Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy te objawy mogą sugerować SM?
#11
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi, utwierdziliście mnie w tym, że jednak nie jestem hipochondryczką. Co do wizyty na SOR, jak mówiłam z powodu opisywanego wyżej incydentu byłam na SOR, miałam tylko TK i asymetrię odruchów ścięgnistych w nogach - lewa noga praktycznie nie reaguje, ale TK wyszło dobrze, więc odesłali mnie do domu z sumatryptanem na ból głowy.
Odpowiedz
#12
(24-09-2017, 11:20)  moim zdaniem te objawy które masz trwają za długo na sm napisał(a): Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hela objawy SM moga utrzymywac sie niestety dlugo, rzut moze trwac nawet kilka miesiecy.

Michalina tak jak pisali Ci juz wczesniej forumowicze bez wizyty u lekarza i dokladniejszych badan sie nie obedzie. Mi w TK tez nic nie wyszlo, dopiero rezonans pokazal zmiany. Na pewno nie mozna bagatelizowac takich objawow aczkolwiek nie nastawiac sie na czarne scenariusze. Stres poglebia objawy. Moze sie to okazac drobnostka i tego Ci zycze Uśmiech daj znac jak juz cos bedziesz wiedziala.
Odpowiedz
#13
Michalina tak jak dziewczyny pisały najlepiej zrobić rezonans. Tylko nawet jeśli neurolog da ci skierowanie to pewnie będziesz musiała dość długo czekać... najlepiej by było jakby rzeczywiście przyjęli cie na oddział i zrobili więcej badań.
Ja jak pojechałam na sor (z niedowladem prawej ręki i nogi) to nawet lekarz mnie nie zbadał. W ogóle mnie nie przyjęli. Dopiero poszłam prywatnie do neurologa i tam dostałam skierowanie na oddział. Wtedy zrobili wszystkie badania i okazało się że to sm.
Także ja na twoim miejscu prosiłabym lekarza o skierowanie na rezonans albo od razu na oddział.
Powodzenia Uśmiech i daj znać jak będziesz po wizycie Uśmiech
Odpowiedz
#14
A mam jeszcze do Was pytanie, jak patrzę w okno i jest jasno lub świeci słońce lub gdy jest mocne światło w pomieszczeniu to bolą mnie wtedy oczy, bardziej tak z tyłu oraz przy ruszaniu galkami ocznymi i potrafi to wywołać ból głowy. Jak jest pochmurno albo jak jestem w pomieszczeniu gdzie nie ma mocnego światła to nie ma w ogóle problemu. Czy to może być związane z nerwem wzrokowym czy już przesadzam?
Odpowiedz
#15
Michalina ja coś takiego też mam. Ale przez kilka lat brałam sterydy na astmę. A po szpitalu po leczeniu sterdydam to jeszcze gorzej bywa. Miałam PZNW i mam uszkodzone nerwy wzrokowe ale nie wiadomo czy SM czy coś innego.
Odpowiedz
#16
(25-09-2017, 11:53)michaalinaa112 napisał(a): A mam jeszcze do Was pytanie, jak patrzę w okno i jest jasno lub świeci słońce lub gdy jest mocne światło w pomieszczeniu to bolą mnie wtedy oczy, bardziej tak z tyłu oraz przy ruszaniu galkami ocznymi i potrafi to wywołać ból głowy. Jak jest pochmurno albo jak jestem w pomieszczeniu gdzie nie ma mocnego światła to nie ma w ogóle problemu. Czy to może być związane z nerwem wzrokowym czy już przesadzam?

Nie ma co wyszukiwać objawów na siłę.
Koleżanka jak studiowała medycynę to co i rusz była chora na jakąś śmiertelną chorobę bo objawy jej się zgadzały Duży uśmiech
Odpowiedz
#17
Byłam u neurologa. Dostałam skierowanie na rezonans z podejrzeniem zmian demielinizacyjnych, dodatni objaw Babińskiego w prawej i lewej nodze. Z racji wykonywanego zawodu wiem, że Babiński raczej nie świadczy o niczym dobrym, ale na razie się nie stresuję o dziwo
Odpowiedz
#18
Dobrze ze dostałaś skierowanie. Długo będziesz musiała czekać na rezonans?
Odpowiedz
#19
Nie wiem. Jutro się dowiem. Skierowanie mam na pilne. Zastanawiam się czy uda się zrobić tak: mam na 27.10 termin na rezonans barku, czekam od stycznia, ale na tym mi aż tak nie zależy, więc zapytam czy mogę mieć wtedy MR głowy zamiast barku. Może na to pójdą
Odpowiedz
#20
Zapytaj może się uda. Im szybciej będziesz miała zrobiony tym lepiej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości