Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to SM?
#21
Jak długo trzeba czekać na opis rezonansu to zależy od szpitala. Ja miałam robiony rezonans w dwóch szpitalach i w jednym czas oczekiwania na wynik to dwa dni robocze a w drugim jak rezonans miałam robiony wieczorem to następnego dnia rano juz był wynik.
Odpowiedz
#22
Czas oczekiwania na wynik rezonansu, jak już inni napisali, jest zależny od szpitala. Ale zazwyczaj się spieszą, żeby nie trzymać pacjenta zbyt długo na oddziale.
Dobrze, że masz już termin. Koniecznie daj znać jak wyniki. Trzymam kciuki za jak najbardziej pomyślną diagnozę!
Odpowiedz
#23
Dziękuję Wam wszystkim - napiszę jak tylko będzie wiadomo coś więcej Uśmiech
Odpowiedz
#24
Jestem po rezonansie... niestety nie mam jeszcze opisu. Lekarz przejrzał skany i stwierdził, ze wstępnie nie widzi tam nic niepokojącego. Teraz już sama nie wiem co myśleć... jeśli faktyczne w opisie nie będzie zmian to skad te prazki w plynie? I skad objawy?

Miriam pisała, ze Jej to wygląda na boreliozę - tylko mnie po badaniu płynu boreliozę wykluczyli jednoznacznie... czy możliwe jest by borelioza była wykluczona z pmr ale była we krwi? (Elisa i wb dodaynie)

Kolejny raz przeglądam wyniki z pmr i widzę że mam całkowicie zaburzona bariera krew- mózg. Mój wynik to 10.86 - norma dla mojego wieku to poniżej 8 (dla osób pow. 60 lat poniżej 9)

Mam pytanie - gdzie znajdę inflację ile prazkow wykryto? Czy powinno to być gdzieś oznaczone? Jak to stwierdzić?
Odpowiedz
#25
Prazki oligoklonane występują nie tylko w sm. Wiec niekoniecznie na sm one wskazują. Ile jest prazkow nie jest ważne. Liczy się to ze są bo normalnie nie powinno ich być. Poczekaj spokojnie na opis. Porozmawiaj z lekarzem jeśli masz pytania odnośnie wyników. Powinien ci wszystko wytłumaczyć.
Odpowiedz
#26
Agnieszka a badanie ANA miałaś robione? Bóle stawów mogą występować w toczniu. Ja miałam podejrzenie tocznia albo SM , ale właśnie dlatego że miałam ANA słabo dodatnie. Toczeń może dawać takie objawy jak SM. U mnie ostateczna diagnoza to SM.
Odpowiedz
#27
Ja też miałam ANA słabo dodatnie, ale stanęło jednak na SM
Odpowiedz
#28
Odebrałam opis z rm głowy - wszystko prawidłowe, żadnych zmian. Czekam teraz na termin na rm odcinka szyjnego - lekarzy niepokoją te prążki i szukają dalej co mnie bardzo cieszy... do tej pory spotykalam się raczej z olewaniem tematu, a tu takie zaangażowanie.
Będę na oddziale to porozmawiam o ana
Odpowiedz
#29
Dobrze ze szukają dalej. Skądś te prążki się musiały wziąć. A jak się teraz czujesz? Ustąpiły te objawy które miałaś czy nadal się utrzymują?
Odpowiedz
#30
Nadal wszystko jest... do tego doszedł epizod z oczami - zaczęły mi latać świecące muszki... psychika mi siada - cały czas się czuję jak pijana. Zaczęłam ograniczać jazdę samochodem bo się to robi niebezpieczne...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości