Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ćwiczenia na pamięć i koncentrację
#1
Jak w temacie - czy ćwiczycie jakoś pamięć i koncentrację? I jeśli tak, to jakie?
Widzę, że muszę popracować nad sobą w tych aspektach a nie do końca mam pomysł jaki sposób byłby najlepszy.
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...  Uśmiech
Odpowiedz
#2
Ja pamiec i koncentracje cwicze w pracy. I mowie calkiem powaznie. Pracuje z ludzmi na codzien w sprzedazy bezposredniej, za biurkiem i wierzcie mi ile musze sie nagadac i naglowic, zeby klient kupil to co proponuje i do tego jeszcze sluchac tego co mowi zeby niczego nie przeoczyc. Lepiej tej pamieci i koncentracji cwiczyc nie moge. Po pracy to jestem tak wyczerpana, ze nie mysle juz o niczym, wtedy to nawet ciezko mi pomyslec ile jest 2+2. Maz sie ze mnie smieje, ze w pracy to jestem skupiona i ogarnieta a w domu to juz nie. Totalny luz Uśmiech
Odpowiedz
#3
Ja rozwiązuję krzyżówki, sudoku oraz czytam dużo książek.
A i gram w takie różne gierki na telefonie, np. takie w których trzeba zapamiętać gdzie są dane obrazki, jest tego dużo w różnych aplikacjach na smartfornach.
Odpowiedz
#4
Ja nie znam żadnych specjalistycznych ćwiczeń, ale - tak jak Anna - rozwiązuję krzyżówki. I naprawdę czuję, że to pomaga mi ćwiczyć mózg. Nie mam żadnych problemów z pamięcią, a z koncentracją - bardzo rzadko i zazwyczaj podczas terapii sterydami.
Odpowiedz
#5
Ja codziennie rano zakreślam w gazecie kilkanaście przypadkowych słów i staram się je zapamiętać. Jak wracam z pracy - sprawdzam ile udało się zapamiętać. Może banale, ale powtarzane codziennie pozwala ćwiczyć pamięć.
Odpowiedz
#6
Myślę że każdy sposób jest dobry, ważne aby ćwiczyć ten Nasz umysł. Jest nawet udowodnione naukowo, że nasz mózg wolniej się starzeje, jeżeli pozostaje on aktywny, także na pewno Nam to nie zaszkodzi a może pomóc.
Odpowiedz
#7
Żeby o czymś ważnym nie zapomnieć zapisuję sobie takie wydarzenie w telefonie lub komputerze. Wcześniej zapominałem o czymś ważnym bo byłem zdrowy i beztroski, a dziś pilnuję się.
Odpowiedz
#8
Żałuję, że nie mam głowy do krzyżówek, to chyba faktycznie niezły sposób na trening mózgu. Ale sudoku czasem też rozwiązuję.

(05-05-2016, 22:31)Milka napisał(a): Ja codziennie rano zakreślam w gazecie kilkanaście przypadkowych słów i staram się je zapamiętać. Jak wracam z pracy - sprawdzam ile udało się zapamiętać. Może banale, ale powtarzane codziennie pozwala ćwiczyć pamięć.

Milka! bardzo spodobał mi Twój sposób! Też zacznę zakreślać słowa. Uśmiech
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...  Uśmiech
Odpowiedz
#9
Ja z racji mieszkania za granicą zakupione krzyżówki rozwiążę i potem muszę czekać na dostawę z Polski (czyli kolejną wizytę w domu) Uśmiech Ale rozwiązuję namiętnie sudoku, ostatnio uzależniłam się od aplikacji "Peak" na telefonie, gdzie można ćwiczyć różne funkcje mózgu przy pomocy przyjemnych gierek Uśmiech Aplikacja anglojęzyczna, niestety.

No i mam też chyba trochę ułatwione zadanie, bo mój mózg jest wciąż na wysokich obrotach przez dwujęzyczność, pracuję i w domu z chłopakiem porozumiewam się po angielsku, a w internetach i przez telefon głównie po polsku. Uczę się też węgierskiego i francuskiego.
Gdzieś kiedyś wyczytałam, że poligloci zachowują sprawność umysłu dłużej i chcę w to wierzyć Oczko
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
#10
Ja ciągle czegoś zapominam zabrać np. komórki, kluczy, nawet torebki (z pracy lub z domu). Często zapominam zupełnie prostych słów, mam je na końcu języka a nie wiem co powiedzieć. Często też po coś idę i po drodze nie pamiętam po co. Trudno z tym funkcjonować (szczególnie w pracy), jest to po prostu wkurzające. Jak z tym sobie poradzić
? Może jakieś pomysły ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości