Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teryflunomid (Aubagio)
Ja zaczynam mieć ciut zgagi. Ratuje się helicidem.
Odpowiedz
Dla mnie zgagi to codzienność prawie. Póki co obwiniam refluks, ale diagnostykę w tym kierunku zrobię dopiero po koronce, żeby nie narażać się niepotrzebnie
Odpowiedz
(25-11-2020, 12:05)fruu napisał(a): Dla mnie zgagi to codzienność prawie. Póki co obwiniam refluks, ale diagnostykę w tym kierunku zrobię dopiero po koronce, żeby nie narażać się niepotrzebnie
Koronka może minąć za parę lat. Ja bym teraz zrobiła. W trakcie pandemi miałam operowany wyrostek. Na oddział i tak dopiero po teście na covid cię przyjmą.
Odpowiedz
(19-11-2020, 12:46)barbello napisał(a): Dawno mnie nie bylo. Ale kilka slow.
Juz nie biore Aubagio, bo w moim przypadku nic nie wnioslo w leczenie.
Nie mialem, przy nim zadnych skutkow ubocznych (bralem go przez 1 rok).
Dzisiaj wlasnie przyjmuje 3 dawke Ocrelizumab (ocrevus) i chyba wreszcie “to jest to”.
W razie pytan, chetnie sluze pomoca.
Zdrowka Uśmiech
Ocrevus to lek z drugiej linii? Refundacja jego jest przez 5 lat? Uśmiech
Odpowiedz
(27-11-2020, 22:07)Serenity1987 napisał(a):
(19-11-2020, 12:46)barbello napisał(a): Dawno mnie nie bylo. Ale kilka slow.
Juz nie biore Aubagio, bo w moim przypadku nic nie wnioslo w leczenie.
Nie mialem, przy nim zadnych skutkow ubocznych (bralem go przez 1 rok).
Dzisiaj wlasnie przyjmuje 3 dawke Ocrelizumab (ocrevus) i chyba wreszcie “to jest to”.
W razie pytan, chetnie sluze pomoca.
Zdrowka Uśmiech
Ocrevus to lek z drugiej linii? Refundacja jego jest przez 5 lat? Uśmiech
Tak to lek drugiej linii, ale do refundacji to się nie wypowiem bo nie wiem.
Odpowiedz
(27-11-2020, 18:22)Orchidea ponownie napisał(a):
(25-11-2020, 12:05)fruu napisał(a): Dla mnie zgagi to codzienność prawie. Póki co obwiniam refluks, ale diagnostykę w tym kierunku zrobię dopiero po koronce, żeby nie narażać się niepotrzebnie
Koronka może minąć za parę lat. Ja bym teraz zrobiła. W trakcie pandemi miałam operowany wyrostek. Na oddział i tak dopiero po teście na covid cię przyjmą.

Och, napisałem, że po koronce, ale miałem na myśli zdjęcie większości tych ograniczeń, bo kiedy teraz mam się pojawić w szpitalu to mnie trafia szlag. A jeszcze większy trafia jak dostaję z przychodni sms'a, że neurolog przyjmie i przebada mnie zdalnie. Ręce mi przy tym opadają ale co zrobić. Tym bardziej, że koronka zostanie wg mnie z nami niczym druga grypa.
Odpowiedz
Pytanie do wszystkich którzy biorą i brali ten lek.
Jak długo go bierzecie lub braliscie przed zmianą?
Ciekaw jestem jaki jest maksymalny czas wśród forumowiczów.
Dzieki,
Pozdrawiam.
Odpowiedz
(03-12-2020, 00:19)gregory napisał(a): Pytanie do wszystkich którzy biorą i brali ten lek.
Jak długo go bierzecie lub braliscie przed zmianą?
Ciekaw jestem jaki jest maksymalny czas wśród forumowiczów.
Dzieki,
Pozdrawiam.
U mnie leci 4 rok.
Odpowiedz
Nfz to już poległ. Do lekarza trudno się dostać, Mnie neurolog przyjmuje, ale za każdym razem test na covid. 5 razy już miałam. Teraz wolę teleporade.
Odpowiedz
Niedługo robię badania. Mam nadzieje, że będą dobre. Boli mnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa mam nadzieję, że to nie nerki. Jak Aubadnie to już leku w pierwszej lini dla mnie nie będzie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości