Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leczenie w Polsce a w Uk. Proszę o poradę...
#31
Dziewczyny miałam wczoraj rezonans i nie podano mi kontrastu, (zdziwiłam sie, bo w Polsce przy każdym rezonansie miałam podawany kontrast). Pytałam panią radiolog to powiedziała, ze nie ma takiej potrzeby. Czy mimo tego bedzie moj rezonans dokładny?
Odpowiedz
#32
Kontrast podają żeby widzieć które zmiany są aktywne, ja miałam MRI zawsze z kontrastem.
Odpowiedz
#33
Ja na początku swojej "kariery" od 2007 miałam rezonansy bez kontrastu, a dopiero po kilku latach zaczęli mi to wlewać, a od 2016 musieliśmy sami sobie zbadać przed MRI poziom kreatyniny we krwi... Wy też dostaliście taki prikaz?

Widzicie, mnie na siłę wrzucono na do dziś zaledwie 5-letnią II linię (w 2013), kiedy jeszcze żadne leki nie były dożywotnio gwarantowane - Gilenya to było wówczas wielkie genialne wow! (i potwierdzam na moim przykładzie, że jest). Teraz wiele się zmieniło, ale nikt mnie nie cofnie już do leków I linii, więc Kochani starajcie się trzymać w naszym kraju leków I rzutu, bo obecnie nie ma ich mało, jest wybór Uśmiech
Ja już w wieku 28 lat muszę walczyć w Polsce o coś, co każdej kobiecie po ciąży powinno się należeć - powrót do leków. A gdy stuknie mi 30-stka wstępnie zostanę odcięta od leczenia... Czy jest sens czekać aż cokolwiek się dalej zmieni w tym zakresie? Czekać i ryzykować, żyć w niepewności? Teraz walczę już nie tylko dla siebie, ale i dla mego synka, a mój mąż jest twardo zdecydowany na wyjazd za granicę, gdzie nie mamy żadnej rodziny... Smutny Ale może będzie lepiej niż mi się wydaje, bo walka o powrót do leków po ciąży przecież wyszła całkiem nieźle Oczko
W rozmowie telefonicznej PTSR wspomniało mi o tym, że to wydłużanie trwania terapii lekami II linii jak już, to i tak będzie wstępnie przeciągane co najwyżej co roku na rok itd...

"Niestety wciąż nie ma gwarancji, czy leczenie w ramach II linii zostanie wydłużone powyżej obecnie obowiązujący limit 5 lat. Na spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia 17 sierpnia br. z Dyrektor Departamentu Polityki Lekowej panią Izabelą Obarską PTSR otrzymał zapewnienie o dobrej woli MZ i trwających pracach w tej kwestii. Trzymamy rękę na pulsie!"
https://www.ptsr.org.pl/zmiany_w_tresci_...mosci.html
Odpowiedz
#34
Tak jak pisała hela po podaniu kontrastu widać które ogniska są aktywne. Ja tez zawsze mam podawany kontrast. Jeśli nie podali ci kontrastu to po prostu nie będzie widać czy któraś ze zmian jest aktywna.
Elsie ja od początku (czyli od 2014) miałam powiedziane ze przed rezonansem mam robić badanie poziomu kreatyniny. Jeśli jestem na oddziale to sami to robią a jeśli nie to musze przynieść wynik.
Odpowiedz
#35
Witam.Czy Rebif jest w Polsce lekiem pierwszej czy drugiej linii ?.Leczenie od ok 1,5 roku w Anglii.Czy jest możliwa kontynuacja w Polsce?
Odpowiedz
#36
Rebif to w Polsce leczenie pierwszej linii. Niestety, nie orientuję się jak dokładnie przebiegają formalności związane z przeniesieniem leczenia z Anglii do Polski. Zapytaj na infolinii Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, na pewno zostanie Ci udzielona taka informacja: tel. 22 127 48 50 lub 801 313 333, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16 (https://www.ptsr.org.pl/centrum_informacyjne,150.asp)

Możesz też dowiadywać się bezpośrednio w placówce, której chciałabyś podjąć leczenie w Polsce. Listę placówek znajdziesz tu: http://www.stwardnienierozsiane.info/for...hp?tid=415
Odpowiedz
#37
1.8. Ponadto do programu lekowego, w celu zapewnienia kontynuacji terapii są kwalifikowani również pacjenci uprzednio leczeni interferonem beta, peginterferonem beta-1a, octanem glatirameru, fumaranem dimetylu lub teryflunomidem w ramach innego sposobu finansowania terapii, o ile na dzień rozpoczęcia terapii spełnili stosowne kryteria kwalifikacji wskazane w punktach 1.1 – 1.5 oraz jednocześnie nie spełniali kryteriów uniemożliwiających włączenie do programu wskazanych w punktach 2.1-2.5.

To jest fragment z opisu programu lekowego. Myślę że nie powinno być problemu z przeniesieniem Uśmiech ale na pewno warto skontaktować się z ptsr i dowiedzieć się dokładnie co i jak.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości