie tak? Pytam, bo byłam u neurologa, kiedy już czułam, że coś jest nie tak, tylko nie wiedziałam co, i powiedział mi na podstawie takiego badania, że wszystko jest w porządku. I nie wiem, czy lekarz był niekompetentny, czy rzeczywiście można być chorym na SM, a w tych badaniach wszystko wychodzi w porządku.
Odpowiedz
#6
(04-10-2017, 10:03)belanna napisał(a): A tak z ciekawości - czy zanim dostaliście diagnozę, badał Was w ten sposób neurolog i zauważył, że coś jest nie tak? Pytam, bo byłam u neurologa, kiedy już czułam, że coś jest nie tak, tylko nie wiedziałam co, i powiedział mi na podstawie takiego badania, że wszystko jest w porządku. I nie wiem, czy lekarz był niekompetentny, czy rzeczywiście można być chorym na SM, a w tych badaniach wszystko wychodzi w porządku.

Ja najpierw miałam rezonans głowy i rdzenia gdzie wyszły zmiany demielinizacyjne. Dostałam skierowanie do szpitala i z tymi wynikami poszłam na izbę przyjęć. Lekarz dyżurujący w badaniu neurologicznym stwierdził że wszystko jest ok, że nie nie mam objawów. Ordynator już na oddziale badając mnie stwierdził że nie mam odruchów brzusznych i coś było nie tak przy badaniu odruchów w stopie.
Odpowiedz
#7
Ja idąc na badanie miałam niezbyt sprawna prawa stronę ciała wiec ewidentnie było widać ze cos jest nie tak. Teraz w badaniu zawsze mówią ze jest ok ale prawa noga jest słabsza od lewej. A odruchy brzuszne raz są raz nie ma...
Odpowiedz
#8
(03-10-2017, 22:52)Miriam napisał(a): A może lepiej nie wiedzieć bo jeszcze przyszłoby nam do głowy wydziwiać i symulować, albo popadać w paranoję Oczko

Akurat badania neurologicznego nie da się symulowac. Na wywoływane odruchy nie mamy świadomego  wpływu.
Odpowiedz
#9
(04-10-2017, 10:03)belanna napisał(a): A tak z ciekawości - czy zanim dostaliście diagnozę, badał Was w ten sposób neurolog i zauważył, że coś jest nie tak? Pytam, bo byłam u neurologa, kiedy już czułam, że coś jest nie tak, tylko nie wiedziałam co, i powiedział mi na podstawie takiego badania, że wszystko jest w porządku. I nie wiem, czy lekarz był niekompetentny, czy rzeczywiście można być chorym na SM, a w tych badaniach wszystko wychodzi w porządku.

U mnie na samym początku badanie neurologiczne było ok tylko próba romberga  źle wychodziła.  Miałam wtedy zawroty głowy . Po pół roku badanie neurologiczne odbiegalo od normy ale i były nowe objawy. Niedowlad lewej strony ciała.
Odpowiedz
#10
(04-10-2017, 14:19)klaudia26 napisał(a): Ja idąc na badanie miałam niezbyt sprawna prawa stronę ciała wiec ewidentnie było widać ze cos jest nie tak. Teraz w badaniu zawsze mówią ze jest ok ale prawa noga jest słabsza od lewej. A odruchy brzuszne raz są raz nie ma...

cześć Uśmiechco to są te odruchy brzuszne?pierwsze słyszę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości