Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komora hiperbaryczna
Czy ktoś ma doświadczenie z komorą hiperbaryczną? Jakie macie wrażenia? Podobno dzięki zabiegom w takiej komorze mózg może się częściowo regenerować.
Odpowiedz
(31-07-2017, 17:23)reni napisał(a): Czy ktoś ma doświadczenie z komorą hiperbaryczną? Jakie macie wrażenia? Podobno dzięki zabiegom w takiej komorze mózg może się częściowo regenerować.

Cześć! Ja osobiście miałam taie doświadczenie: straciłam słuch w lewym uchu, dostałam skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu i chodziłam do Mazowieckie Centrum Terapii Hiperbarycznej i Leczenia Ran. Słuch wrócił.
Nie dostałam odpowiedzi czy było to spowodowane stwardnieniem rozsianym (i do dziś nie wiem).
Nie wiem czy wtedy z powodu tego tlenu czułam się jakoś wyjątkowo. Może dlatego, że to było kilka lat temu i czułam się lepiej. Czy dziś, kiedy mój stan zdrowia jest gorszy komora pomoże? Czy to tylko chwyt reklamowy?
Proszę napiszcie co o tym sądzicie.
Odpowiedz
Ja byłam niedawno, ale nie w związku z SM. Miałam jeden zabieg. Po jednym zabiegu żadnych efektów, nie czułam się jakosś dotleniona, ale Pan prowadzący mnie o tym uprzedził. Zupełnie szczerze powiedział mi, że jeden zabieg to strata pieniędzy Uśmiech Potrzeba ok. 10, a nawet 20 zabiegów, żeby poczuć jakiś efekt regeneracji. Zabiegi bierze się w seriach po 1h codziennie, max. co drugi dzień. Niektórzy, ci co nie mają czasu mogą zamiast godziny spędzić dwie w kapsule. Koszt zabiegu to chyba 110 zł, chyba tyle zapłaciłam, w serii ciut taniej. Serie można powtarzać kilka razy w roku, czyli to kilka tysięcy rocznie.
Dla mnie dużym minusem było uczucie zatykania uszu, nawet bolesności uszu w związku ze zmianą ciśnienia. Mam to samo w samolocie. Po tym zabiegu czułam lekki dyskomfort w uszach nawet na drugi dzień. Nie wiem, jak to jest skuteczne w leczeniu SM. Sama nie zdecydowałam się na serię, na razie, przede wszystkim z braku czasu, ale to też spory koszt.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości